Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Veletek megtörtént már, hogy...

Veletek megtörtént már, hogy a szentmisén valamilyen formában kiprédikált a pap, akinél gyóntok?

Figyelt kérdés

Amikor egyértelmű volt, hogy a gyónásból céloz valamire és közben még rátok is néz...


Tudom, hogy titoktartás kötelezi a papot, de ha mégis megtörténik olyankor mi a teendő?



2015. jan. 13. 18:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
mégis mi fenéért gyónsz egy vadidegennek?
2015. jan. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

A papi rend nem Jézus követői nem Biblikus.Jézus nem azért halt meg és támadott fel,hogy egy újabb rendhez tartozzunk.Mikor jönnek rá az emberek.

Egy 23/L

2015. jan. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Én azt mondom, nyugodtan menj oda a paphoz, és kérdezz rá, hogy a gyónásodra célzott-e a prédikációban? Mert ha igen, akkor szégyelje magát és fejezze be, mert a következő ilyennél panaszt teszel ellene.
2015. jan. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi 3.


2., hosszú ideig én is így gondoltam és el is fordultam attól, amit hivatalosan vallásnak hívunk. De ezzel együtt Istentől is, de ez csak utólag tudatosult bennem. Amíg vissza nem tértem, úgy éreztem, hogy ez így teljesen rendben van, nem kell ide semmilyen vallás, rendszer, akármi, közben észre se vettem, hogy egyre lejjebb csúszok. Hatalmas szükség van a Szentségekre és az ezeket kiszolgáltató papságra is. De amíg nem tapasztaltam meg, nem is sejtettem, hogy ezek a dolgok nélkül sokkal nehezebb és sivárabb az élet (itt főleg a gyónásra és az áldozásra gondolok).

Nem most kezdtem gyakorolni a hitemet, tehát nem lehet azt sem mondani, hogy ez csak az újdonság varázsa. Eltávolodtam a lelki élettől és kb. 7 év után tértem vissza. És sajnálom azt az időt, amit elpazaroltam. Pedig igyekeztem mindig helyen cselekedni, ahogy most is, de ez már merőben különbözik az eddigi életemtől.

27L

2015. jan. 13. 21:13
 5/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező ! Nagyon úgy hangzik,hogy szükségmegoldás volt részedről.Nem leszolni akarom a papi ,pápai rendszert ,de inkább emberi hagyományok.Miért lenne szükségünk a vatikánra ,pápára ,papokra,őrtoronyra ,vagy ellen g whitera ? Mikor a kárpit Jézus halálakor tetjétől az aljáig kettéhasadt ?A Biblia azt mondja a Szent szellem vezet el minden igazságra ,de ha megtagadják vagy lekicsinylik a Szent Szellemet saját tanokat hirdetnek és "zsinagógáikban" megostoroznak akkor milyen igazságban járnak ?
2015. jan. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5., nem szükségmegoldás volt, teljesen szabad döntés vagy mondhatnám úgy is, hogy úgy alakultak a dolgok, hogy visszatértem.

Nem szeretnék hülyeséget válaszolni, mivel én is csak mostanában kezdem mélyebben belemenni ezekbe a dolgokba, ezért csak annyit írok, hogy a szentségek kiszolgáltatása miatt mindenképp szükség van rájuk, ez egyértelmű, mert civilek ezt nem csinálhatják. Emellett a lelki vezetés is szükséges. Ja és hozzáteszem, hogy olyan papokra van szükség, akik úgymond szívből "dolgoznak". A pápáról nem írnék, őt még én sem tudom hova tenni a fejemben.

Az örtorony az a jehovás újság? Nem tudom mi szükség van rá. Az utolsóról meg nem hallottam.

2015. jan. 13. 22:39
 7/11 A kérdező kommentje:

Amúgy meg ez nem csak egy vallás a sok közül, hanem Krisztus titokzatos teste, aminek mindenki része. Az intézményesítést már az emberek hozták létre, de ettől a lényeg nem változik.

Szerintem kérdezz meg inkább egy intelligens papot ezekről, mert ő sokkal pontosabban fog tudni válaszolni, mint én.

2015. jan. 13. 22:42
 8/11 anonim ***** válasza:

Velem nem, de olyan volt már, hogy azt mondta, hogy sokszor nem jól gyónnak nála az emberek, mert nem a bünöket bánják, hanem beülnek pletykálni, meg szidni a szomszédot. A gyónási titkot megsérteni nem lehet, de itt szerintem nem történt ilyen, mert nem azt mondta, hogy "tegnap Juci azt gyónta, hogy..."

Ha rosszul esett, akkor javaslom, hogy menj más paphoz gyónni.

2015. jan. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Pedig ez történt és még arra sem volt szükség, hogy a nevemet kimondja hozzá. Ja és persze bűnöket gyóntam.
2015. jan. 14. 11:44
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


A gyónási titkokat meg kell tartania minden papnak. Erre hívd fel a figyelmét, mert ezzel ő is bűnt követett el.


Nem szabad prédikációban példálózni a gyónásban felhozott bűnökkel, azok nem arra valók.


Azt javaslom, ezt mondd meg neki (de ne kioktató hangnemben).

Te ismered jobban, hogy milyen, de lehet, hogy nem rossz szándékból tette, egyszerűen csak nem jutott eszébe jobb példa, s úgy gondolta úgy sem tudja senki kiről van szó. Arra már nem gondolt, hogy téged ezzel kellemetlen helyzetbe hoz- magad előtt.


Mondd ezt el neki úgy, ahogy érintett és nem lesz gond szerintem. Ezt meg kell értenie.

Nem kell fenyegetőzni. Ha nem érti meg mégsem, akkor keress más gyóntatópapot, akivel jobban kijössz.


Isten áldjon!

2015. jan. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!