Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A babtizmus alapjai?

A babtizmus alapjai?

Figyelt kérdés
Tömören a lényeget szeretném tudni. Tehát miben tér el más vallásoktól? Szerintük Jézus maga az Isten? Halál után mi történik? Pokol?

2015. márc. 20. 23:19
 1/10 A kérdező kommentje:

Elnézést az íráshibáért, elég fáradt vagyok már.

Helyesen BAPTISTA.

2015. márc. 20. 23:22
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
bab xddddddddddddddddddd am google a barátod. Bár nem csodálom, hogy nem tudod használni. :D
2015. márc. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Tehát azt gondolod, hogy valaki időt és energiát nem kímélve leírja neked mindazt, ami szakszerűen el van magyarázva a Wikipédián. De bizonyára még te leszel megsértődve, hogy felhívják a figyelmedet a funkcionális analfabétaságra.
2015. márc. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Örülök a kielégítő válaszoknak. Tistában vagyok a wiki tudásával a probléma csupán az, hogy tele van (a számomra) fölösleges körítéssel és nincs kedvem kihámozni belőle a lényeget. Reméltem, hogy itt lesz valaki, aki szakít rám egy kis időt és egy pár mondatban leírja a lényeget.
2015. márc. 21. 09:09
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Az a baj ezzel és a sok hasonló kérdéssel, hogy pár mondatban nem lehet leírni egy vallási irányzat lényegét.

Ha tényleg érdekel a dolog, akkor sajnos muszáj lesz átrágnod magad a "körítéseken" is, hogy kerek egész képet kapjál. Ha csak a "fontosat" próbálod kiválogatni magadnak (vagy más válogatja ki neked) az csak félreértésekhez fog vezetni.


Vesd össze ezt azzal, hogy az ókeresztény korban 2-3 évig készítették fel a hitjelölteket a keresztség felvételére. És ez nem jelentett teljeskörű felkészítést, hiszen sok hittételt csak a már megkereszteltek ismerhettek meg. (Például a Hitvallás szövegét és értelmét, de még a Miatyánkot is csak a már megkereszteltek ismerhették meg.)

2015. márc. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szóló mondja, ahogy a politikában, itt sem minden fekete-fehér. Inkább olvasgasd a wikit, vagy ne is akard tudni, mert a hibás/hiányos tudás nem tudás.
2015. márc. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Mi a célja a kérdésednek? Keresed azt a felekezetet, amelyik a legközelebb áll az isteni tanításhoz?

Esetleg bele akarsz kötni valamelyik hittételbe?

Vagy csak szimplán érdekel?


Én baptistaként azt vallom, hogy a vallások emberi találmányok, semmi közük Istenhez. Politika, érdekek, pénz szövi be az összes vallási szervezetet, nem képesek tiszták maradni, mert túl nagyra nőttek. Jézus sosem ezt tanította nekünk, Ő kis gyülekezeteket vízionált, nem pedig hatalmas egyházszervezeteket. Ezért én azt mondom mindenkinek, aki tényleg szeretné megismerni Istent, hogy olvassa a Bibliát, mert azon keresztül Isten szól az emberekhez. Mindennek az az alapja.

Elvileg különböző felekezetek a Bibliára alapozzák a tanaikat, de ez nem igaz. Felekezeti szinten sosem fogsz igazságot találni, a baptistáknak is csak 20-30%-a, akik igazán követik és komolyan veszik a Bibliát, ez az arány katolikusoknál pl. csak 1-2% körül lehet.

A lényeg: ha tényleg érdekel Isten, akkor a Bibliát próbál olvasgatni és keress egy olyan gyülekezetet, ahol segítenek neked meg is érteni azt. Ez bármilyen gyülekezet lehet. A lényeg, hogy ne fogadj el semmit szó nélkül, amit mondanak, vesd össze azzal, amit a Bibliában olvastál és ha megállja a helyét, akkor készpénznek veheted.


Ha szimplán érdekel a baptizmus:


Felnőttkeresztség

Szentháromság elfogadása

Megtérés/újjászületés abszolút fontossága

Jézus megváltóként és a bűneinkért áldozati bárányként való elfogadása

Néhány alap dolog még, aminek jelen kéne lennie egy normális baptista gyülekezetben, sajnos azonban már ez is kezd változni:


Nincs kötelező adakozás, nincs gyónás, nincsenek betanult imák, nincsenek betanult prédikációk, nincs személyi kultusz gyülekezeten belül, akár a szomszéd bácsi is kiállhat a szószékre prédikálni ha úgy érzi Isten rábízott valamit.


Kb ennyi, remélem tudtam segíteni.

2015. márc. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem hisznek a Szentháromságban, azt pogány hatásnak tulajdonítják. Nem az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében keresztelnek.

Hisznek a pokolban, de az eleve elrendelésben nem.

2015. márc. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7-edik válaszolónak köszönöm a választ!

Nem kötekedésből kérdeztem, csupán érdeklődöm. Nagyon felkeltette az érdeklődésemet Kent Hovind egyik előadása és gonndoltam utánanézek az ő vallásának.

Üdv!

2015. márc. 21. 22:17
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kettővel előttem hozzászóló. Mint írtam, baptista vagyok. Kérlek ne javíts ki, amikor a saját felekezetem hittételeiről beszélek.

A baptistáknál a legfontosabb dolog a szentháromság, az egész tanításuk az Atya, a Fiú és a Szentlélek hármasára épül. És pontosan az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében is merítik be(keresztelik meg) az embereket.

2015. márc. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!