Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyakorló katolikusok! Az...

Gyakorló katolikusok! Az alábbi helyzetben járhatok római katolikusként görög katolikus liturgiára és gyónhatok is görög katolikus atyánál?

Figyelt kérdés

Márciustól (ettől a hónaptól) egészen nyárig úgy alakul a munkarendem, hogy nem tudok eljárni a római katolikus misére, ami a mi falunkban kéthetente van és szombati napokon. Én már azért is hálás vagyok, hogy egyáltalán van még itt mise, ismerve a körülményeket.


Legközelebb görög katolikus templom van, ahol már voltam is néha liturgián.


Úgy gondolom, sokkal jobb, ha átmenetileg a görög katolikus templomba megyek liturgiára vasárnaponként, mintha sehova nem mennék.


Továbbá, ha jól tudom, római katolikusként is gyónhatok görög katolikus atyánál pl. ilyen esetben.


Ilyen esetben ugye nyugodtan mehetek görög katolikus liturgiára, illetve gyónni?


2015. márc. 4. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Római- és görög katolikusok járhatnak egymás szertartásaira, gyónhatnak, áldozhatnak is.
2015. márc. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szp72 ***** válasza:
Igen, minden további nélkül.
2015. márc. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, nyugodtan. Nagyszüleim is r.katolikusok és évtizedekig gr.kat. atya volt a lelkivezetõjül, és nála gyóntak.
2015. márc. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Sokat segítettetek ezzel! Köszönet érte! :)

2015. márc. 5. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!