Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi 1954 előtt még...

Jehova Tanúi 1954 előtt még imádták és tisztelték Jézust. Hogyan, milyen befolyásra és miért alakult ki az, hogy ma bálványimádásnak tartják Jézus imádatát?

Figyelt kérdés

Ezt az angol forrást találtam csak:

[link]



2013. máj. 1. 21:47
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
24%
Az xy vallás nyomására, gondolom.
2013. máj. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
88%
Úgy látom erre nincs Őrtorony magyarázat. :)
2013. máj. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:
Ha valaki magyar forrást is be tud linkelni, az segíthet a leendő válaszolóknak. A régi énekek szövege is bizonyíték lehet, ha valahol valakinek ez meglenne.
2013. máj. 2. 17:49
 4/55 -a- ***** válasza:
2013. máj. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
5%

Kedves Kérdező.

Ez kizárt dolog, mert ugyan is nem véletlen vették fel a biblia kutatók a Jehova Tanúi nevet 1931-ben.


Egyébként minden tanítás, kiigazításra kerül, amint sokan tudják is, hiszen a próféciák fokozatosan teljesednek be, és maguk az apostolok sem egyből értettek és tudtak mindent, és kiigazításra szorultak a szent szellem segítségével.

(János 16:12) 12 Sok mondanivalóm van még nektek, de most nem vagytok képesek elhordozni.

(Dániel 12:8, 9) 8 Én pedig hallottam, de nem értettem; ezért ezt kérdeztem: „Ó, uram, mi lesz ezeknek a vége?” 9 Ő így folytatta: „Menj, Dániel, mert ezek a szavak be vannak zárva és pecsételve a vég idejéig.


(1Korintusz 13:8-12) . . .. 9 Mert részleges ismeretünk van, és részlegesen prófétálunk; 10 de amikor megérkezik, ami teljes, el lesz távolítva, ami részleges. 11 Amikor kisgyermek voltam, úgy beszéltem, mint egy kisgyermek, úgy gondolkodtam, mint egy kisgyermek, úgy okoskodtam, mint egy kisgyermek; de most, hogy férfi lettem, elhagytam a kisgyermek jellemvonásait. 12 Jelenleg ugyanis homályos körvonalakban látunk egy fémtükör által, de akkor majd szemtől szemben. Jelenleg részleges ismeretem van, de akkor majd pontos ismeretem lesz, mint ahogy engem is pontosan ismernek.



Jehova Tanúi is fokozatosan értettek meg írás szövegeket, és volt hogy amikor a dohányzással kapcsolatosan rájöttek erre 6. hónapot kaptak hogy leszokjanak, sőt a karácsonyt is megtartották, míg fény nem derült ennek valódi kilétére s utána már nem ünnepelték.


Ennyire egyszerű, ami a Bibliában van.Az őrtoronynak más a szerepe.

Katy Weaver

2013. máj. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
7%

Jehova Tanúi a pogány eredetű háromságot már igen korán elutasították. Tehát Jézus valódi bibliai helyzete, rangja és kiléte az elején sem volt kérdés, hiszen maga a háromság az a mese, mely hamisan "egyenlővé" emeli Jézust Atyjával.

Tehát ha elutasították - márpedig ez történt(!) -, akkor nem lehetett imádat tárgya sem. Nem is beszélve arról, hogy a nevüket már 1931-ben felvették.

Vagyis ez a hamis propaganda.

2013. máj. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
89%
Hat mar a Jezus idejeben a farizeusok sem fogadtak el Jezust annak aki nem kell csodalkozni ha ma is vannak olyan vallasok akik nem fogadjak el Jezust,pl a tanuk,en csak sajnalni tudom oket oszinten,barcsak Isten konyorulne rajtuk es nyitna meg a szemuket es a fuluket hogy lassanak es halljanak tisztan.
2013. máj. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem te szorulsz arra, hogy felnyissák a szemed. A szentháromság egy sokadszorra megcáfolt hamis tan. Minden érv, amit ennek alátámasztásául hoztatok, csak belemagyarázás a Szentírásba, mint például itt is: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4.. Egy hamis tant nem lehet megvédeni a Bibliával, mivel leleplezi azt, hiszen Isten szava tökéletes.
2013. máj. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
88%

1989-ben még MIhály arkangyal is őt imádja

1952-ben, nem lehet imádni, neki csak hódolat jár

A társulat ma tagadja, hgy Jézust bármilyen formban és értelemben imádni kellene, vagy szabadna. Ez azonban nem mindig volt igy.

Zion s WatchTowe, November 1879

Az ő helyzete van szembeállítva az emberek és angyalok helyzetével, mivel mindegyiknek Uraként az övé "minden hatalom mennyen és földön". Ezért mondja: 'És imádja őt Isten minden angyala' (aminek magába kell foglalnia Mihály főangyalt, mivel Mihály nem az Isten fia) és ennek az az oka, hogy 'különb nevet örökölt amazoknál'.

Ekkor még Russel Jézust többnek tartotta arkangyalnál,és nem azonosította Mihállyal, A bibliából is igazolta, hogy Krisztus imádandó:

Zion' s Watch Tower, March 1880

Egy hamis Krisztust imádni valóban bűn lenne, de Krisztust imádni bármilyen formában nem lehet rossz, mert amikor behozza az ő elsőszülöttét a világba, igy szól: És imádják őt Istennek minden angyalai, és ismét: Te Uram kezdetben alapítottad a földet és a te kezeidnek művei az egek. Azok elvesznek, de te megmaradsz-.....és palástként összehajtogatod azokat, te pedig ugyanaz vagy és a te esztendeid el nem fogynak. )Zsid 1;6, 10, 12)

Zion' s Watch Tower, Maz 15, 1892

Kétségtelenül eléggé helyes számunkra kéréseinket Megváltónk és Pártfogónk elé terjeszteni, aki szeret minket, és önmagát adta értünk. Még mindig érdeklődik irántunk, és még mindig szeret minket. És bár sehol sem vagyunk arra utasítva, hogy kéréseket terjesszünk elé, nyilvánvalóan nem lehet helytelen, ha így teszünk, mert az ilyesmi sehol nincs megtiltva.

Zion' s Watch Tower, April 15, 1893

A feltámadás óta jutott tovább az üzenet: "nekem adatott minden hatalom mennyen és földön". Következésképpen csak azóta lehet őt Mindenhatónak hívni (mint a Jel1:8-ban)

A társulat mai állítása szerint Jézus csak hatalmas, vagy erős, de nem Mindenható Isten. A biblia szerint azonban a hatalmas Isten, vagy erős Isten is Jehova címe. :o)

És van még, de nincs kedvem másolgatni...:o) Csak ha érdeklődésre talál...:o))

A társulat még 1953-ban a Győződjetek minden dologról című kiadványában azt mondja, hogy Krisztus dicsőséges szellemként imádandó. A változás 1954-ben állt be. Hogy miért, nyomon követve a társulat nézeteit, arra lehet következtetni, hogy Krisztust kikellet venni az őt megillető helyről. Ha ott marad, mint egyedüli út, a társulat vezetői kezéből kieshetett volna az irányítás. Nem azt mondom, hogy szándékosan tartják függésben a tagokat, de a vezetői stílusuk inkább a megfélemlítésen alapul, mert ez a biztos. Így Krisztusnak vissza kellett fokozódnia Mihállyá. Sajnos ebből a helyzetéből egy csomó minden kérdésesé válik, de ezen nem gondolkodnak el a tanúk.....

2013. jún. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
2013. jún. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!