Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen gondolatok lehetnek a...

Milyen gondolatok lehetnek a fejében egy hívő geológusnak?

Figyelt kérdés
Hite szerint mennyi idős a világ? Ezzel szemben mit mond, hány éves a kőzet, amit a kezében tart?

2015. márc. 1. 15:57
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ezt a kérdésemet nem ebbe a kérdéskörbe akartam írni.
2015. márc. 1. 16:00
 2/16 anonim ***** válasza:
2015. márc. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Olyan gondolatok lehetnek a fejében, hogy milyen csodálatos a természet, és milyen tökéletesre alkotta Isten. Ha belegondolsz, semmi sincsen véletlenül, minden valamilyen céllal jött létre, és ha nem úgy lenne, talán az egész világ is máshogy nézne ki.

Mivel szeretné megismerni és megérteni a világot, nem a "hite" alapján dönti el, hogy hány éves a kezében tartott kőzet, hanem komoly kutatásokat végez, számításba veszi a tudomány eddigi eredményeit, és ez alapján állapítja meg. MINDEN valamirevaló kutató tudomásul veszi, hogy a tudomány nem tévedhetetlen, és nem ragaszkodik a vélt igazához, amennyiben az megcáfolható.


Gondolom, a kérdés burkoltan arra irányult, hogy hogyan fér össze a tudomány a vallással. Teljesen jól. A Biblia még mindig nem természettudományos könyv, nem lehet belőle megállapítani a Föld korát és ilyeneket. Ez még nem zárja ki Isten létét. Mindössze annyi a feladat, hogy ne keverjük a szezont a fazonnal: ne a Bibliából akarjunk természettudományos kérdésekre választ kapni, és ne a kvantumfizikában keressük a választ az élet nemesebb értelmére.

2015. márc. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
Bocs, jobb lett volna szénizotópos kormeghatározást írnom a kvantumfizika helyett... már csak azért is, hogy a témánál maradjunk.
2015. márc. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

Ehhez hasonló kérdéseket naponta tesznek fel itt a gyakorin. Nem tudom, errefelé mindenki rögtön írogat, ahelyett, hogy utánaolvasna előtte egy kicsit?


Engem az is megdöbbent, hogy felnőtt emberek milyen gyerekes szinten gondolkodnak bizonyos témákról. Ez vonatkozik nem csak egyes kérdezőkre, de egyes válaszolókra is (és nem csak a fanatikus ateista materialistákra, hanem a térítő vallási fanatikusokra is).


Szerencsére vannak olyan türelmes emberek, mint a 3-as válaszoló, akik kulturált hangnemben precíz és részletes választ tudnak adni :)

Én a harmincadik ilyen válaszom után már egy kicsit belefáradtam :(

2015. márc. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Íme akik saját vallásukat sem ismerik. De hirdetik!!!
2015. márc. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#6: Kikre gondolsz?

És Te ismered a saját vallásodat? :-)

2015. márc. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Amúgy most nevetni fogtok de az egyik haverom pont hívő geológus. :D

Ő a 6000 éves Földben hisz.

2015. márc. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#8: Nagy geológus lehet...
2015. márc. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#8


De azt biztos nem tette hozzá hogy bár a 6000 éves földben hisz, viszont tudja az eddigi geológiai ismeretek alapján hozzávetőlegesen 4,567 milliárd éves a bolygónk. :)

2015. márc. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!