Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az USA-ban a feketék melyik...

Az USA-ban a feketék melyik vallást gyakorolják?

Figyelt kérdés

Melyik az a vallás, ahol a templomban csak feketék vannak, és gospelt énekelnek?

Amúgy az ilyen templomokba a fekák rossz szemmel néznék, ha mondjuk az egyik ilyen misén/istentiszteleten részt venne egy fehér (vagy éppen akár sárga) ember?



2015. febr. 27. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
A gospel evangéliumot jelent. Vagyis evangéliumi gyülekezetekben énekelnek gospelt (evangéliumi, teljes evangéliumi, pünkösdi, karizmatikus). Magyarországon vannak roma gyülekezetek, nem hiszem, hogy veszélyben lenne ott, aki nem-romaként keveredik közéjük, de ha cigány nyelven folyik az istentisztelet, akkor úgysem érti meg. Hogy Amerikában hogy van ez, nem tudom, egyes feketék által lakott körzetekbe nem tanácsos bemenni, de nem hiszem, hogy az evangéliumi gyülekezetek ilyen körzetekben működnének.
2015. febr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hogy milyen bőrszínű emberek járnak egy gyülekezetbe, az gyülekezet, és nem vallásfüggő. Sok vallásban van fehér és fekete gyülekezet.

Szerintem nyugodtan elmehetsz egy ilyen gyülekezetbe, én már voltam. Teljesen más a hangulata a kultúrájuk miatt. Csak ne hívd őket fekáknak.

2015. febr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az USA-ban mindenki színesbőrűnek számít, akinek akár egy csepp néger vér folyik az ereiben. Úgyhogy lehet, hogy rólad is azt gondolnák, hogy rajtad már nem látszik.
2015. febr. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyjából megválaszoltak mindenre az előttem szólók, egyedül csak Asperrimust kell szokás szerint korrigálni :)))


A gospel valóban Evangéliumot jelent eredetileg, de egyben egy zenei stílus neve is. (Bár ezt a kérdező tudja, ciki, hogy az első válaszoló nem. Ilyenkor inkább nem kell válaszolni.) [link]


Magyarországon pedig a roma gyülikben magyarul folyik az istentisztelet, legfeljebb a dalok egy része hangzik el cigányul.


Teljesen cigány nyelvű istentiszteletet csak a római katolikus és a görögatolikus egyház tart Magyarországon (a szomszédos országokban pedig az ortodox egyház). Ugyancsak a katolikus egyház adta ki a cigány nyelvű Biblia-fordítást is a Neovulgáta alapján.

2015. febr. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Amerikában a legtöbb fekete az Baptista, főként ezt a vallást gyakorolják. Egyes ilyen templomokban még fekete Krisztus szobor van, mert szerintük Jézus néger volt.
2015. febr. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves mézes-mázos negyedik felebarátom! Nem látom be, miért volna ciki, ha nem tudnám, hogy egy zenei stílus is hordozza a gospel nevet, és azt sem értem, miből következtettél arra, hogy ezt nem tudom. A kérdés az volt - szerkesztve -, hogy melyik az a felekezet az, ahol az afroamerikai keresztények gospelt énekelnek. A válasz az, hogy az evangéliumi, teljes evangéliumi, pünkösdi és karizmatikus gyülekezetekben énekelnek az "evangélium" jelentésű gospel zenei stílusban. Más felekezetben bizonyára a "szent-hagyomány" jelentést hordozó elnevezéssel illetnék, az általuk kreált újabb zenei irányzatot, ha a hagyományaik megengednék, hogy elszakadjanak barokkra hajazó templomi zenétől, illetve a gyászénekeiktől.


Például a következő videó egy karizmatikus fekete-gyülekezetben készült, és egyben választ ad a kérdező másik kérdésére is, mivel a nézőtéren imitt-amott fehér bőrűek is előfordulnak, láthatólag jól megférve a feketékkel (kb. 1:26:00 - 1:43:00-ig):

[link]


Vagy:

[link]


A baptistákat tényleg nem írtam, de én őket az evangéliumi gyülekezetek közé sorolom, akkor is, ha nem mindenki.


Az, hogy a roma gyülekezetekben milyen nyelven folyik az istentisztelet, nem igazán volt téma, én feltételeztem, hogy előfordul, hogy cigány nyelven tartják, de bevallom neked, hogy én nem vagyok roma, így még soha nem voltam cigány gyülekezetben. Ez azonban nem jelenti azt, hogy feltétlenül hitelt adok a véleményednek, de ne fáradj, mert az sem igazán érdekelne, ha ez egyszer neked volna igazad. Tudod, én nem vagyok tévedhetetlen, a Biblia az. A hagyományok pedig néha emberi, többségében azonban diabolikus hamisítványok, úgyhogy ebben nem fog megváltozni a véleményem, amíg Isten azt nem mondja nekem, hogy nem mondta komolyan mindazt, ami a Bibliában meg van írva.

2015. febr. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Nem vallási diszkrimináció miatt fogsz csak színesbőrűeket látni egy-egy templomi közösségben, hanem mert egy-egy adott településen/városban gyakran előfordul, hogy szinte csak ők élnek ott.


Egyébként a 'feka' pejoratív, a fekália (széklet) szóból ered, és ritka bunkó emberre vall aki így hív egy másik embert.

2015. febr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyébként a 'feka' pejoratív, a fekália (széklet) szóból ered, és ritka bunkó emberre vall aki így hív egy másik embert. - add mar meg a forrast ehhez lecci.

En kerestem guglin de nem talaltam.

2015. márc. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!