Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudtátok, hogy az anyák napja...

Tudtátok, hogy az anyák napja pogány anyaimádati ünnep?

Figyelt kérdés

grkaty nevű felhasználó válasza:


A The Encyclopedoedia Britannicca szerint az ókori Görögország anyakultuszából ered. Az anyaisten Kybele /Rhea/ tiszteletére volt elterjedve.

Az 1959-es. 15. kötet 849.ol/


2015. márc. 22. 12:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
2015. márc. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a linket. tudod mit nem találok benne? a "virág" szót.
2015. márc. 22. 12:20
 3/19 A kérdező kommentje:
vagy hogy virágot ad. nem értem, mi köze ennek az anyák napjához.
2015. márc. 22. 12:21
 4/19 anonim ***** válasza:

Szerbeknél ez kicsit másképp van. Régi néphagyomány, nem egyházi ünnep, de tartalmában mégis a kereszténységhez kötődik.

Karácsonykor előtti harmadik vasárnap van a Gyerekek Napja, második vasárnap az Anyák Napja, és közvetlen Karácsony előtti vasárnapon van az Apák Napja.

A hívek a saját családtagjaik felköszöntésével készülnek fel Krisztus születésének és a Szent Családnak a megünneplésére.

2015. márc. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ez pont olyan ostobaság, mint amikor valaki azt hitte, hogy fortuna istennőre gondolunk, amikor azt mondjuk, hogy szerencsénk volt.
2015. márc. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

Jelentkezzen, aki valamilyen istennőnek hódol anyák napján, és nem a nagymamájának vagy az édesanyjának!

Nem tudom, hogy tudja-e az illető, hogy a hónap nevei nem makulátlanok hasonló témákban? Vagy ő úgy mondja, hogy az év hetedik hónapjában...?

Gondolom ő sem veti meg a nyakkendőt, ami viszont katonai dolog. A kézfogásról nem is beszélve. És mégsem katonai jelentősége van ma már ennek.

Gondolom csókolózott már, holott a nyelve nem arra lett kitalálva, hogy a másik szájában turkáljon.

Azért, mert ő le sem tojja azt a napot, míg más ad egy szál virágot az anyjának, mi köze hozzá? Én meg azt le sem tojom, hogy ük-ük franc se tudja hanyadik ősöm mikor mit tett ezen vagy bármelyik napon is. A felhánytorgatás és a köpködés rohadtul megy tanúságuknak. A gyűlölet lejön, már csak a felfuvalkodás nélküli kegyelemnek és szeretetnek kellene átjönnie.

2015. márc. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Karácsony, mikulás, hálaadás, valentin nap. Ezk is mind pogány ünnepek.
2015. márc. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

De tényleg! Az igaz bíró tuti, hogy megítél, mert virágot vettem anyámnak egy bizonyos napon? Mert ha szerintetek igen, akkor elcseszett fogalmatok van az ítéletről, ha nem, akkor meg mit érdekel engem, hogy mi a véleményetek erről?

Tehát: Kit érdekel?

2015. márc. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A nyakkendő ráadásul fallikus szimbólum.
2015. márc. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

kedves kérdező.


mond már meg nekem hogy ha nem nevezünk ki eg napot erre a célra akkor mi történik?

Ádám kinek vett volna virágot? És Éva?


Istennek mutass be imádatot, ami nem azt jelenti hogy Édesanyudat ne lepd meg

Jézusék is megvoltak nélküle és egyetlen anya sem sértődött meg hogy nem ünneplik a görögök által kitalált ünnepet.


Maga Jézus sem emelte az Édesanyját piedesztára.


közben meg amit a Teremtő kér a kis újjukkal sem mozditják

Mint a Frizeusok akik mindennek nagobb jelentőséget tulajdonitottak amivel megterhelték a jó népet, csk Isten törvényeit dobták el...

2015. márc. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!