Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk mit gondoltok Benny...

Tanúk mit gondoltok Benny Hinn-ről?

Figyelt kérdés
2015. márc. 8. 09:12
1 2 3 4
 1/39 Pietrosol ***** válasza:
10%

Szia!


Nem vagyok tanú, de szerintem kitűnő színész, parodista.

2015. márc. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
14%
Én sem vagyok JT, pünkösdi gyülekezetben nőttem fel. Benny Hinn egyértelműen hamis tanító. Aki ezt nem veszi észre, az szellemileg vak.
2015. márc. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Miért hamis tanító ?
2015. márc. 8. 09:39
 4/39 anonim ***** válasza:
18%

Szia


nem ismerem ezt az embert, és a Tanitásait sem ennél fogva érdemi hozzászólást nem tudok tenni.


Bár egy könvének láttam a cimét, és az nekem elég volt ahhoz, hogy lássam, ki lehet, és mit tanit.


Nem bibliai vagy Jézus tanitásai szerinti

2015. márc. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 Pietrosol ***** válasza:
30%

Ne bonyolítsátok!


Jó színész.


https://www.youtube.com/watch?v=TdBDuvthRAQ

2015. márc. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Máté 25,1-13:


1 Akkor hasonlatos lesz a mennyeknek országa ama tíz szűzhöz, akik elővették az ő lámpásaikat, kimentek a vőlegény elé.

2 Öt pedig közülük eszes vala, és öt bolond.

3 Akik bolondok valának, mikor lámpásaikat elővették, nem vittek magukkal olajat;

4 Az eszesek pedig lámpásaikkal együtt olajat vittek az ő edényeikben.

5 Késvén pedig a vőlegény, mindannyian elszunnyadnak és aludtak.

6 Éjfélkor pedig kiáltás lőn: Ímhol jő a vőlegény! Jöjjetek elébe!

7 Akkor felkelnek mind azok a szüzek, és elkészítették az ő lámpásaikat.

8 A bolondok pedig mondának az eszeseknek: Adjatok nekünk a ti olajotokból,

mert a mi lámpásaink kialusznak.

9 Az eszesek pedig feleltek, mondván: Netalán nem lenne elegendő nekünk és nektek; menjetek inkább az árusokhoz, és vegyetek magatoknak.

10 Mikor pedig venni járnak vala, megérkezik a vőlegény; és akik készen valának, bementek ő vele a menyegzőbe, és bezáratott az ajtó.

11 Később pedig a többi szüzek is megjöttek, mondván: Uram! Uram! nyisd meg mi nekünk.

12 Ő pedig felelvén, monda: Bizony mondom nektek, nem ismerlek titeket.

13 Vigyázzatok azért, mert sem a napot, sem az órát nem tudjátok, amelyen az embernek Fia eljő.



Jézus visszajövetele előtt a keresztények két csoportra fognak oszlani az egyik csoport amely rendelkezik kenettel a másik csoport amely tagadja a kenet mai aktualitását.

Úgy látom ez az Igerész nagyon a mai korunkra illik rá valamint még az is megerősíti az állításomat: késik a vőlegény !!!

Késik de el fog jönni a megfelelő időbe.

2015. márc. 8. 13:04
 7/39 Ozmium42 ***** válasza:
19%

Ezek szerint nem az a fontos, hogy mit teszel, hanem hogy mikor teszed. Jézus rád rúgja az ajtót, és ha 90 éven belül éppen abban a pillanatban nem vagy megfelelő állapotban, akkor mehetsz a levesbe. Függetlenül attól, hogy mi minden történt a megelőző évtizedekben, vagy mi történhetett volna utána.


Ez pszichológia: az a célja, hogy megfosszon a biztonságérzetedtől, és elültesse benned az üldözési mániát. Azon kívül, hogy logikátlan és igazságtalan, még rendkívül átlátszó is.

2015. márc. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 Tamás321 ***** válasza:
0%
Három féle dologra használták akkor az olajat. Étkezésre, világításra és kenetnek. Van a mécsbe való olaj és van a kenet olaj: 2. Móz. 25,6. A világításhoz használt olaj faolaj volt, amit a lámpásba vagy mécsbe töltöttek: 2. Móz. 27,20. Tehát teljesen más a kenet olaja, mint a mécsbe való olaj. A példázatban sem a kenetről van szó, hanem lámpásról, amiben világító olaj van.
2015. márc. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
A kenet olaj hogyan készült, miből ?
2015. márc. 8. 16:18
 10/39 Tamás321 ***** válasza:
0%

Te pedig végy drága fűszereket, híg mirhát ötszáz siklusért, jóillatú fahéjat fél ennyit, kétszáz ötvenért, és illatos kalmust is kétszáz ötvenért.

Kásiát pedig ötszázért, a szent siklus szerint, és egy hin faolajt.

És csinálj abból szent kenetnek olaját, elegyített kenetet, a kenetkészítők mestersége szerint. Legyen az szent kenő olaj.

2015. márc. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!