Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 17 éves lány vagyok, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

17 éves lány vagyok, és támadt egy kérdésem. Ha valakivel lefekszem házasság előtt, de majd a férjem lesz, az paráznaságnak számít-e? A Biblia szerint?

Figyelt kérdés
2009. okt. 16. 14:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
50%
Az. Esküvő előtt nincs nemi élet.
2009. okt. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
26%
az attól függ h melyik valláshoz tartozol
2009. okt. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
református
2009. okt. 16. 14:29
 4/24 anonim ***** válasza:
45%
fhú, nah azt nemtom. olvasd el a bibliát :D
2009. okt. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
56%

honnan tudod h a férjed lesz-e?

meg mért lenne a szex bűn??

2009. okt. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
66%

A házasságon kívüli szex bűn. (lásd: Mózes 22, 22-28; Mt 15, 11-22; Lk 15, 30; 1kor 6, 8-20 ;1kor 7, 1- ;Gal 5; 16-25... )


Az más kérdés, hogy ezt még egyes keresztény felekezetek sem veszik komolyan (lásd katolikusok), de a neoprotestáns gyülikben (Pl: golgota) illetve a protestáns felekezeteknél, ahol a biblián alapul a tanítás, ott erre nagy hangsúlyt szoktak fektetni (a baptistáknál és a szabkereseknél legalábbis jellemző, hogy nem csak prédikálnak erről a témáról, a többi felekezetet inkább csak hallomásból ismerem).


Az alap dolog, hogy szeressük embertársunkat,tehát jót akarjunk neki és nem a saját önző vágyaink alapján alakítsuk vele a dolgainkat.

A fogamzás gátlást ugyan nem tiltja a biblia, de kizárni sehogy sem lehet egy nem kívánt terhességet. (1kor 7, 5 szerint házasságon belül nem hogy tiltaná a szexet, hanem még fel is szólít rá; 1Tim 5, 8-ban pedig, bár nem pont férj feleség viszonyban, de arra szólít fel, hogy a hozzátartozóinkról (tehát a gyermekeinkről is) gondoskodnunk kell. Ez tízen akárhány gyereknél a mai viszonyok mellett aligha tartható, ráadásul én nem tudok olyan igehelyről, ami a fogamzásgátlást tiltaná.)

Ha történik egy ilyen" baleset" akkor:

a)elvetethetitek a gyereket (ami gyilkosságnak számít, és a lányt is rendesen meg tudja viselni lelkileg/fizikailag egyaránt)

b)összeházasodhattok (de nem feltétlen szerencsés, ha úgy indul egy házasság, hogy "kényszerből" kerültök össze, legalábbis szerintem)


bemásolt adat innen : http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2009. okt. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
40%
bizony annak
2009. okt. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Amm izé, még nem történt semmi, csak elgondolkodtam rajta. És a barátommal már több mint egy éve vagyunk együtt, tehát szerintem valamennyire érthető, hogy kavarog a fejemben a gondolat :p .
2009. okt. 16. 15:43
 9/24 anonim ***** válasza:
37%
kavarogni kavaroghat, de ha a vallásod szerint akarsz élni, ne tedd meg az esküvőig
2009. okt. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
52%

felejtsd el a megkötéseket, bármi jellegűek is!

Azt tedd amit te akarsz, hallgass a szívedre!

2009. okt. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!