Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valamire azt mondom, hogy...

Ha valamire azt mondom, hogy isteni finom, az istenkaromlas?

Figyelt kérdés
2015. febr. 11. 15:51
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Nem.

Tisztában vagy te a káromlás szó fogalmával?

2015. febr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem, de ezt mindig csak alacsony szellemiségű, élvhajhász, bulváron-blikken élőtől hallottam, nem tudom, miért.
2015. febr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Határeset. Valami földi, profán dolgot hasonlítasz Istenhez. Ehelyett mondhatod azt is, hogy fejedelmi, vagy hasonlót.
2015. febr. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Persze, hogy az, és meg kell érte kövezni :D

(Brian élete c. film tisztán beugrott :DDD)

2015. febr. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dehogy az...
2015. febr. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szp72 ***** válasza:
100%

Szerintem igen. Ez a mondás, ha jól értem, azt állítja, hogy egy étel jósága összemérhető Isten jóságával, ami Isten lealacsonyítása. Persze enyhítő körülmény, ha ez nem tudatos meggyőződésből, hanem csak egy szólásként hangoztatják.

Ugyanilyen káromlás, ha valaki mondjuk "imádja" a csokoládét.

2015. febr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

"Szerintem igen. Ez a mondás, ha jól értem, azt állítja, hogy egy étel jósága összemérhető Isten jóságával, ami Isten lealacsonyítása."


Ha valami nagyon ízlik,az boldogságot ad.Ez hasonlítható ahhoz a kellemes állapothoz,boldogsághoz,amit Isten is tud adni.Tehát nem Isten van becsmérelve ezáltal,sőt egyfajta hálát jelent a teremtőnek,hogy ehetünk finom ételeket a jóvoltából.Ennyi a lényege.

2015. febr. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!