Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy mélyen vallásos ember az...

Egy mélyen vallásos ember az aki a Bibliát is szentnek tartja az az evolúciót is elítéli és badarságnak tartja, vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés

Ha a Biblia egy része nem igaz, akkor már az egészet kétségbe lehet vonni, de a teremtésre vonatkozó rész, az eleve erősen kétségbe vonható. Legalább is mi értelme lenne annak, hogy valami ennyire ellent mondjon a józan észnek, nem tapasztalod, nem érzed, hogy ilyen létezik, ráadásul még enyhe "fuvallatát" sem érzed, hogy van ilyen, de mégis mélyen hisz benne..


Hogyan lehet úgy valamiben mélyen hinni, hogy csak úgy hisz, vagy amikor jó dolog történik megköszöni, és mikor rossz meg azt mondja, hogy ebből tanulnom kell, köszönöm, hogy megismertetted velem ezt a dolgot Istenem.


Én is hiszek Istenben, Magasabb Intelligenciában, Szuper Fejlett Valamiben, de abban, hogy ő segítsen nekünk mikor magunk alatt vagyunk, az már egy kicsit sok, hiszen, halnak meg emberek nap mint nap nyomorúságban, ez miért történik velük, ha Isten segít az embereken.. Miért segítene, lehetséges, hogy beavatkozott már, hogy mi is a fejlődés részese legyünk, mint faj segít az emberen, de mint egyén ez nekem sok.


Van az a mondás, hogy "Segíts magadon, Isten is megsegít" vagy valami ilyesmi..tehát, magyarul azért van a kezedben minden eszköz, hogy használd, és ha használod akkor azt nem fogja bűnödnek tekintenie, mert miért is adta volna a kezedbe, ha utána meg bűnöd lenne


Fiatal koromban még a teremtésben is mélyen hittem, de aztán egy vallásos suliban ahol egyszerre hittanórán tanítják a teremtéselmélete meg a földrajz órán az evolúción, na ez volt az a pont, ami egy kicsit sok volt. Habár féltem, hogy a hitem meg fog változni, és emiatt majd a pokolra jutok, de most ezzel a tudással ami mögöttem van, képtelen vagyok a teremtésben hinni


Mit gondoltok?


21f



2015. márc. 22. 18:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
44%
Azt gondolom, hogy túl sokat gondolkodsz, tehát nem lehetsz jó keresztény. :)))
2015. márc. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Tehát egy kereszténynek meg kell maradnia a tudatlan szinten ezekben a témákban vagy mi?


Ez egyszerűen értelmetlen

2015. márc. 22. 19:53
 3/26 anonim válasza:
A teremtés és az evolúció közti aggályodra ajánlom olvasd el Jókai Mór Fekete gyémántok című könyvének az első néhány oldalát.
2015. márc. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
14%

"Tehát egy kereszténynek meg kell maradnia a tudatlan szinten ezekben a témákban vagy mi?"- Nem, épp ellenkezőleg ! Jóval műveltebbnek kéne lenni az újateistáknál, hogy a buta érveléseiket cáfolni tudja.

A "vallásos iskola" az Állam által meghatározott tantervet tanítja, ezen nem kell kiakadni.

"képtelen vagyok a teremtésben hinni"- ha képtelen vagy, akkor már döntöttél a "Magasabb Intelligencia, Szuper Fejlett Valami"= Lucifer mellett, ahogy kiderül a kérdéshez adott kifejtésedből....

"Miért segítene, lehetséges, hogy beavatkozott már, hogy mi is a fejlődés részese legyünk, mint faj segít az emberen, de mint egyén ez nekem sok."- Nekem ebből az tűnik ki, hogy a katekizmust sem ismered: nagyon gyenge manapság a hittan oktatás, szoktam tankönyveket olvasni, onnan tudom.

Ajánlom utolsó kísérletként elolvasni Jeruzsálemi Szent Kürillosz katekéziseit: [link]

2015. márc. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
16%

Már ne is haragudj, de azt miért egyszerűbb elhinni, hogy semmikor a semmitől felrobbant a semmi, ezzel időt és anyagot hozva létre?


Fogd fel úgy, hogy van 2 mese, a teremtés és a semmiből történő kifejlődés. Te döntesz melyiknek hiszel.

Mindkettőnek van folytatása, érvrendszere, elképzelt világképe, de azzal ne áltasd magad, hogy az egyik tudomány a másik meg nem, mert egyiknek sincs semmi köze a tudományhoz. Maximum az egyik tudományos mázt kapott, de ennyi tudomány a kreacionizmusnák is megjelenik, szóval ebben sem különböznek.

2015. márc. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
15%
Az, hogy nap mint nap halnak meg emberek a bűn következménye. Bűn zsoldja a halál, Ádám bűnbeesése előtt nem volt halál se betegség. A szellemvilág kétpólusú van Isten Királysága és az ördög birodalma. Az aki nem tartozik Jézus Krisztushoz az ördöghöz tartozik, az ördög adja a betegséget, a halált, a szenvedést. Ha ki akarsz törni ezekből a dolgokból akkor fogadd el Jézus Krisztust személyes megváltódnak és kezdd el Őt követni. Hidd el megéri, Jézus tegnap ma és mindörökké ugyanaz. Szereti az embert és hatalma van betegségeket is gyógyítani.
2015. márc. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

4es és sosem követtem semmifélét ami egyértelmű ártalmas rossz lenne bárki másnak, nem táplálkozom rossz dolgokból, semmiféle Lucifer mellett nem döntöttem.


Hanem ugyanabban hiszek amiben te, csak nem úgy értelmezem ahogyan te.


Vegyük a tényt, hogy a világegyetemben nem a föld az egyetlen bolygó ahol van élet, hanem akárhány milliárd másik ahol valószínűleg van, hogy ebből mennyi intelligens az egy másik kérdés..Ha Isten csak a földel foglalkozott, akkor valószínűleg minden mással nem, tehát akkor csak a földnek az Istenében hisztek?


Várjuk, tehát akkor a föld úgy jött létre, hogy Isten létrehozta, a fákat, állatokat embert, mindent?


Ha egy egyértelmű bizonyíték lenne az evolúcióra akkor is ezt állítanátok?


Elfogadom Jézust is és Istent is és hozzájuk jóval közelebb érzem magam mint valami rosszhoz, de amit a Biblia ír 100%-osan sehogy sem vagyok képes elfogadni


Miért van az, hogy egy bolygó ki tud alakulni bizonyos természeti szabályokat követve, majd ezen szabályok szerint pont olyanná tud válni mint a föld, majd továbbmenve élet kezd el fejlődni rajta, mi értelme lenne ennek, ha van egy egyszerűbb módja, ha Isten felgyorsítja a folyamatot és megcsinálja maga?

Persze lehetséges mind kettő, csak az előbbi ésszerűbb, ti elfogadjátok a tényt, hogy az ésszerűség határán túl kell haladni és csak úgy lehet elfogadni a Bibliát 100%-san?


Feltettem korábban ennek a kérdésnek pont az ellenkezőjét a Tudomány témakörbe 5-6 évvel ezelőtt(miszerint az élet Isten által van jelen a földön), ugyanez a szkepticizmus fogadott

2015. márc. 23. 00:25
 8/26 anonim ***** válasza:
4%

5-ös vagyok. Látod, nagyon fontos dolgot érintettél most itt. Majd ha találnak bizonyítékot a evolúcióra, vagy arra, hogy máshol is kialakulhatott élet a földön kívül, akkor majd az egész Isten-vallás-Biblia dolog megdől. Amíg viszont ez nem történik meg, addig én azt fogom gondolni, hogy az evolúció egy mese és az egész világegyetemben egyedül a Földön van élet.


Isten indíthatott volna életet, evolúciót, de nem tette, erre a Biblia egyértelműen választ ad. Viszont sok tekintetben hagyta kialakulni a dolgokat. Pl. szenet nem ő teremtett a földbe, a fosszíliákat sem ő teremtette, a rasszokat sem ő alakította ki, ezek mind kialakultak, létrejöttek. Nem millió évek alatt, hanem 6000 év alatt. Erre vannak is létező elméletek, amik semmivel sem jobbak vagy rosszabbak, mint az úgynevezett tudomány ősrobbanáspárti és millió éveket ide-oda dobáló elméletei.

2015. márc. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
87%
Azt a szentségtelen mindenit mekkora itt a sötétség.
2015. márc. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=lIEoO5KdPvg


Nem az egyértelműt kéne elutasítani és remélni, hogy a Biblia minden pontja választ ad a kérdésedre mert nem fog. Darwin is Istenhívő volt nem értem miért nem működik nálatok a kettő együtt

2015. márc. 23. 11:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!