Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol van az a Bibliában, hogy...

Hol van az a Bibliában, hogy Ádám és Éva örök életre lettek teremtve?

Figyelt kérdés
2015. febr. 19. 08:13
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Ozmium42!


Péter nem adott helyes és egyenes választ a kérdésre, mert szándékosan figyelmen kívül hagyta (vagy inkább„elhalgatta”) az alábbi igehelyet, hogy ne kelljen magyarázkodnia a nyilvánvaló ellentmondás miatt.


„És monda az Úr Isten: Ímé az ember olyanná lett, mint mi közűlünk egy, jót és gonoszt tudván. Most tehát, hogy ki ne nyújtsa kezét, hogy szakaszszon az élet fájáról is, hogy egyék, s örökké éljen:” (1Móz 3, 22)


Szerinted ez hogyan egyeztethető össze az általa idézett verssel, ami arról szól, hogy Ádám és Éva bűnbeesése előtt nem volt halál, annak ellenére, hogy az ember nem evett az élet fájáról, ami örök életet adhatott volna számára? Szerintem sehogy.

2015. febr. 20. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

"ez hogyan egyeztethető össze az általa idézett verssel, ami arról szól, hogy Ádám és Éva bűnbeesése előtt nem volt halál"

1. lehetőség: emberhalál nem volt. Az állatok ugye nem számítanak.

2: állat se pusztult addig. Végül is 1-2 nap alatt...

2015. febr. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

Elöször is a kedves 78-asnak a csúfolkodós kommentjéhez ennyit...nézd bár természetesen értékelem, amikor valakik "felpontoznak", de nem tudom te mennyire vetted észre, hogy a feleletek általában nem a le vagy felpontozástól értékesek, vagy használhatatlanok.


Sok okos feleletet lepontoznak és sok baromságot felpontoznak.... különben is ha elolvasod a gyk. szabályait, a lepontozás a rosszul viselkedök részére van. Azok gurulnak be töle föleg..


Mond öszintén, azzal hogy téged felpontoznak esetleg, vagy lepontoznak olcsóbban veszed a kenyeret és a benzint? :D


Kell a felnött embernek annyi eszének lenni, hogy ezt ne vegye komolyan. :)...az is igaz, hogy akik el sem olvassák a kommentet és máris lepontozzák, kissé szerencsétlenek az életben, legalább ennyi örömük legyen. :)

2015. febr. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

"a feleletek általában nem a le vagy felpontozástól értékesek, vagy használhatatlanok"

Igen, ez így igaz.

A te írásaid pontozástól függetlenül a legtöbbször használhatatlanok, de néha destruktívak is.

2015. febr. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

78-as, akkor ne olvasd :P ... húnyd be a szemecskédet, lélegezz egy nagyot....és gondolj az élet szép oldalaira.


..és és tanuld meg, hogy életben nincs minden a te akaratod szerint. Tetszik-nemtetszik így van.


Ha valakinek más a nézete bizonyos dolgokra mint neked, nem kell töle nyilvánosan összeroppanni.


De ha boldogít a lepontozás, kedves 78-as nyugodtan. Az én életem értelme nem a pontokban van. :)


Az életem értelme az, hogy megismertem a Biblia Istenét. Megértettem a Bibliából amit a kérdezö akar tudni.


Azt hogy ha az ember engedelmes lett volna a Teremtöjének, akkor nem kellett volna meghalnia. Az hogy idönként elütöm a betüket /megteszed azt te is nefélj:D /

ez még nem jelenti azt, hogy ne tudjam megérteni a Biblia üzenetét. Az öszinte emberek arra kíváncsiak, hogy milyen szép jövöt igér nekünk a Teremtö Istenünk, és nem abban piszkálkodnak, hogy ki milyen esetleges helyesírási hibát követ el. Mit ér mond egy olyan élet?

2015. febr. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

" ha az ember engedelmes lett volna a Teremtöjének, akkor nem kellett volna meghalnia."

Az a baj, hogy ezt nem tudod leírni, hogy MIÉRT?

És HOGYAN működne ez?


"Az hogy idönként elütöm a betüket /megteszed azt te is nefélj"

Neféljek?

5 hiba van csak ebben a mondatodban!

Tudod, én el is olvasom, amit írtam. Szánok rá ennyit.

Te meg nem.

2015. febr. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 Ozmium42 ***** válasza:
A kérdés az, hol van írva a Bibliában. Péter felelete erre a kérdésre jó válasz. Le van írva. Az, hogy máshol le van írva valami más, ami ellentmond ennek, az más tészta. A JT-k egyébként úgy magyarázzák, hogy az élet fája nem is létezik, csak szimbolikus, Jézus beszél valami ilyesmiről, a gyógyító leveleiről, és hogy talán magát azonosítja a fával, valami ilyesmi. Nem azért hal meg az ember, mert nem fér hozzá egy fához, hanem mert Isten nem engedi, hogy halhatatlan legyen.
2015. febr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

"Péter felelete"

Az nem jó válasz.

Mert odáig igaz, hogy az ember halandó volt eredetileg is - de arra még nincs válasz, hogy tényleg meg kellett volna halnia, avagy az isten mindig meghosszabbította volna az életét.

2015. febr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

látod 78-as, ezért nem találod meg az igazságot.

Rosz helyen keresel.


Nyugodtan elemezd a helyesírást, de elszalad neked a Biblia értelme, a mondanivalója.


Tudod miért? Mert Isten szereti az alázatos embereket, de a gögöseknek és a "világ bölcseinek" ellenáll.


Ugyanígy csúfolták a farizeusok a Jézus tanítványait.

Lenézték az egyszerü embereket. Kicsúfolták, mond mit nyertek vele?

Gúnyolódj ahogyan akarsz. Lepontozhatsz ahogy akarsz. De mikor a csepp édes unokám a kis kezecskéjével átölel és puszit nyom az arcomra, azt hiszed érdekel hogy te engem nyilvánosan megalázol?

Mikor a barátainkkal jókat nevetünk, kirándulunk, azt hiszed eszembe jutnak az itt idönként elhangzódó haragos kitörések? :)

2015. febr. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Nem gúnyolódom.

Neked meg sajnos nem csak a helyesírásod csapnivaló, hanem amit mondasz, az is. Elég baj, hogy itt írogatsz folyamatosan.

2015. febr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!