Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúi tartják a...

A Jehova Tanúi tartják a böjtöt? (2. k)

Figyelt kérdés

Mennyire tartjátok biblikusnak a bőjt tartását?


"Senkit semmiben meg ne botránkoztassunk, hogy a szolgálatunk ne szidalmaztassék.

Hanem ajánljuk magunkat mindenben, mint Isten szolgái; sok tűrésben, nyomorúságban, szükségben, szorongattatásban.

Vereségben, tömlöczben, háborúságban, küzködésben, virrasztásban, bőjtölésben.

Tisztaságban, tudományban, hosszútűrésben, szívességben, Szent Lélekben, tettetés nélkül való szeretetben,

Igazmondásban, Isten erejében; az igazságnak jobb és bal felől való fegyvereivel;

Dicsőség és gyalázat által, rossz és jó hír által; mint hitetők, és igazak;"(2Kor.6:3-8)



2015. febr. 20. 18:39
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

A böjt a zsidóknak volt egy ünnep alkalmával kötelezö, fentebb kiírtam a Biblia verset, hol található meg.


A keresztényeknek már nem kötelezö.

2015. febr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Pietrosol ***** válasza:

grkaty!


Ha olyan féleszű felvetéseket írsz ami félszűségre utal, akkor azt féleszűnek nevezem. Nem hívhatom épelméjűnek, mert hazudnék.


Egyébként lényegtelen utalásokat, mint a mózesi idézetek felesleges feldobnod.


Helyette újra utalnék az immáron harmadszor idézett jézusi sorokra: "Te pedig mikor BÖJTÖLSZ, kend meg a te fejedet, és a te orczádat mosd meg; Hogy ne az emberek lássák böjtölésedet, hanem a te Atyád, a ki titkon van; és a te ATYÁD, a ki titkon néz, MEGFIZET néked nyilván."

2015. febr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Pietrosol, hagyd kérlek abba a csúnya viselkedést, /ha keresztény vagy/


Hiába fogsz böjtölni, ha nem tartod be a Krisztus szeretet törvényét.


Akkor aztán akár halálra is ki éheztetheted.


Figyelj oda kérlek azokra a versekre amiket kiírtál.


Jézus itt azt mondja, hogy HOGYAN böjtöljenek, aki akar, de NEM azt, hogy MUSZÁLY böjtölni.


Olyan nincs az Újszövetségben. Aki böjtölni akart azoknak mondta Jézus hogy ne legyenek olyanok mint a farizeusok, akik látványosan ájtatoskodtak.


DE NEM KÖTELEZÖ!!!


Ezt magyarázd meg /ha lehet inteligensen :) / miért nem böjtöltek a Jézus tanítványai?

2015. febr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Pietrosol ***** válasza:

grkaty!


Ha ostobaságokat írsz tudatlanságodban, akkor az ostoba, tudatlan megjegyzéseidet nevén fogom nevezni. Ehhez érdemes hozzászokni és ettől még a szereteten nem esik csorba. Ha hülyeséget csinál a gyermeked, akkor közlöd vele, hogy hülyeséget csinált, mert ettől fog fejlődni.


"Akkor aztán akár halálra is ki éheztetheted."


Ez egy újabb megnyilvánulása a féleszűségnek. Viszonylag közérthetően leírtam a böjt lényegét, ha nem fogtad, akkor tanulmányozd át újra.


"Jézus itt azt mondja, hogy HOGYAN böjtöljenek, aki akar, de NEM azt, hogy MUSZÁLY böjtölni....miért nem böjtöltek a Jézus tanítványai?"


Sajnálom, de annak, aki az én fikciójával azonosul és tisztulni akar, annak muszály. A tanítványnak pedig azért nem kell böjtölni, mert aki lebontotta a fikciót az tudat és az a fátyol eltűnt amitől a böjt megszabadít.

2015. febr. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 szp72 ***** válasza:

A muszáj pontos j.


Azt hiszem, valóban nem írja, hogy kötelező volna a böjt. Csak jó és hasznos, mert Isten áldása kíséri. Ezért a legtöbb gyülekezet előírja, vagy legalábbis bátorít a böjtre.

Szerintem azt sem írja, hogy tanulmányozd az Őrtorony folyóiratot, de a gyülekezetük megköveteli.

2015. febr. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Pietrosol ***** válasza:

szp72!


Jó észrevétel, elnézést!

2015. febr. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Érdekes,hogy itt néhány (gondolom tanú)a Biblia ellen beszélnek és nem igazán értik meg a bőjt lényegét.

De azt ajánlom,hogy figyeljétek meg,hogy Jézus hova sorolja a bőjtöt.


"Mert ha megbocsátjátok az embereknek az ő vétkeiket, megbocsát néktek is a ti mennyei Atyátok.

Ha pedig meg nem bocsátjátok az embereknek az ő vétkeiket, a ti mennyei Atyátok sem bocsátja meg a ti vétkeiteket.

Mikor pedig bőjtöltök, ne legyen komor a nézéstek, mint a képmutatóké, a kik eltorzítják arczukat, hogy lássák az emberek, hogy ők bőjtölnek. Bizony mondon néktek, elvették jutalmukat.

Te pedig mikor bőjtölsz, kend meg a te fejedet, és a te orczádat mosd meg;

Hogy ne az emberek lássák bőjtölésedet, hanem a te Atyád, a ki titkon van; és a te Atyád, a ki titkon néz, megfizet néked nyilván.

Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, hol a rozsda és a moly megemészti, és a hol a tolvajok kiássák és ellopják;

Hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket mennyben, a hol sem a rozsda, sem a moly meg nem emészti, és a hol a tolvajok ki nem ássák, sem el nem lopják.

Mert a hol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is."(mt 6,13-16)


Szerintem elég fontosnak tarthatta a bőjtöt ha összeköti a megbocsátással meg a "mennyei kincskkel".

A másik fontos figyelemreméltó kijelentése az,hogy a bőjtöt úgy veszi mint ha az nélkülözhetetlen lenne pont mint az ima.

<..te pedik MIKOR imádkozl..>

<..te pedig MIKOR bőjtölsz..> mintha a bőjt természetes lenne a számára.


A tanítványai akkor nem bőjtöltek amikor Ő velük volt,viszont azután biztos,hogy bőjtöltek. Pál nem emlegetné a bőjtöt ha nem lenne fontos.


Ha valaki úgy dönt,hogy bőjtől az nem hiszem,hogy ellent tenne az írásnak.

A második kérdésem az volt,hogy bibklikusnak tartjátok a bőjtöt? amire még nem kaptam választ.


Pietrosol,sp,névtelen,köszönöm nektek is a válaszotokat hasznos válaszokat adtatok.

2015. febr. 21. 13:33
 28/28 anonim ***** válasza:
Az Apostolok cselekedeteiben olyan gyülekezet böjtöl, ami nem zsidó. Azt hiszem ezzel elmondtam mindent. A böjt egyáltalán nem törvényhez, hanem Istenhez tartozó dolog. Én például nem böjtölök, mert nem tudom hogyan kell, de szeretnék, mert abszolút biblikus.
2015. febr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!