Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol található az az írásszöveg...

Hol található az az írásszöveg a bibliában, ami tíltja, hogy egy fiú megfogja egy lány kezét?

Figyelt kérdés
a kérdésemet egy tanú hozzászólása miatt írom, aki szerint egy valóban tanú nem fogja meg csak a házastársa kezét. véleményem szerint túlment az írásokon, de lehet, hogy csak én nem ismerem elég jól a bibliát.
2015. márc. 16. 10:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyenről nem ír az Írás, az ember bölcsességére van bízva, hogy ha tiszta szándékkal és lelkiismerettel közeledik a másik nem felé, azt hogy teszi, ami még nem viszi őt a nemi vágy felé (amíg nem döntötték el, hogy közös irányba, házasságban fognak élni), ami kultúrán belül, és egyénileg is változhat. A lényeg szerintem, hogy tiszta lelkiismerettel tudja magáról a férfi, vagy a nő, hogy mit csinál, és az mire vezet, de hogy ebbe beleszóljon akárki is kívülről, azt istentelenségnek tartom. Isten a házasság intézményét az embernek (Ádám) adta, bárki más is kezd el felette bábáskodni, az Isten helyébe pályázik.


Amúgy meg:


Péld. 30:21 E három megfoghatatlan előttem, és e négy dolgot nem tudom: 19. A keselyűnek útát az égben, a kígyónak útát a kősziklán, a hajónak nyomát a mély tengerben, és a férfiúnak útát a leányzóval.

2015. márc. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Pontosítanék. Egyedül a szülőknek, leginkább az apának van joga ebbe a kérdésbe beleszólni (ha a Bibliát nézem), sőt elvileg meg is vétózhatja a házasságot, igaz ez a modern világban már nincs így, de korábban nálunk is így volt, hogy kérni kellett a szülőktől a lányt, és a szülői felügyelet volt az a garancia, ami gondoskodott arról, hogy a lányhoz a fiú tisztességes mértékben és keretek között közeledhessen, neki udvarolhasson. Erről a régi magyar filmek is tanúskodnak.
2015. márc. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Kedves Katy, nemcsak a kézenfogva sétáláskor foghatja meg egy férfi egy nő kezét, hanem az üdvözlésnek van egy kézfogásos formája. Ha egy férfi nyújtaná a kezét, akkor azt te nem fogadhatod el?
2015. márc. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

kedves Kérdező


Nekem nem tisztem az itélkezés, nem hatalmazott fel rá a teremtő

amit irtam azt az Isten erkölcsi mértékének megtartásába vetett nézetem miatt irtam, mert "védelmezem" azt.

Hogy mit teszel vagy tesztek a Ti dolgotok, mindenki learatja amit elvetett.

a vagyon pedig nem bűn ha nem Cseréljük fel a gazdagságért való hajhászást Isten szolgálatával,


képzeld Márk is vagyonos ember volt, és szolgát is tartottak a nagy házukban az első században.


Nem, nem hunyok szemet a testvéreim helytelensége előtt, mert ha úg látom akkor figyelmeztetem hogy változtasson,

vagy ha valaki bennem lát valamit és figyelmeztet akkor igyekszem megfogadni és változtatni. ez igy helyes mert az ember nem mindig látja a saját hiányosságit.

s ezt testvéri szeretetből tesszük nem itélkezésből.


(Máté 18:15–17) 15 Ezenkívül ha a testvéred bűnt követ el, menj, tárd fel a hibáját négyszemközt. Ha hallgat rád, megnyerted a testvéredet. 16 De ha nem hallgat rád, végy magad mellé még egyet vagy kettőt, hogy két vagy három tanú szájával legyen megerősítve minden dolog. 17 Ha nem hallgat rájuk, szólj a gyülekezetnek. Ha még a gyülekezetre sem hallgat, éppen olyan legyen előtted, mint egy nemzetekből való, és mint egy adószedő.


Ez a vers arról szól, hogy a testvérek egymásnak segitenek hogy senki ne maradjon le a reménységéről....

2015. márc. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

77-es.... szitne gondoltam, hogy valaki még ebbe is beleköt. :D


Teljesen természetes dolog a köszönéskor, a bemutatkozáskor stb. a kézfogás.... de a kérdezö NEM erre volt kíváncsi.


Nem az illemszabályt boncolgatjuk.....valahol az orrukat dörzsölik egymáshoz... a kérdezö egy kicsit félreértette a szokást, ahol természetes, hogy a férfi megfogja a másik férfi kezét, és úgy mennek. Nincs szexuális jelentösége, náluk az normális szokás, úgyanúgy mint nálunk, ha két barátnö egymásba karolva mennek és szórakoznak.... nincs szexuális jelentösége

2015. márc. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
...különben egyik afrikai országról van szó, olvastam róla, de nem jut eszembe melyik....:D képet is láttam a szokásaikról. Akit érdekel valahol megtalálhatja, de azért Magyarországon ne tegye :D . Különben itt az író saját élményét írja le, és hogy nagyon kellemetlen volt
2015. márc. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
azt hogy csak egyszerűen megfogd egy lány kezét mint emberét sehol nem tiltja a Biblia
2015. márc. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kérdező

De miért ilyen agymosott szektás izékből indulsz ki? Nem normálisak ez közismert mindenki számára. Nem kell velük foglalkozni.

2015. márc. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!