Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hagyományosan görög katoliku...

A hagyományosan görög katolikus családok kultúrája közelebb áll az oroszhoz, mint a magyarhoz?

Figyelt kérdés

2015. febr. 27. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a családom fele görögkatolikus, és a hagyományos magyar kultúra szerint élnek. Az őseim is módosabb földművesek voltak.

Szóval szerintem nem, de a görögkeletiek (ortodoxok) már lehet, hogy közelebb állnak sokmindenben az orosz kultúrához, már ha az orosz ortodoxiához tartoznak.

2015. febr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mo-n a görög katolikus családok általában ruszin vagy román eredetűek. A Nyírségben és Abaújban élnek nagy számban. Mária Terézia idején telepedtek be. Ma már a magyar nyelvet használják magán emberként és a templomokban is. Nagy szerepük van a nemzetiségi önkormányzatoknak is. Ápolják a régi hagyományokat és a nemzetiségi nyelvet is. Ünnepeik is a nemzetiségükhöz állnak közel. Hagyományos ételeket is készítenek, pl. Húsvétkor pászka kalács, sárga túró/szirka/, paradicsomos töltött káposzta, halottas ünnepeken kolivo/mézzel kevert főtt búza/.
2015. febr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Bocsi off! Utolsó! Tényleg ezek az ételek köthetők a ruszin vagy román nemzetiséghez???

Mert nekem az egyik nagyapámra minden igaz, amit leírtál, (görög katolikus család, ételek, Nyírség) de fogalmam sem volt róla, hogy esetleg ruszin vagy román eredetű lenne a család. Mikor meghalt én még kisebb voltam, így nem beszélgettem vele ilyesmiről. Én azt gondoltam, hogy ezek az ételek Szabolcs megyéhez kötődnek.

Hm... miket meg nem tudok..

2015. márc. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!