Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » József és Barnabás története mi?

József és Barnabás története mi?

Figyelt kérdés

Ha valaki lenne, olyan kedves, akkor az Újszövetségből József és Barnabás történetét letudná írni "röviden". A fontos dolgokat róluk.

Köszönöm. :)



#Biblia #Újszövetség #józsef és barnabás
2015. febr. 24. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
De hiszen ezt egyszer már leírták! Miért nem olvasod el?
2015. febr. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Legyél olyan kedves, hogy nem mással csináltatod meg a házidat, hanem elolvasod, jó?


Köszönöm :-)

2015. febr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Maryan ***** válasza:

Apostolok cselekedete: Sőt, azok tömegének, akik hittek, szíve-lelke egy volt, és egy sem mondta semmijéről, hogy az az övé, hanem mindenük közös volt. 33 És az apostolok továbbra is nagy erővel tettek tanúságot az Úr Jézus feltámadásáról, és bőséges volt a ki nem érdemelt kedvesség mindnyájukon. 34 Valójában egy sem szűkölködött közöttük; mert mindazok, akik földek vagy házak birtokosai voltak, eladták azokat, és elhozták az eladott javak értékét, 35 és letették az apostolok lábához. Azután kinek-kinek a szükséglete szerint lett szétosztva. 36 Így hát József is, akinek az apostolok a Barnabás nevet adták (ami lefordítva azt jelenti: ’Vigasztalás fia’), egy ciprusi születésű lévita, 37 mivel volt egy darab földje, eladta azt, a pénzt pedig elhozta, és letette az apostolok lábához.

A ciprusi József a Barnabás nevet kapta. E név jelentése: ’Vigasztalás fia’. Az apostolok talán azért adták neki ezt a nevet, mert melegszívű, kedves és segítőkész volt mások iránt

2015. febr. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló: Nem az én leckém, hanem egy barátnőmnek keresgélek infókat.

Kedves 1. válaszoló: Nem találtam meg. És hidd el kerestem.

Kedves 3. válaszoló: Köszönöm, szépen a segítséget. :)

2015. febr. 26. 21:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Beírod a gugliba, hogy "biblia" vagy "szentírás".


A legelső oldalon kapásból kiad legalább három olyan Bibila-oldalat, amelyiknek saját keresője is van.


Oda be kell írni, hogy "József" meg hogy "Barnabás" és ki fogja dobni a találatokat.


Leteszteltem, kilenc éves gyerek segítség nélkül három perc alatt megtalálta.

;-)

2015. febr. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát... Én nem találtam, de köszönöm. Máskor, majd így csinálom. :)
2015. febr. 26. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!