Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem érzitek, úgy mostanában,...

Nem érzitek, úgy mostanában, hogy Isten szánt szándékkal provokálja az emberiséget?

Figyelt kérdés

#Isten #esemény #provokálás #körülm€nyek
2015. febr. 22. 19:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva nem
2015. febr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Én sem.


Nem "érzem" még azt sem, hogy lenne "Isten".

2015. febr. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Nem.

És, ha így gondolod, nem éltél pl. az íreknél a nagy krumplivész idején.

Ma olyan létbiztonság van, amilyen soha nem volt még idáig.

2015. febr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Nem?!

Jól van,akkir megnyugodtam:D

2015. febr. 22. 19:43
 5/23 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Mire gondolsz?


Amúgy az a létbiztonság elég érdekes kettős képet mutat, még a határon belül is. No meg Mexikó, Brazília, Csád, India, Fülöp-szigetek, Szíria, Irak...!

2015. febr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Hát itt több dologra..pl a beképzelteké,gőgösöké a vagyon,és egyre provokatívabb ez a nem törődömség részéről..és ez egyre nagyobb...az emberek lelkét ismeri,mégsem foglalkozik az ezzel járó érzésekkel,mégha a szándék jó akkor sem...a szeretetlenség,egyenlőtlenség,az ami építő esélyt sem kap,ami rombolo,magamutogató többet is egymás után...vagy hogy szinte semmibe nincs beleszólása az igaz embernek,vagy a megbocsátás elvárása az igazságtalan helyzetekben...vagy semmi rossz nincs itt lenn megbüntetve,akárkit,akárhány embert érintene...az igazságérzet megfolytja már az embert mégsincs semmi megnyugvása...ezekre gondolok...


Te hogy értetted a válaszodat,mert én sem értem...

2015. febr. 22. 20:34
 7/23 anonim ***** válasza:

"a beképzelteké,gőgösöké a vagyon"

Ez így igaz, de ez mindig is így volt.

Viszont az átlagember vagyona is egyre nagyobb, és az élete jobb, mint régen a királyoké.


"vagy semmi rossz nincs itt lenn megbüntetve"

Nem is volt soha.

De hol mondja a Biblia, hogy már itt, a Földön igazság lesz? Csak a túlvilágra ígéri.

2015. febr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
ahogy Asáf a Zsoltárokban irta, az ilyen embereknek a vége más lesz mint azoknak akik bár nem gazdagok vagy legalább is nem élnek vissza vele, hanem úgy élnek ahogy a Teremtő leiratta
2015. febr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nem emlékszem hol,és nem akarok butaságot írni,de mintha olvastam volna ilyesmit benne..vagy valakinek ígérte Isten,hogy még itt a földön lesz reakciója ...de mondom nem akarok hülyeséget írni..az biztos,hogy olvastam benne ilyesmit
2015. febr. 22. 22:09
 10/23 anonim ***** válasza:

Jól mondád

(Zsoltárok 73—89.)

Asáf éneke.


(Zsoltárok 73:3–5)  3 Bizony irigykedni kezdtem a dicsekvőkre, Látva a gonoszok békéjét.  4 Mert nincsenek halálos kínjaik, És hasuk is kövér.  5 Nincs részük a halandók bajában, Nem éri őket csapás, mint más embereket.


(Zsoltárok 73:6–11)  6 Ezért nyakláncként viselik a gőgöt, Erőszak borítja őket ruha gyanánt.  7 Szemük kidülled a kövérségtől, Messzebbre jutnak szívük elképzeléseinél.  8 Csúfolkodnak és rosszat beszélnek, Csalásról szólnak fennhéjázva.  9 Az egekre tátják szájukat, És nyelvük bejárja a földet. 10 Ezért visszahozza a népét ide, És kiöntetnek nekik a bőséges vizek. 11 Így szólnak: „Hogy is tudhatná Isten? Van-e ismeret a Legfelségesebben?”

(Zsoltárok 73:12–20) 12 Íme, ezek a gonoszok, akik időtlen időkig gondtalanok; Gyarapítják vagyonukat. 13 Bizony hiába tisztítottam meg szívemet, Hiába mosom ártatlanságban kezemet. 14 Egész nap csapás sújt, Minden reggel helyreigazítást kapok. 15 Ha azt mondtam volna: „Én is úgy beszélek”, Íme, csalárdul cselekedtem volna Fiaid nemzedékével. 16 Eltűnődtem, hogy megértsem ezt; Gyötrődés volt ez szemeimben, 17 Mígnem bementem Isten dicső szentélyébe. Tisztán akartam látni jövőjüket. 18 Bizony síkos talajra állítod őket, Romlást hozol rájuk, elbuknak. 19 Ó, mint lettek döbbenetté egy pillanat alatt! Elérte őket a vég, végük lett a hirtelen rémülettől! 20 Mint valami álmot ébredés után, ó, Jehova, Úgy veted meg képüket, midőn felserkensz.

2015. febr. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!