Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő ember ezek közül melyik...

Hívő ember ezek közül melyik videojátékot használná kikapcsolódási célra?


2015. márc. 10. 02:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
bármelyikkel, attól, hogy hiszek benne, hogy többek vagyunk, mint biokémia által üzemeltetett húsgolyó, attól még szívesen kinyírok néhány virtuális rajzolt csókát...
2015. márc. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%
Hívő ember bibliát olvas, imádkozik és az evangéliumot hirdeti.:)
2015. márc. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

szia


Én mind a grafika mind a téma szerint szelektálok az utolsót választom a Többi nem a szeretet elvén működik, és nem jóra buzdit...

2015. márc. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én hívő ember vagyok, de nincs bajom ezekkel a játékokkal, amennyire belenéztem. Bár ezek annyira nem jönnek be, na nem azért, mert keményebbek, hanem mert nem fognak meg. Akkor inkább már Fifa, esetleg Devil May Cry :D
2015. márc. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ezzel a nem jóra buzdíttal nem értek egyet, egyáltalán nem buzdít semmire, ezek csak játékok. amúgy inkább wow pàrti vagyok.
2015. márc. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha már kereszténység akkor egy kis Painkiller. :D Tipikus tündérmese, és még kapcsolat is van a kereszténység felé. :D
2015. márc. 11. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#2 Attól, hogy valaki hívő még nem kell vallási fanatikussá válnia. Nem azért kaptuk az életet, hogy elpazaroljuk, hanem hogy élvezzük!
2015. márc. 11. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

AZ erőszakos játékokkal az a gond, hogy az agyunk nem tud különbséget tenni a virtuális és a valóságos világ között, ugyanúgy kezeli. A másik dolog pedig, hogy az agyunk fokozatosan változik, és amivel sokat foglalkozunk, arra áll rá.

Tehát ha ilyen játékokkal játszunk, az befolyással lesz ránk, és még ha nem is kezdünk el mi is gyilkolni, a gondolkodásunkat erősen átalakítja. Én is játszottam ilyenekkel, és azt tapasztaltam, hogy egyfolytában azon járt a fejem.

Ezért én kikapcsolódásképp a békés, logikai, fejlesztő játékokat ajánlom, nekem a kedvencem a Portal.

2015. márc. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Doom, GTA, és társain nőttem fel, mai napig leülök néha játszani és mégis büszke családapa lett belőlem, nem pszichopata gyilkos.

Ha valaki hajlamos rá az nem a játék miatt fog olyan irányba fordulni amibe nem kéne, ez USA-ban volt sláger, csak aztán rájöttek egy idő után, hogy orvosilag valóban nincs összefüggés, onnantól az ügyvédek is leálltak a játékok elleni hadjárataikkal, mert nem volt fogás.

2015. márc. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha érzed, hogy rossz hatással van rád a játék akkor kapcsold ki. Ha nem akkor szerintem nincs vele gond, hisz csak játékok. (Persze nem napi 10 órát a Biblia meg porosodjon a polcon) Hívők Bibliát olvassanak, imádkozzanak, evangélizáljanak stb. de semmi gond azzal szerintem ha pár órára kikapcsolódsz ilyen játékokkal.
2015. márc. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!