Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusok miért gondolják...

A katolikusok miért gondolják a baptizmust valami szektának?

Figyelt kérdés
Mármint ugyan olyan keresztyény felekezet mint a többi nem? Tudtok erről valamit? Mi a véleményetek erről?

2015. jan. 12. 18:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%
A felnőttkeresztség miatt.
2015. jan. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
16%

Ezért:


Katolikus Mise: "Feltámadt Krisztus halottainkból..."


Neoprotestáns 'Isten'tisztelet: "Azúrnaknépeizrájel, Azúrnapnépeizrájel.!"

2015. jan. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Régi értelmezés szerint szekta = nem katolikus egyházból vált ki.
2015. jan. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
Ugyanazért, amiért a baptisták annak tartják a Hit Gyülekezetét. Mi voltunk itt előbb, nehogy már nektek legyen igazatok. A katolikusok szemszögéből már az evangélikus vagy református egyház is szekta, legalábbis száz évvel ezelőtt súlyos bűnnek számított, ha egy katolikus ember egy reformátussal házasodott. Pedig a reformátusok és evangélikusok is a csecsemőkeresztség mellett vannak, hol lenne hát hely a baptisták számára. Engem inkább az érdekelne, hogy amennyiben az ember úgy érzi, hogy jó helyen van, miért érdekli, hogy mit gondolnak róla mások?
2015. jan. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk hogy a 17. században alakult baptista egyház mitől NEOprotestáns azt nem értem...
2015. jan. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 homo ludensz ***** válasza:
100%

Akik nem olyan bigott katolikusok hanem tájékozottak egy kevéssé azok nem hiszem hogy szektának tartanák. Különben a szekta kifejezés bántó ezért kisegyházat mondunk,de a baptista egyház nem is kicsi s nem is új mint a hitgyüli.

Katolikus létemre én például helyesnek tartom az önállóan dönteni képes egyén bemerítkezését. Amennyiben jól emlékezem Jézus sem kisdedként merítkezett a Jordán vizében.

2015. jan. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%

Mert a legtöbb ember azt sem tudja, hogy mit jelent a protestáns, csupán annyi az ismerete, hogy azt utálni illik, mert a katolicizmus a tuti. Ismeret hiányában pedig azt ismétli, amit hall a főtisztelendő úrtól.

De ez jellemző is az emberre, hogy ha nincs semmi tudása, akkor nem szerez, hanem utánozza azt, aki szerinte jobban ért hozzá. Hogy ha az hazugságot tanít, akkor meg azt hirdeti. Sok ilyen van a nap alatt.

2015. jan. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
56%

A katolikus egyház a successio apostolica révén visszavezethető Jézus Krisztusig és a 12 apostolig.


A baptista egyházat pedig egy másik protestáns egyházból kiábrándult lelkész, egy bizonyos John Smyth alapította Kr. u. 1609-ben. Mindössze ennyi a különbség :)

2015. jan. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%
Ha a katolikus egyház visszavezethető, akkor miért tartanak csecsemő keresztelést Biblia ellenesen és miért nem végeznek bemerítést, ami biblikus? Miért imádkoznak halott emberekhez és miért használnak szobrokat a templomba, amik elé térdelnek? A térdepelés kizárólag Istennek jár. senki másnak. Tehát?
2015. jan. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátom felhívta a figyelmemet, hogy a baptisták nem tartják a Hit Gyülekezetét szektának, bár én így halottam, de utána nem néztem. Úgyhogy ezt az állításomat visszavonom, és mindenkitől bocsánatot kérek, akit alaptalanul vádoltam meg azzal, hogy a Hit Gyülekezetét szektának tartja.
2015. jan. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!