Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért olyan fontos Jehova...

Miért olyan fontos Jehova tanúinak hogy sok kívülálló is ott legyen az Emlékünnepen?

Figyelt kérdés
2015. márc. 7. 11:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ezt neked ki mondta, hogy a Vatikán felsávárolta a Holt-tengeri tekercseket?

A tudósok vizsgálják és már kitették az internetre is. Meg lehet nézni.

2015. márc. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szerintem már megírták neked a választ JT. Ez is a térítésük egyik formája és azt akarják, hogy minél többen kimutassák az értékelésüket Krisztus halála iránt.

Mit froszlizod még őket?

2015. márc. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 sandor76 ***** válasza:

Persze hogy nem eleg evente egyszer elmenni az emlekunnepre,de ha megteszed mar tettel valami nagyon fontosat azert,hogy kimutasd az ertekelesedet Jezus valtsaga irant.

Amugy ha nem mesz el,akkor nem teszel semmi ertekelni valot a mindennapi eletedben,HA nem tudod mit var el toled Isten.

De legalabb ha ennyit megteszel,es meg is erted mirol van ott szo,akkor lehetseges ,hogy tobb ismeretet szeretnel megszerezni a tovabbiakban,es ez mindenkeppen a hasznodra lessz.

Ezert fontos Nemcsak Jehova Tanuinak,Hanem maganak Jehovanak,es Jezusnak is hogy minnel tobb ember legyen ott,talan kesobb megmentesben reszesulnek.

Mert az ugye eggyertelmu nem minden vallas tanitja az igazsagot Istenrol,menj el gyozodj meg magad errol ,ugy vannak-e a dolgok.

2015. márc. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

sandor76


"Persze hogy nem eleg evente egyszer elmenni az emlekunnepre,de ha megteszed mar tettel valami nagyon fontosat azert,hogy kimutasd az ertekelesedet Jezus valtsaga irant."


Attól hogy ott vagy egy 1-2 órás ünnepen azzal még nem fejezted ki az értékelésedet.

Szerintem! Annál azért jóval több kell!


"Amugy ha nem mesz el,akkor nem teszel semmi ertekelni valot a mindennapi eletedben,HA nem tudod mit var el toled Isten."


Elmagyaráznád részletesen hogy mire gondolsz?


"De legalabb ha ennyit megteszel,es meg is erted mirol van ott szo,akkor lehetseges ,hogy tobb ismeretet szeretnel megszerezni a tovabbiakban,es ez mindenkeppen a hasznodra lessz."


Ismeretet akar szerezni az ember akkor rendszeresen fog menni. Ha csak egyszer megy el akkor az csak tájékozódás vagy kíváncsiság de ismeret szerzésnek nem nevezném.

Ha tényleg megakar valamit vagy valakit ismerni az ember akkor annak rendszeresnek kell lennie.


"Mert az ugye eggyertelmu nem minden vallas tanitja az igazsagot Istenrol,menj el gyozodj meg magad errol ,ugy vannak-e a dolgok."


Az Emlékünnep Jézusról szól. Ez az igazság, a Bibliában le van írva. Arra kell emlékezni hogy mi is történt akkor. S ezt a többi keresztény vallás is így tanítja.

S az is igaz hogy Isten küldte Jézust.

Tehát igen meggyőződtem hogy igen úgy vannak a dolgok. Ezt tanítják. Csak nem Emlékünnepnek hívják hanem Úrvacsorának. Tudom hogy ez igaz.

2015. márc. 8. 13:24
 15/16 selvian ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Természetesen az 1-2 óra sem elég ahhoz, hogy Jézus és a váltságáldozat iránt kimutassuk az értékelésünket. Ezért kell az egész életünket úgy élni, hogy az amit Ő tanított példa legyen a számunkra és alkalmazzuk is az életünkben az alapelveit.


Viszont a halálának az emlékünnepe egyszer van egy évben. Azért fontos, hogy ott legyünk, mert Ő maga mondta, hogy emlékezzünk meg erről.


Lukács 22:19,20 (Károli-G.)


"És minekutána a kenyeret vette, hálákat adván megszegé, és adá nékik, mondván: Ez az én testem, mely ti érettetek adatik: ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.

20

Hasonlóképpen a pohárt is, minekutána vacsorált, ezt mondván: E pohár amaz új szövetség az én véremben, mely ti érettetek kiontatik."


Hasonlóan mint egy házasság, az évfordulót mindig ugyan akkor tartják vagy ünneplik meg minden évben és egy fontos eseménynek tartják a házaspárok, de attól függetlenül az értékelésünket egész éveben ki kell mutatnunk a másik iránt. De az a nap mikor összeházasodtak, különlegesebb lesz az évben és megemlékeznek róla.

2015. márc. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 KZitus ***** válasza:

Mert az Emlékünnap az év legfontosabb eseménye.:-)

Mivel nagyon szeretjük Jehovát, és a Fiát Krisztust, szeretjük azt is, ha sokan, nagyon sokan a jelenlétükkel kimutatják, hogy ők is értékelik azt a hatalmas szeretetet, amit MINDANNYIUNK iránt kimutattak ők ketten. Hiszen az örök megmentésünkről gondoskodtak!


Egyszerűen nagyon boldogok vagyunk, ha mások is a jenenlétükkel kifejezik értékelésüket a Teremtőnk és a Királyunk iránt:-)

Mindenkit szeretettel várunk idén is, április 3.-án naplemente után:-)

2015. márc. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!