Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok, és nem katolikuso...

Katolikusok, és nem katolikusok! Tudtok ezekre a kérdésre válaszolni nekem? (a hittérítésből nem kérek)

Figyelt kérdés

A katolikusok miért ábrázolják Istent a templomokban? Tudtommal ugyanis ezt nem szabad.


És csak szerintem maradt fent a katolikus vallás azért, mert mindenkit eretneknek neveztek és máglyán elégettek, aki ellenkezett velük?


2015. márc. 15. 16:23
 1/9 anonim válasza:
És "Isten nem lakozik kézzel csinált templomokban!"-mégis vannak templomok.
2015. márc. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ábrázolni szabad, a képet IMÁDNI nem szabad. szerintem is, meg azért, mert egybefonódott a politikával, amit nem lenne szabad neki.
2015. márc. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"És csak szerintem maradt fent a katolikus vallás azért, mert mindenkit eretneknek neveztek és máglyán elégettek, aki ellenkezett velük?"


Igen, csak szerinted. Ugyanis Krisztus tanításai elég logikusak.. :)


Ölnél embert? Lopnál? Megcsalnád a házastársad? - Természetesen nem!!

Vannak szélsőséges esetek, de azokat most hagyjuk.(önvédelem pl.)

2015. márc. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak önmagukban a parancsolatokat nézzük és Jézus tanítását, az teljes mértékben megegyezik egy normális, jóérzésű ateista erkölcsi értékrendjével. Ergo, azért maradt fent, mert egy normális ember így él.
2015. márc. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

# 4


Íme néhány erkölcsi tanítás Jézustól:


Máté 5:43–45

,,Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat, és gyűlöld ellenségedet. Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, akik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, akik háborgatnak és kergetnek titeket."


Máté 5:38-41

,,Hallottátok a parancsot: Szemet szemért és fogat fogért..Én pedig azt mondom nektek, ne álljatok ellent a gonosznak. Aki megüti a jobb arcodat, annak tartsd oda a másikat is! Aki perbe fog, hogy elvegye a ruhádat, annak add oda a köntösödet is! S ha valaki egy mérföldnyire kényszerít, menj vele kétannyira!"


Ezekkel hány ateista erkölcsi értékrendje egyezik meg?

2015. márc. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

#5 - Természetesen egy sem. Mostanában nem egy témában olvasom ezt, hogy az ateisták mennyire erkölcsösek, sőt náluk az erkölcs magasabban van mint a vallásos embereknél. Mert szerintük a vallásos csak azért erkölcsös mert Isten azt mondta. De szerintem itt inkább azzal van a probléma, hogy náluk az erkölcs van összekeverve az alapvető emberi viselkedéssel, pl. az nem erkölcsös tett, hogy nem ölöm meg a másikat csak mert csúnyán nézett rám. Ez egyszerű emberi viselkedés, amely alapvetően a fajunkra jellemzőnek kellene lennie és ez a minimum, amit elvárhatunk, ez még messze van az erkölcsös viselkedéstől.


---


A katolikus egyházban több alkalommal is volt törés. Ezt a törést úgy értem, hogy több alkalommal is követtek el az egyházon belüli árulást és irányváltást. Első ilyen volt, amikor a Manicheizmussal szakítottak és elkezdték üldözni mint eretnek vallás. Holott addig a Manicheizmus és a Katolicizmus kéz a kézben jártak. Ekkortól számolhatunk azzal, hogy keresztény elkezd keresztényt irtani, mert az "pogány".


A második nagy törés akkor volt, amikor pápának a Medichi bankház kicsi fiát választották meg. Onnantól kezdve az egyházat át is alakította egy szép kis aranyborjúvá, ő volt az első, aki bevezette a bűnbocsánat cédulákat / aranytallérocska.


Azóta is, mindkét fordulat totálisan ellenkezik a katolicizmus eredeti mivoltával, és hittanával. Sajnálatos, hogy ez történt.


---


Anonymus

2015. márc. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem nem csak szerinted


Egyébként pedig prófécia szerint hagyja hogy a konkoly együtt Nőjőn a Búzával az aratásig

2015. márc. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha Istenen Jézust érted, akkor ő ábrázolva van, minden katolikus templomban láthatod a keresztutat, és láthatsz feszületet. Istent nem ábrázolják, csak a jelképeit.


Az ókorban nem volt máglyán elégetés, de végül több vitából is a katolikusok jöttek ki győztesen. A XIII. század előtt nem küldték máglyára az eretnekeket, azt II. Frigyes találta ki, aki utóbb szintén eretneknek bizonyult. Megjegyzés: a nép korábban is gyakran meglincselte az eretnekséggel gyanúsítottakat. Középkor.

2015. márc. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Isten szellem, nem lehetséges ábrázolni.

Ha mutatsz egy katolikus templomot, hol az Urat ábrázolják, biztos elmegyek és megnézem, mert én eddig még olyat nem láttam.

Második kérdésedre: rajtad kívül biztosan vannak még olyanok, akik a föntieket osztják. Azt más kérdés, hogy igazuk van-e.

2015. márc. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!