Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy munkahelyen, aki nem...

Tamás321 kérdése:

Egy munkahelyen, aki nem trágárkodik, semmibe sincs véve. Más is tapasztalja ezt?

Figyelt kérdés

2015. márc. 11. 15:30
1 2
 11/19 János114 ***** válasza:

Ez szerintem egyen fuggo is mert a gyenge jellemu emberek azt hiszik tudat alatt h erosebbnek tunnek ha tragar szavakat hasznalnak.

Masok stresszhelyzetben beszelnek igy.

Es ha ez gyakori egy vezetonel akkor az alatta dolgozok akiknek esetlek gyengebb a szemelyiseguk ezt egy ido utan termeszetesnek veszik.

Nem mindenhol alakul ki.

Ezert irjak paran h tevedsz.

Egyebkent ha szukseges en porig alazok barkit egy csunya szo nelkul :)

Az meg durvabb is ha kulturaltan kuldenek el a pi----ba hehheheh

2015. márc. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Én úgy vettem észre, hogy a jó erkölcsöt a világ emberei mindig is igyekeznek megalázni. A közéjük való beilleszkedés záloga pedig az, hogy valaki engedjen az értékrendjéből. Ekkor válnak az emberek mocskos szájúvá, a befogadás miatt. A tiszta lélekkel és teljesen tiszta beszéddel való élést a legtöbb ember nem vállalja.
2015. márc. 13. 15:20
 13/19 A kérdező kommentje:
Sőt, ezen felül még mást is észleltem a környezetemben. Lehet, hogy tévedek, de leírom az én észrevételemet. Tehát azt érzékelem, hogy a nők természetében kifejezetten jelen van a jó erkölcs elleni gyűlölet. Mert azon nyomban észreveszik, ha valaki tiszta életre és tiszta beszédre törekszik, és ez mérhetetlen dühöt tud belőlük kiváltani. A közönséges beszédű emberekkel nincs semmi bajuk, azokkal elidétlenkednek, elröhögcsélnek. De ha valakiben érzik a tartást minden közönségességgel szemben, azonnal nekimennek hihetetlen haraggal. A férfiak pedig furcsa módon nem ilyenek, hanem sokkal nagyobb megértéssel rendelkeznek. A nők először megpróbálják megalázni a tiszta embert, hogy az az ember nekik engedelmeskedjen. És ha engedelmesen végrehajt valamit, akkor még jobban meg fogják alázni olyan módon, hogy szerencsétlennek könyvelik el és egy olyan alacsonyrendű lénynek, akinek kötelessége megalázkodni, tűrni. És mindezt abból szűrik le, hogy a tiszta ember nem akar visszaszólni, nehogy ő maga megpróbáljon tekintélyt parancsoló benyomást kelteni. Mert a tekintélyparancsoló benyomással védekeznek mindnyájan azok, akik beilleszkednek a tisztátalan beszédűek közé. És ez is taszítja a tiszta beszédű embert. Így védekezés képtelenné válván teljesen kiszolgáltatottjaivá lesz a tisztátalanoknak. És a tisztaságra törekvő ember mindezt az alázatból tanulta el, mert alázatra igyekszik minden lelki tisztasággal szemben, az élet szép törvényeivel szemben. Tehát ilyen támadásoknak van kitéve az, aki alázatos, mert észreveszik ezt az alázat gyűlölői, és azonnal terveket szőnek ellene, hogy kivetkőztessék őt tisztaságából. Vagy megalázkodik a tisztátalanság előtt és akkor befogadást nyer, vagy állandó gyűlölet ostromának van kitéve a mindennapos megaláztatással egybe.
2015. márc. 13. 16:21
 14/19 anonim ***** válasza:

Kérdező,én azt veszem észre,hogy te túlzottan lelkiismeretes vagy.Ez nem egyenlő a szeretettel! A szavaidból azt veszem ki,itt többről van szó,mint a trágárság témaköréről.Feltételezem valamely gyülekezetbe jársz,ahol beléd sulykolták a jó fiú mentalitást.Mire is jó ez? arra,hogy akik beléd sulykolták,azok úgy rángassanak madzagon,ahogy akarnak.Természetesen,ezt észreveszik rajtad a munkahelyeden is,és ott is ki fognak használni,ha hagyod magad.Felvettél magadra egy áldozat szerepet az élet című színdarabban.Kérdés,hogy a hasznodra válik-e ez? Nem vádolni akarlak.Ha tévedek,javíts ki.Én így látom.


"A nők először megpróbálják megalázni a tiszta embert, hogy az az ember nekik engedelmeskedjen. És ha engedelmesen végrehajt valamit, akkor még jobban meg fogják alázni olyan módon, hogy szerencsétlennek könyvelik el és egy olyan alacsonyrendű lénynek, akinek kötelessége megalázkodni, tűrni. És mindezt abból szűrik le, hogy a tiszta ember nem akar visszaszólni, nehogy ő maga megpróbáljon tekintélyt parancsoló benyomást kelteni."


Miért,mi van akkor,ha tekintélyt parancsoló benyomást keltesz? rossz embernek érzed magad emiatt? tudsz róla,hogy Jézus erélyesen leteremtett egyes embereket,amikor már tele volt velük a hócipője? Na ugye.Jézus rossz volt? nem.

Feltételezem,hogy te férfi vagy.A nőkben ösztönösen benne van,hogy egy férfiban az erőt keresik.Akkor is,ha munkahelyről van szó,és nem ismerkedésről.Nekem vannak női főnökeim,és ugyan utasítanak mert a főnökeim,ez természetes,de megalázni nem tudnak,mert nem rejtem el előlük a belső férfi erőmet,és ennek hatására előjön belőlük a kedvesség.Úgy vagyok határozott velük szemben,hogy érezzék,hogy nem tudnak elnyomni,de pont a viselkedésem miatt nem is érzik szükségét.A munkámat lelkiismeretesen megcsinálom,ez természetes nekem is.De nem kell trágárkodnom senkivel.Itt csak arról van szó,hogy muszáj határozottnak lenni,adott esetben egy kicsit bunkónak,pofátlannak is,és ezt ügyesen meg lehet oldani úgy,hogy megmaradj közben a szeretetben amennyire tőled kitelik,és nem kell hozzá bántanod a másikat.

2015. márc. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nem járok semmilyen gyülekezetbe. A munkahelyen, ahol dolgozom, rengeteg embert megaláznak, mert sajnos megtehetik. Multicégről van szó.
2015. márc. 14. 16:17
 16/19 anonim ***** válasza:

Tehát nem is tartozol semmilyen vallási közösséghez?

Igazából nem tudok elmenni a kérdéseden...Nem tudom milyen munkahelyed lehet,ha pusztán azért megalázzák az embereket,mert nem beszélnek csúnyán...De ha ez így van,akkor ott kell őket hagyni,vagy állj a talpadra,és szólj nekik vissza.De te ugye ezt nem teszed meg,mert te nem vagy világi ember,ha megtennéd,feladnád az értékrended.....akkor viseld el őket,és ne panaszkodj.Én egy egészségügyi intézményben dolgozom,a takarítóktól kezdve a felső vezetőkig mindenkivel van napi kapcsolatom,de senki sem nézett még le ilyesmi miatt.Szóval valahogy furcsa ez az egész,amit írsz...

2015. márc. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Semmilyen vallási közösséghez nem tartozom. A kollégák között pedig olyan magas fokú a trágárság, hogy a munkahelyből szinte kuplerájt csinálnak. Ha nem állsz közéjük, kirekesztett vagy. De köszönöm a meg nem értést, nincs értelme annak, hogy tovább elemezzem.
2015. márc. 14. 17:36
 18/19 anonim ***** válasza:

Na ácsi...Nem állítottam,hogy nem hiszem el,hogy van ilyen! Csak azt írtam,hogy nekem furcsa.


"De ha ez így van,akkor ott kell őket hagyni,vagy állj a talpadra,és szólj nekik vissza.De te ugye ezt nem teszed meg,mert te nem vagy világi ember,ha megtennéd,feladnád az értékrended.....akkor viseld el őket,és ne panaszkodj."


Ezzel kapcsolatban mi a kifogásod? Nem igyekeztelek megérteni? Írtam direkt a saját példámat is,hogy nálunk ezért nem nézik ki az embert.Ha primitív,alkoholista bunkók között vagy,akik akkor vesznek emberszámba ha leereszkedsz a szintjükre,akkor válts munkahelyet.

2015. márc. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 János114 ***** válasza:

udv Kerdezo

En nem egeszen ugy latom ahogy te

a fiu lany kerdest.

De hidd el aki folyton igy beszel az nem lehet boldog es kiegyensulyozott

Legyints rajuk , en mindig mosolygok es kedves vagyok az ilyenekkel, es egy ido utan mar nem is szolnak hozzam

Ok nem szeretik a boldog embereket :)

idegesek lesznek ha latjak h te boldog es kiegyensulyozott vagy.

A jo emberek a rosszat joval haritjak el.

Hasznald ezt pajzskent

Probald ki!

Nyugodj le , ne vedd fel a serteseiket , mosolyogj

ok meg hadd kopjenek tuzet :)

2015. márc. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!