Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem értem, miért van az, hogy...

Nem értem, miért van az, hogy vannak akik nyomornegyedekbe születnek meg, mások pedig jólétbe? Isten ezek szerin személyválogató?

Figyelt kérdés

Egy cigány kis gyerek, mit tehetett, hiszen még olyan kicsi, hogy semmi bűnt sem tudott elkövetni. Akkor miért hagyja Isten, hogy nyomorba, szegénységbe szülessen meg?

Oda ahol bűnözőnek fogják nevelni, nagy valószínűséggel?


Vagy koszovói éhező gyerekek, miért bünteti őket az Isten?

Ha isten tényleg nem személyválogató, akkor hogyan lehet ez?



#nyomor #vagy Isten?
2015. febr. 10. 16:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
ha visszagondolsz a koszóvói eseteke, emberek voltak a kirobbantói, miként pl a világháborúkat is emberek robbantották ki. amikor Ádám és Éva evett a gyümölcsböl, sátánt választották, és ennek a sátáni világrendszernekaz uralma még mindíg tart, igaz, a végnapjait éli. Isten mindaddig nem avatkozik bele,amíg lenem telik a pontoson előírtideje sátának a bizonyításra.
2015. febr. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
és még azért is hagyja, mert Ő vissza tud mindent fordítani, fel tudja támasztani a halottakat, és Ő erre bármikor képes.
2015. febr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
Előző életében bűnt követett el aki ma csórónak születik és valami tanulni valója van
2015. febr. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jó, én ezt értem, hogy a felnőttek..., de egy gyerek? Miért születik egy ártatlan kicsi gyermek ilyen helyre? És miért kell neki ártatlanul olyan helyre születnie, ahol bántják, éhezik, és nem kap igazi oktatást, tanítást?
2015. febr. 10. 16:55
 5/12 anonim ***** válasza:
41%

Miért van az, hogy azok a sztorik, amik arról szólnak, hogy hogyan menekülnek meg gyerekek és lesz jó soruk, ti sosem hallotok?


Jakab 2:5 Figyeljetek ide, kedves testvéreim! Isten kiválasztotta azokat az embereket, akiket a világ szegénynek tart, hogy a hitük által gazdagok legyenek. Kiválasztotta őket, hogy övék legyen a Királyság, amit Isten azoknak ígért, akik szeretik őt.


Ráadásul tessék menni akkor segíteni, ne fotelharcos légy, abból van elég. Ki lehet menni terepre, vannak erre szakosodott szakmák és lehet csatlakozni azokhoz, akik nem csak a gép előtt okosak!

Olyan bölcsek tudtok lenni a meleg szobában, meg Istent káromolni arra van eszetek, de ha ennyire fáj, hogy másnak rossz, akkor egyrészt add neki amid van és foglalkozz vele!

Másrészt ha meg jól megy egy gyereknek az sem tetszik nektek, tulajdonképpen van olyan, ami megfelel, vagy mindenféleképpen Isten szidása miatt tesztek fel kérdéseket???


Továbbá: ha van Isten, akkor azok az ártatlan gyerekek sokkal jobb helyen vannak, ha meghaltak, mint ahonnan most te vagy más ossza az észt.

Na csá.

2015. febr. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves "5"-ös!


Én csak egy egyszerű kérdést tettem fel. Nem hiszem, hogy bárhol is ócsároltam volna az Istent. Ha pedig nem tettem ilyet, akkor miért vádolsz olyasmivel, amit el sem követtem?


Talán nem lehet kérdezni? Talán nem lehet alapvető kérdésekre választ keresni? Talán az Isten azt szeretné, ha hülyék legyünk?


De egyébként nagyon köszönöm a "keresztényi" válaszodat, ez mindent elárult a vallásodról!

2015. febr. 10. 17:32
 7/12 anonim ***** válasza:
31%

Az útjai kifürkészhetetlenek.

Ne tegyél fel kérdéseket. Te mint egy porszem, nem fogod megérteni egy korlátlan hatalmú, univerzumot teremtő lény szándékait.

2015. febr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Azért születik a cigány gyerek mocsokba, mert a szülei élhetetlen, ostoba véglények, akik felelőtlenül szexelnek, mások meg azért születnek jólétbe, mert a szüleik képesek fenntartani egy relatíve jó anyagi helyzetet, egyik se azért születik oda és akkor, mert egy szakállas ember, aki a felhőkön ül az akarja. A koszovóiak meg azért vannak olyan helyzetbe, mert a vezetőknek fontosabb a saját kényelmük, mint az övék, a bűnözőket meg a rossz szociális háttér és/vagy szellemi állapot neveli ki. Ennyi. Mi ezekben a nem érthető?

Nem azért lépsz kutyaszarba, mert egy 2000 éves mesekönyv szereplője azt akarja, hanem mert nem figyelsz hová lépsz, mert azon agyalsz, hogy egy 2000 éves mesekönyv szereplője mit-miért tesz. A történéseket meg lehet magyarázni, csak sokan nem tudják és inkább lezsírozzák annyival, hogy "a képzeletbeli barát így akarta, vita lezárva, punktum!", aztán meg tovább álltatják magukat a békés tudatlansággal.

2015. febr. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem, Isten ezek szerint gonosz.

Ha megfigyeled, azoknak van sok pénze, akik hozzá hasonlóan szintén gonoszak és hajlandók neki áldozni.

2015. febr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Isten a földet úgy teremtette, hogy paradicsomi hely legyen, ne pedig a szegénység, az igazságtalanság és az elnyomás helye.

A dolgok e jelenlegi gonosz rendszere azért létezik, mert ősszüleink úgy döntöttek, hogy fellázadnak Isten ellen.

Az ember megteremtése óta eltelt évszázadok alatt az emberiség egyre jobban eltávolodott Isten irányadó mértékeitől (5Mózes 32:4, 5). Mivel továbbra is elvetik Isten törvényeit és alapelveit, egymással harcolnak, és ’uralkodik az ember az emberen a maga kárára’ (Prédikátor 8:9). Valamennyi arra irányuló erőfeszítést, hogy egy igazán igazságos társadalmat hozzanak létre — amely mentes minden olyan dologtól, ami a szenvedő tömeget sújtja —, meghiúsítja azoknak az önzése, akik csak a maguk feje után mennek, és nem hajlandók alávetni magukat Isten szuverenitásának.

2015. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!