Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi vagy ki dönti el és mi...

Mi vagy ki dönti el és mi alapján, hogy ki lesz az életben a sikeres, teljesebb életet élő és a többi esélytelen és miért?

Figyelt kérdés

Vagy kérdezzem úgy,hogy van akivel kivételeznek a többi mehet a levesbe...mert teljesen egyértelmű,hogy boldogabbak azok az emberek..a többieknek miért nem adatik ez soha meg?

Embereket a tűz közelébe nem a véletlen teszi...miért nem értem ennek az igazságát?Miért érzi azember ezt ennyire másképp mint a teremtő?Köszi a válaszokat!



2015. febr. 27. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia,


Nem Isten dönti el ezt, mert nincs eleve elrendelés.

S a Teremtő azt sem mondta, hogy a világban levő "jólét" Isten áldását jelenti a többiek meg mehetnek ahova akarnak


A Bibliában a Teremtő soha nem iratta le igy nem is gondol arra, hogy ilyen mód különböztessen meg embereket, sőt minden korban elvárta a keresztényektől, vagy az Izraelitáktól, hog a nehéz sorúakat támogassák


Az emberek saját vagy az emberi rossz vezetés miatt kerülnek jobb vagy rosszabb helyzetbe, ehhez a Teremtőnek semmi köze.


Ezt ezért majd Jézus királsága hozza majd helre, de addig a kereszténynek ha tehetősebb ha nem van dolga, és kikell tartania a keresztény életében hogy elfogadható állapotban legyen azon a napon

2015. febr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm:),de akkor hogy dölt el ,és kirakta közelebb a tűzhöz az embereket és mi alapján?
2015. febr. 27. 17:44
 3/10 anonim ***** válasza:
A véletlen dönti el. Törődj bele, ilyen az élet, nincs "gondolkodó" oka, hogy mi, miért történik.
2015. febr. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez az élet egy próbatétel. Isten egyeseket gazdagsággal, másokat szegénységgel tesz próbára. Senkivel sem kivételeznek, lehet hogy akire most azt mondod milyen jól él, később agyon rosszul jár. Saját tetteid számítanak, ez alapján ítélnek meg.
2015. febr. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1-ső vagyok


irtam hogy az emberek az emberi vezetők ténykedése miatt alakulnak ilyen helyzetek


ha megfigyeled, nem Isten hanem az emberi vezetők irányitják az országokat, a világot.

Persze azt is tudjuk a Bibliából, hogy ezek mögött egy gonosz angyali személy áll, az Ő kezében futnak össze a szálak

Az Ő hatalma alatt van a három pillérje az Istentől elidegednedett emberek vezetésének


a politika a korrupt kereskedelem, és a vallások

2015. febr. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm,jó válasz mind:)

Megnyugodtam picit:)

Én is éreztem,hogy nem ez a lényeg,nem mérvadó..így már azt is miért nincs jelentősége ennek...túl nagyra van becsülve ez az egész,most értetettem meg...köszi mindenkinek!!

2015. febr. 27. 23:01
 7/10 anonim ***** válasza:
Senki nem dönti el. Maga az ember alakítsa az életét. Rajta múlik, hogy sikeres lesz vagy sem.
2015. márc. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Nem hiába hívták Salamon királyt bölcsnek:-)

Az edddigi válaszokat Ő így foglalja össze:

Prédikátor 9:11,12

"Gondolatban visszatértem, hogy lássam a nap alatt: nem a gyorsaké a futóverseny, nem az erőseké a harc, sem a bölcseké az eledel, sem az értelmeseké a gazdagság, és a jóindulat sem azoké, akiknek ismeretük van; mert bajokkal teljes idő jön, és előre nem látható események történnek mindannyiukkal. Hisz az ember nem ismeri idejét. Mint ahogyan a halat megfogják az alattomos hálóval, és a madarat kelepcébe ejtik, az emberek fiai is csapdába esnek vészterhes időben, amikor eljön az rájuk hirtelen."

2015. márc. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 KZitus ***** válasza:

talán még annyit fűznék hozzá, hogy Salamon Isten kegyét, és áldását élvezte elég hosszú éveken át. Olyan gazdag volt, amilyen gazdadsságot ma már nem igen tudunk elképzelni, hiszen Isten tette gazdaggá!

Meddig?

Életee utolsó éveit Istentől elidegenedve élte és amilyen magasan ívelt a pályája, később úgy zuhant le, hiszen istentelen élete miatt elveszítette Teremtője kegyét. Nagyon tanulságos az életét végigkövetni...

2015. márc. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Erről sosem Isten döntött, hanem a társadalom, melyet kialakítottunk magunknak. A kivételezést az ember teszi azokkal szemben, akik hatalmát, pozícióját erősítik vagy előmenetelét elősegíthetik.


A mai társadalomban egyértelműen nem szégyen "sikertelennek" lenni, hiszen a sikeres az, aki hajlandó másokon átgázolni.


Nyilván most majd jönnek azok, akik magukat "sikeresnek" gondolják és tiltakoznak, hogy őőőők, őőőőőőők soha nem gázoltak át senkin. Nos ez a kulcs, hogy egyszerűen észre sem veszed, ha valakit kihasználsz, csak egyszerűen kihasználod.


Ezen kívül előny, ha egoista uralkodó zsarnok hajlamaid vannak, mert ma csak ez a vezetői stílus elfogadott. Mondjuk erre szükség is van, hisz rabszolga hajcsár nélkül nincs termelés.


---


Anonymus

2015. jún. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!