Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valójában milyen kapcsolatot...

Valójában milyen kapcsolatot ápol Németh Sándor és a Hit Gyülekezete Izraellel és a magyarországi zsidósággal - és mi célból?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy olyan gyülekezetet találni, ahol hitelesen képviselik a keresztény tanításokat, értékeket. Melyiket ajánljátok és melyiket nem?

2015. febr. 19. 10:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem mert valojàban Jézus is zsidô Volt. Csak miutàn meghalt a kereszten alakult ki a kereszténység, ott kezdödött el az uj szövetség. Az O szövetség még a zsidosàg volt. Szoval Isten orszàga az Izrael, a bibliàban is sokszor benne van, hogy "Izrael Istene".

Bocsi az ékezetek miatt, német a billentyüzet.

2015. febr. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%

Amugy jo kapcsolatot äpol velük, szerintem biblia miatt is, mert a kereszténység az a zsidosägbol alakult ki. Ha nem lettek volna zsidok, akkor keresztények sem lennének, igazäbol senki sem lenne, hisz az elsö 2 ember a vilägon, Adam és Éva is azok voltak.

Ahol hitelesen képviselik a keresztény tanitäsokat az az ujjäszületett kereszténység (pl. Hit gyülekezete).

De a katolizmust semmiképp nem ajänlom, mert bälvänyimädok, holott a bibliäban is az äll, hogy ne legyünk azok.

2015. febr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
25%
azért Ádám és =Eva nem voltak zsidók. :)
2015. febr. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én személy szerint katolikus vagyok, de többféle gyülekezetben megfordultam már életem során, hosszabb-rövidebb ideig (katolikus, baptista, adventista gyülekezet, Timóteus társaság, Taizé, sőt újabban mormon összejöveteleken is). Ha elhívtak valahova, többnyire mindig mentem. Bár már születésemkor megkereszteltek, csak az utóbbi hónapokban kezdtem komolyabban foglalkozni vallási dolgokkal: rendszeresen járok templomba és olvasom a Bibliát, ezenkívül szívesen hallgatok ilyen témájú előadásokat is. Olvasom viszont, hogy elég sok a tévtanítás az egyes vallási közösségben, meg hogy Amerikában vannak direkt ilyesmire szakosodott sztárprédikátorok, akik hatalmas csoportokat vezetnek. Eddig a Hit Gyülekezetéről, a Mormonokról és a Jehova Tanúiról hallottam elég ellentmondásos véleményeket... Na meg a Szcientológia „Egyházról”, de az nem ez a kategória...
2015. febr. 19. 11:22
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
De Jézus zsidó volt és bárhogy is forgatom a Bibliát, a lényeg Jézuson van. Tudom, hogy ez fáj a jehovistáknak, hisz a zsidóság volt a kiválasztott nép, de hát ez van. Ráadásul én még hitgyülis sem vagyok, csak nincs átmosva az agyam.
2015. febr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%

A zsidosäg az ösvalläs.

Utäna jött a kereszténység, és nagyon hosszu idövel utäna pedig az Iszläm. Toväbb most nem kéne menni, de a lényeg, hogy akkoriban még nem létezett semmi mäs, az volt mindennek a gyökere. Az Oszövetségben is benne van, ha meg nem tudod, mert nem olvasod a bibliät, akkor ne is cäfold meg.

2015. febr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%
Ezt a 3.-nak üzentem.
2015. febr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
46%

Hát Isten nem felejtette el népét Izraelt csak most a pogányoknak is ideje van a megtérésre.

Aztán lesz mikor a pogányok ideje lejár és csak a 144 ezer Izraeli térül meg.

2015. febr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
16%

Kedves kérdezö,


hidd el mindenki a magáét fogja ajánlani neked, és azt mondja óvakodj a másiktól.


Például a Jehova tanúiról is igazán csak akkor tudod meg kik, és miben hisznek, ha Te saját magad gyözödöl meg róla. :)

Megnézheted a hivatalos honlapunkat, ne a blogokat, meg a bulvárt, azok csak amolyan pletykafélék. Ha van a közeledben királyságterem elmehetsz.

2015. febr. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező!


Szerintem elsősorban Jézushoz kell tartozni, és másodsorban valamelyik felekezethez. A felekezetek nem lehetnek a célok, inkább csak eszközök.

Az tartozik Jézushoz, aki elfogadja őt Istenének, és befogadja őt az életébe, urának és megszabadítójának. Az fogadja be életébe Jézust, aki számára ő lesz a CÉL, őt tanulja, és próbálja minél jobban megismerni, és nem pedig a különböző vallásos felekezeteket.

Persze kell ehhez egy jézusi közösség, de aki komolyan veszi Jézust, azt a Szentlélek elvezeti és talál ilyen közösséget, de ez nem fordítva működik. Nem lehet egy vallási közösségből Jézushoz eljutni, mivel Jézus személyekkel és nem szervezetekkel szeretne kapcsolatba kerülni.

2015. febr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!