Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Ti miért dugjáto...

Jehova Tanúi! Ti miért dugjátok homokba a fejeteket?

Figyelt kérdés
Mindig hallom, hogy ti nem vagytok hajlandóak erőszakos dolgokról olvasni, hallani. Nem akarjátok tudni, hogy a világban mi zajlik körülöttetek, annyira kiszűritek az információkat, hogy még a könyveket is ez alapján válogatjátok. Illetve van egy ismerősöm, aki szintén tanú és még csak azt sem hajlandó meghallgatni hogy mások miként gondolkodnak az ő vallásáról. Nagyon sok dologtól mereven elzárkózik. Nem gondoljátok, hogy ez korlátolttá teszi a gondolkodásotokat?
2015. febr. 22. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
A Biblia egy erőszakos világi könyv.
2015. febr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A közhiedelemmel ellentétben sem a Jehova Tanúi, sem a struccok nem dugják homokba a fejüket.

Egyetlen vadon élő példányon sem figyelték meg ezt a viselkedést, és a struccoknál sem.

2015. febr. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 selvian ***** válasza:
Én is Tanú vagyok, de nézek tv-t járok moziba, olvasok regényt, ,megnézem a híreket és még sorolhatnám. Ezt mindenki maga dönti el, ( a Tanúk között is ) hogy kit mi érdekel, milyen műsorok, könyvek, kikapcsolódás... Személy szerint én nem gondolnám hogy "homokba dugom a fejem".
2015. febr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

szia


mint ahogy má embereknél, a Tanuknál i vannak gyengább idegzetüek akik nem szivesen néznek még hireket sem, mert mást nem lehet hallani csak hogy megőlték, megerőszakolták, megcsalta kirabolta, stb


a hiradóban elvétve lehet hallani csak "jó hirt" pl hogy megszületett egy oroszlán kölyök, vagy elefánt bébi, stb

mi keresztények tudjuk hogy ezek vannak hiszen a Teremtőnk leiratta hogy az utolsó napokban ezek lesznek, és egyre nagyobb és durvább méretekben

Van akinek ez a tudat elég, nem akar többet foglalkozni ezekkel.


Ezek nem hogy nem épitőek, hanem inkább romboló hatásuak az ember lelkére, nem véletlen szokták mondani a bemondók, hogy megrázó események, ha van aki lehet kapcsolja el...


Milyen jó lesz amikor a Tv-ben azt fojuk csak hallani, hogy itt ennyien támadtak fel, ott annyian és nagyon örültek az emberek a Rokonaiknak akik visszatértek az életbe....

2015. febr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Képzeld el kérdezö, hogy az én nagymamám aki szintén tanú volt, de aranyos, jókedvü és igazán nagyon okos asszony, jól megállta az életben a helyét, szeretettel bölcsen nevelte fel a gyermekeit....és képzeld el nem hitte el, hogy a Holdra szálltak az emberek. Mindig azt állította, hogy azt valahol felfilmezték.


No ezzel mit csináljunk? :D


Ne egy-két ember szerint vonjál le következtetést egy sokmillió tagú nemzetközi csoportról.


Mondd honnan tudnánk, hogy teljesednek a világban a Biblia jövendölései, ha semmit sem tudnánk mi történik a világban ?


No most öszintén: neked milyen érdekköreid vannak? Lehet hogy lepipállak :D

2015. febr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 sandor76 ***** válasza:

Nem,azert mert csak.

Es nincs vita!

2015. febr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Pietrosol ***** válasza:
50%

Szia!


Nem vagyok Tanú, de a kérdésed azon részére válaszolnék ami az erőszakos, destruktív hírekkel kapcsolatos. Megfigyeléseim szerint semmi értelme nincs ezeket a híreket olvasni/nézni, ugyanis azon kívül, hogy rossz kedélyállapotot okoz semmi tevőleges, érdemi dolgot nem tudsz egy már megtörtént esemény ellen tenni. Munkatársaim néha órákat töltenek azzal, hogy bosszankodnak miközben ezeket a híreket kitárgyalják, majd azon kívül, hogy elszívnak egy cigit semmi nem történik. A világ nem attól változik, hogy csámcsogunk a híreken, hanem ha tevékenyen javítunk rajta.

2015. febr. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem, hogy nem lehet folyamatosan ezt hallgatni, mert abba az ember csak belebolondul, de akkor sem az a megoldás, hogy például nem veszek tudomást az éhezőkről, arról, hogy igenis van gyilkosság a földön és nem értem, miért kell egyes könyvek olvasását tiltani. Vagy például egy osztályszinten kötelező órai film alatt felállni és kisétálni, mert van benne lövöldözés meg egyetlen egy szexjelenet.
2015. febr. 22. 20:12
 9/12 anonim ***** válasza:

De tudomásul vettük az éhezést, és amennyit tud az ember segit, ám nemm rajtunk múlik az hogy éheznek az emberek, hanem azoknak a hibája akik a világban vezető szerepet töltenek be


Mi amennyire csak lehet segitünk egymáson, étellel,fizikailag szellemileg érzelmileg egyaránt, mindössze nem adjuk le a hirt, hogy Tv reklámozzon minket.

A Tanuk rendszeresen ott vannak ha katasztrófa történik és támogatják az elesetteket,

a jw.org honlapon olvashatsz ilyenről, mint Japán Fülöpszigetek, stb

2015. febr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2015. febr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!