Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sztereotipiák, áldozatbemutatá...

Sztereotipiák, áldozatbemutatás. Hogy is megy ez?

Figyelt kérdés

A mai sztereotípiák szerint aki a sátánista hitet követi, azt mindenféle ördögimádónak hiszik meg hogy biztos állatokat áldoz.

A sátánizmus ezzel szemben úgymond egy modern ateizmus.

Van tizenegy parancsolat és az egyik a következő " Ne ölj nem emberi állatot, kivéve, ha rád támadnak, vagy ha élelemre van szükséged"

Azaz ez tiltja az áldozat bemutatást.

Ezzel szemben a keresztények a régi időben áldoztak istennek pl a teremtés történetében kain és ábel.

Valószínű ilyet a valóságban is megtett már pár ember.


Szóval következtetésképp, több keresztény áldozott állatot mint sátánista

Hogy is van ez???



2015. febr. 7. 16:54
 1/9 A kérdező kommentje:

Főleg hogy isten az ószövetség szerint kéri az állatáldozatot de az újszövetségben már nem.

De alapból mire lenne jó istennek ha létezik (én nem hiszek benne) az állat áldozat? Mit kezd vele?

2015. febr. 7. 17:08
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaj! Keresztényekről csak Krisztus óta beszélhetünk.

Ez az egyik olyan dolog, amiben az Újszövetség felülírja az Ószövetséget, hogy Krisztus önfeláldozása óta nincs más áldozat.

Keresztény nem mutat be sem állati, sem más áldozatot, mert ha megtenné, abban a pillanatban már nem is lenne keresztény :)

2015. febr. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

# 2


De étel áldozatot.

2015. febr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sokféle sátánista van, de alapvetően két különböző csoportba lehet sorolni őket: teisták éa ateisták. Feltételezem te az utóbbiakról beszélsz. Ők igazából az "élni és élni hagyni" elvre építik a filozófiájukat, ami dióhéjban valahogy így foglalható össze: "hagyj nekem békét, ne akadályozz, én se akadályozlak, ha ártani mersz nekem közvetve vagy közvetlenül véged". Mivel őket állandóan kritizálják és az okkultista sátánistákkal kötik össze, akiknek bizonyos csoportjai valóban olyanok, mint a sztereotípiában említettek, ezért meglehetősen agresszív módon fejezik ki az ellenérzéseiket, általában azzal, hogy cinikusan beszélnek más vallásokról, akik őket a létezésükben akadályozzák, na ő rájuk utaltam az idézőjeles dologban. A leghíresebb ilyen sátánisták a LaVey felekezet tagjai, ők igazság szerint csak sima kritikus humanisták, mintsem valós egyházi szervezet, én leginkább a vallások Kétfarkú Kutya Pártjának tartom őket.
2015. febr. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem sátánista, az ne hívja magát sátánistának vagy ne nézzen nagy szemekkel, ha megtéveszt másokat.
2015. febr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs Isten, akkor nincs sátán se, akkor meg kérdező, Te mit imádsz?
2015. febr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#3


Ételáldozatot sem.

Ha az Eucharisztiára gondolsz, akkor az egyrészt nem ételáldozat, másrészt pedig nem a hívek mutatják be, hanem maga Krisztus mutatta be a kereszten, és Ő mutatja be minden szentmisén is.

2015. febr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hatos.

Neked fel kéne fognod a kérdésem

Idézem "a sátánisták egy fajta ateisták"

A sátánisták nem konkrét embert imádnak az az ördögimádat.

Keress rá a lavey hitvilágra. Se ördög se isten se semmi ilyesmi nincs benne

2015. febr. 7. 22:27
 9/9 anonim válasza:

Szerintem ez a sok sztereotípia onnan gyökerezik hogy ugye sátánizmus a név, és a sok birka nem néz utána csak nomen est omen alapján ítél. Az én magánvéleményem az hogy nekünk sátánistáknak még addíg jó amíg ezek az előítéletek fent maradnak, így nem hígul a vallás

Üdv: Danthe

2015. febr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!