Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet úgy gyónni, hogy nem...

Lehet úgy gyónni, hogy nem járok templomba és nem vagyok gyakorló vallásos, de a magam módján hiszek istenben és átérzem a gyónás jelentőségét?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem, hogy a szertartásos keretek a kevésbé tudatos embereknek valók, míg aki elér egy bizonyos tudatosságot, azt már nem kell mennyel és pokollal riogatni, nem kell szó szerint értelmeznie a Bibliát, mert felnőtt módjára megérti, hogy ez egy jelképrendszer, ami arról szól, hogy mind lehetünk istenek, mert választhatjuk a lelkiismeret útját, és hogy a menny és pokol sem szó szerint értendő, hanem lelkiállapotokról van szó.



Arra lennék kíváncsi, hogy megszólna-e ezért a pap, ha ez kiderülne. Továbbá, hogy mi ennek a hivatalos menete? Anno jártam hittanra és voltam elsőáldozó, ott tudom, hogy kellett valami mondókát mondani a gyóntatópapnak, de nem lehet egyszerűen beülni és beszélni? És lehet egy bizonyos paptól kérni, hogy ő gyóntasson? Vagy csak simán beszéljen velem?


Nem járok templomba, de tegnap kíváncsiságból beültem, mert valami odavonzott. Nagyon tetszett az egyik idős pap beszéde, erre vonatkozik az utolsó két kérdés.


Nem hiszek abban, hogy Jézus valahol fenn vár minket, sőt, még abban se vagyok biztos, hogy élt, legalábbis abban a formában nem, ahogy hisszük, de őszintén hiszem, hogy nem is ez számít, hanem az üzenete. És aki azt ki tudja csomagolni a jelképekből, annak szerintem már nem kell, hogy számítsanak a külsőségek, vagyis az előregyártott imák, egyházi szertartások.


2015. márc. 8. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan beszélgethetsz bármelyik pappal.

De a Biblia nem arról szól, hogyan élj boldog életet. Nem arról szól, hogyan altasd el a lelkiismeretedet.

2015. márc. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocs, de hitelesebb lenne számomra amit írsz, ha nem az lenne a felhasználóneved, ami.
2015. márc. 8. 19:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Marpedig ha a felhasznalonevbol indulsz ki, neki aztan tenyleg tudnia kell mindent, mert bennfentes.
2015. márc. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én viszont úgy érzem, hogy nagyfokú tudatosság szükséges ahhoz, hogy az ember a szertartásos kereteket az őket megillető módon értékelni tudja :)))


A Biblia sok esetben jelképekkel operál ez tény. Viszont tudni kell ezeket helyesen értelmezni. Ezt nem lehet egyénileg, úgy, mint egy szerelmes verset, hogy nekem ezt jelenti, neked meg azt.

Mert a Bibliának csak egyféle helyes értelmezése létezik: mégpedig az, ahogyan azok értelmezték, akik lejegyezték a mi okításunkra.


A kérdésre válaszolva: menj el nyugodtan gyónni. A pap nem fog megszólni, hanem örülni fog, hogy érzed a gyónás szükségességét. A többi pedig majd alakul. Keress egy számodra szimpatikus papot, és hajrá!

2015. márc. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Mert a Bibliának csak egyféle helyes értelmezése létezik: mégpedig az, ahogyan azok értelmezték, akik lejegyezték a mi okításunkra. "


És azok kik lennének? Te talán meg tudod mondani? :D


Szóval csak úgy odamehetek a paphoz? Nem fogja azt mondani, hogy pl. ő már túl öreg és a segédje gyóntat, vagy ilyesmi?

2015. márc. 8. 20:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Erre a pap azt fogja neked feladni, hogy járj rendszeresen misére, és gyónni is járj.
2015. márc. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!