Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi megválaszolnázok...

Jehova tanúi megválaszolnázok az alábbi kérdést?

Figyelt kérdés
Jézus ígér egy másik pártfogót arra az időre amikor már nem lesz a földön (János evangéliuma 14, 16) a legtöbb keresztény egyház ebben a Szentlelket látja. Jehova tanúi azonban nem ismerik el a Lélek személyes voltát sem, Istenségén túl... szóval ti hogy értelmezitek ezt a szakaszt?
2015. febr. 22. 23:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%
Úgy, hogy a Fidesz bukta a 2/3 od, örüljünk együtt !!!
2015. febr. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
39%

szia


a Szent szellem valóban nem személy ahogy irtad, mert Istenhez tartozó azon képesség amivel természet feletti dolgokat tud tenni.

Maga Jézus és más Biblia irók is személyesitettek meg olyan dolgokat, amik nem élő személyek


A megígért segítő Isten szent szelleme. Erről mondta Jézus, hogy majd megtanítja nekik a Szentírás mélységes dolgait, és eszükbe juttatja azokat, amiket Jézus a földi szolgálata idején tanított nekik (János 14:26).


„Kérni fogom az Atyát, és másik segítőt [vigasztalót; görögül: pa·ra′klé·tosz] ad nektek

Az ígéret i. sz. 33 pünkösdjén teljesedett,

Amikor is Isten mindenható képessége kiáradt a tanitványokra, vagy is előidézte, hogy nyelveken szóljanak, csódákat tegyenek, stb


ez nem a saját képességük, hanem Istentől kapott természet feletti erő, nem személy.


Görögben a segítőnek fordított szó (pa·ra’kle·tos) hímnemben áll.

Másrészt, amikor a görögben a szellemnek fordított (pneu’ma) szót használja, az ennek megfelelő semlegesnemű névmást „az”-t használja.


A legtöbb fordító, ha trinitárius szellemben fordít, elhomályosítja ezt a tényt, amint ezt a katolikus New American Bible (Új Amerikai Biblia) a János 14:17-tel kapcsolatban el is ismeri: „A görögben a ’Szellem’ szó semlegesnemű, és bár mi angolban (magyarban is) hímnemű személyes névmást (’he’, ’his’, ’him’ = ő, övé, őt, vagy aki) használjuk, a legtöbb görög MSS [kézirat] a semlegesnemű ’az’ szót használja.”

Ha tehát a Biblia a János 16:7, 8-ban a pa·ra’kle·tos szóval kapcsolatban a hímnemű személyes névmást használja, akkor nyelvtani egyeztetésnek kíván eleget tenni és nem dogmatikai tételt akar felállítani.

2015. febr. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%

Ez csak félrebeszélés. Héber és görög nélkül is nyilvánvaló, hogy a Szent Szellem személy:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Üdv.

2015. febr. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

En csak a tanuk illogikus hozzaalasan gondolkozok. Tudjuk hogy az ember Isten kepmasara volt teremtve...

Ahogy Isten-nek van Lelke ugy az embernek is....Es az sehogy sem jon ki eronek...pedig van ereje ketsegkivul mikor eros lelkierorol tesz valaki bizonysagot....

No de kepzeljuk el: van egy hazaspar ahol a ferj megcsalja a feleseget...

A felesegenek ott belul faj valami..nagyon nyomastja...szerintetek akkor az izomereje faj?????

2015. febr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
így van, nagyon fazsa, hogy a fidesz bukta a 2/3-adot, majdnem annyira örültem, mint mikor a feleségemet hazaengedték a kórházból, de most a kérdésre is válaszolj :D
2015. febr. 23. 13:57
 6/17 A kérdező kommentje:
na megint hülye voltam, és nem írtam ki, hogy a cáfolatokat nem kérem, tudom ,hogy a Lélek is zsemély, sőt Isten a Szentháromságban, tudom bizonyítani is, de attól még érdekelhet mit gondol más nemigaz?
2015. febr. 23. 13:59
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Igy van kerdezo a hasponlatom nem is neked szolt hanem a tanuknak es azert irtam mert kivancsi vagyok mivel hozakodnak elo. :)
2015. febr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
23%

Kedves Kérdező!

Hogyan tudod bizonyítani amit fentebb állítottál a szenthármasságal kapcsolatban?

Nagyon érdekelne.

2015. febr. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szia. A Biblia más helyen beszèl a világ szellemèről. Akkor itt is szemèlyre kell gondolnunk? Nem lenne logikus, mivel azt írja, hogy az emberekben munkálkodik. Hogy kèpes erre egy szemèly,?
2015. febr. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Hmm...ha te Isten tevekenyseget emberi korlatok koze szoritod...mar regen rosz....

A Szent Szellem azert tud mindenholjelen lenni mert Isten...nem ember aki valoban nem tud bemaszni egy masik ember sziveben....

Ha hasonlitani akarod az egeszet inkabb ugy kellene hozzaalj hogy megfigyeled azt hogy a testben lelek is van mely erez (faj a lelkem) szol (lelkem melyebol jon) es rajosz valojaban a test a Szent Lelek temploma....

2015. febr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!