Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi számít paráznaságnak,...

Mi számít paráznaságnak, házasság előtt mit nem szabad csinálni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a szex paráznaságba tartozik, de a csókolózás, esetleg a pettingelés is bele számít-e?

A válaszokat előre is köszönöm!


2015. márc. 22. 12:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A szex miért paráznaság?

Ha annak veszed, akkor a petting biztosan az, de az ember a haverjával sem csókolózik jobb esetben.

2015. márc. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

paráznaság = házasságtörés.

Előbb definiáld a házasság fogalmát, mert egy büdös szó nincs arról, hogy egy papír aláírása lenne a házasság.

Mert akkor jó sok ember vétkezett a Bibliában szereplők között, akik nem írtak alá semmilyen papírt sem.

Az állam sem kötelez erre téged, ahogy alkotmányellenes, ha megkülönbözteti a törvény a házasságban lévő családot a házasság nélküli családtól. Tehát ez a tartsd meg az állam kötelezettségeit is sántít.

Azzal fekhetsz le, aki mellett egész életetekre letetted a voksot. Az, hogy ez csókolódzás, vagy nyali-fali, vagy ki-be teszem dolog, az részlet kérdés.

Vagy te azt hitted, hogy nem gond lesmárolni a fél várost, de tiszta vagyok, mert nem tettem be? Ha megkérdezem a feleségem, biztos pont annyira lesz feldúlt, ha infragranti ér egy smároláson, mint ahogy egy lefekvésen is.

Persze az biztos elfogadhatóbb, ha az ujjadat dugod bele, és nem a nemi szervedet. Vagy nem? Persze, hogy nem. A csókolózás éppen úgy a szex része, ahogy a konkrét aktus is az. A pettingről már nem is beszélve.

De ha Te/Ti egy életre szóló kapcsolatot fogadtatok magatoknak, akkor mindent bele fiatalok, ne hagyjatok ki semmit.

2015. márc. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

@2


"Előbb definiáld a házasság fogalmát"

Ez nem okoz mindenkinek gondot. Az apostoli folytonosságú egyházakban, ahol a házasság szentségnek számít, ez egész precízen definiálva van.

2015. márc. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%
Ja, sokféleképpen lehet definiálni, csak biblikusan nehézkes egy kicsit, de lefordíthatom, Isten szemével definiálni nem olyan egyszerű, hogy megoldjam egy hasi-tacsi móddal, amilyen a házassági ceremónia is. Ehhez már fül is kell, nem csak gógyi. Az meg nem megy magunktól.
2015. márc. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%
Sajnos vannak esetek, amikor két társas kapcsolat csupán egy aláírás választ el egymástól. Attól házasok, mert van egy papírjuk. A másik meg attól haver, mert nincs papírja. De van házas, akik csak attól házasok, mert papírjuk van róla, de közük nincs egymáshoz. Ide vezet az, amikor ledegradáljuk a házasságot a ceremónia és az aláírás szintjére. Mondom, a mai házassági fogalom bűnössé tesz nagyon sokakat a Bibliából, akiről pedig az Úr igaz emberként avanzsált elő nekünk. Adott egy változatlan Isten, akinek anno más elképzelése volt a házasságról, mint ma. Hát, ti tudjátok, engem nem érdekel, szóljon a zene, harsogjanak a dobok, mert aláírással szentesítem mások előtt a frigyet, amit amúgy Isten szerkeszt egybe. De miért is ne ebben emelné az ember magát Isten fölé. Hajrá, mindent bele!
2015. márc. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

@4

Hidd el, hogy ez csak neked okoz problémát.

Az apostoli hagyomány ismeretében ez egyáltalán nem problémás kérdés.

2015. márc. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

szia


A „paráznaságnak” fordított görög szó (por·neiʹa) tág jelentéstartalmú. Mindenfajta házasságon kívüli szexuális kapcsolatot magában foglal. A hangsúly a nemi szervek helytelen használatán van. Így tehát a paráznaság nemcsak a nemi aktust jelenti, hanem egy másik személy nemi szerveinek az izgatását, valamint a szájon vagy a végbélen át történő közösülést is.



Igen az is beleszámit, ez nem kérdés, hiszen ne izgasd azt a személyt olyasmivel ami szexhez vezet és csak házasságban megengedett

s az csak üres kifogás, hogy nem értek úgy egymáshoz.... Dehogy nem... már mindent kitalálnak csak hogy a nemi életben engedményeket tegyenek maguknak...

az ilyen gondolkodás megmutatja hol van a kincse...



Lehet nullázni

2015. márc. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy problémát okoz, írástudó? Ha olvasnál is, megválaszoltam.
2015. márc. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
31-es Te csókolóztál már? Mert akkor helytelenül használtad a nyelvedet. Élő ne forduljon többet képmutató. Látom a bűnök felsorolása remekül megy. Sátán szép munkát végez. Vajon a kegyelem is menne ennyire? Kifér a szátokon, hogy megbocsatattak a bűneid, mert szeretlek?
2015. márc. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én még nem csókolóztam... biztos bűn ronda vagyok vagy valami pszichés betegségem van. Vagy mindkettő.
2015. márc. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!