Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogyan szoktatok böjtölni?

Ti hogyan szoktatok böjtölni?

Figyelt kérdés
2015. márc. 22. 22:11
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Kedves 54-es...


ez az, hogy az engesztelési napon amikor böjtöltek, valóban nem ettek. Azért is nevezi a Törvény "sanyargatásnak".


Ha valaki mint írtam zöldséget, kenyeret, gyümölcsöt eszik, a valóságban nem böjtöl, hanem diétázik.


Azért is írtam, hogy ki bírja azt ki?


Elhiszem, hogy ki lehet bírni, de az az igazi böjt, ha tényleg semmit sem eszik. Én még nem próbáltam ki.

A keresztényeknek nem kötelezö, de nincs letiltva sem.


A mai zsidó vallásba nem látok bele, nincs közeli ismerösöm, de érdekelne, hogy tartják-e a böjtöt és hogyan.

2015. márc. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos ma a böjt fogalma igencsak eltorzult, a hústól való tartozkodást értik rajta, pedig sokkal többről van itt szó! Az igazi böjt teljes megtartóztatást jelent minden ételtől! Böjtölni általában azért szoktak az emberek, hogy megtisztítsák a szervezetüket a salakanyagoktól.


Van egy nagyon híres könyv, én 3 évig vártam rá az antikváriumban, hogy hozzájussak, az a címe, hogy a böjt csodája. Ebben arra biztat mindenkit a szerző, hogy heti egy napon tartóztassa meg magát az evéstől ,és jó sok tiszta vizet igyon, így a szervezet tud pihenni és regenerálódni.


Sajnos gyermekkorunktól fogva hozzászoktatjuk a szervezetünket a folyamatos evésre, így soha nem tud megpihenni az emésztőrendszerünk, pedig neki is szüksége lenne időszakonként a pihenésre, regenerálódásra. Ezen túlmenően azt ajánlja a szerző, hogy évente 2-4 alkalommal tartsunk több napos böjtöket, ahol teljesen ki tud tisztulni, és méregteleníteni tudja magát a szervezet.


A helyes böjt az egészséges életmód része, ajánlom figyelmedbe ezzel a témával kapcsolatosan Szabó Attila előadását a böjt csodája címen, melyet le tudsz tölteni a gödöllői Bibliaház életmód menüjéből: [link]


Attila saját életében most is megtapasztalhatta, hogy mit jelent a böjtölés. Nagyon komoly betegségből szabadult meg, sokan vállalták a komoly ima küzdelmet és böjtölést érte. Isten meghallgatta ezeket az imádságokat és meggyógyította őt. Ahhoz azonban, hogy ilyet tudjon az ember vállalni magáért, vagy másokért szükséges az előbbi egészségügyi böjt gyakorlása.


Üdv. Péter

2015. márc. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
0%
Én azt ajánlom, hogy mindenki iktasson be egy napot a héten, amikor nem vesz levegőt. Ugyanis a szervezetünket hozzászoktattuk a folyamatos lélegzetvételhez, így nem tud regenerálódni a tüdőnk. Ezen kívül ajánlom, hogy a héten egy nap egyáltalán ne igyon, amikor a vese és a vizeletkiválasztó szerveink pihenni tudnak. Agymosottak.
2015. márc. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
0%
A szívedet is leállíthatnád napi egy percre, hogy egy kicsit tudjon szegényke pihenni. A könyvet, amire annyira vártál add nekem, legalább egy kicsit bemelegíti a szobát, amíg elég. Arra jó. Másra nem.
2015. márc. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Utolsó, attól még hogy te nem böjtölsz nem azt jelenti hogy nincs értelme. Amugy elolvastad a kérdést? Ha nem szoktál böjtölni minek irtál ide hülyeséget? Senki nem kiváncsi rád.
2015. márc. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
22%

Szóltam én egy szót is a böjtölés ellen, kispajtás?

Szövegértelmezés!

A böjt, mint egészségügyi megtartó program, ami agyament. Még ha magába véve terjesztené, megértem, de vallási alapokra helyezve teszi, ami egyszerű hazugság, erre mondtam, hogy agymosott. Nincs a Bibliában egyetlen ember sem említve, aki azért böjtölt volna, hogy az emésztőrendszerének jót tegyen.

2015. márc. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Értem hogy mit akarsz mondani de senki nem kíváncsi rá. Oké hogy nem azért böjtölünk hogy az emésztőrendszerének jót tegyen, de nincs kizárva hogy jót is tesz. Az biztos hogy nem árt.
2015. márc. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

"de senki nem kíváncsi rá"

Óh! Nagy tudással van dolgunk, aki ismeri mindenki véleményét!

Az emésztőrendszerünk azért van, hogy emésszen, ahogy a szemed azért van, hogy láss, a tüdőd, hogy levegőt vegyél, a veséd, hogy kiválasszon, a szíved, hogy dobogjon. Ha nem eszel semmit, akkor is emésztesz. Több napig nem szabadna enned, hogy a bélrendszerből kiürítsd a kaját, és még akkor is emésztene, csak nincs mit, amíg ki nem írtod a bélflórádat. Volt más hasmenésed, amikor napokig nem ettél szinte semmit, és a harmadik nap is ötször mentél a vécére, és még mindig ömlött belőled a cucc? Akkor miről is beszélgetünk? Arról, hogy egy napi nem evés pihenteti az emésztőrendszered? Ne nevettess! Legalább más humbukot találjatok ki. Ártani nem használ, ahogy mondani szokták, de vallási alapon nincs a Bibliában egyetlen ember sem, aki egészségügyi okokból böjtölt volna, ez hazugság lenne, ha a böjtöt, mint vallási formát össze akarnám mosni az egészségüggyel. És a kamu csúsztatást, amit itt az okosember bemásolt már tucatszorra, ellene fel is emelem a hangom. És pont lesz@rom, hogy neked erről mi is a véleményed. Elfogadom, hogy nem érdekel, viszont fordítva is igaz, engem meg nem érdekel, hogy téged nem érdekel.

2015. márc. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Örülök, hogy a szemet hoztad fel első példaként. Hasonló a helyzet az emésztőrendszerrel is, mint a szemmel. Időnként szüksége van a pihenésre.


Isten adta a szombatot, hogy az ember pihenjen azon a napon. Vallási alapú rendelkezés? Egyértelműen. Az egészségünket szolgálja? Persze. És lehetne még sorolni a példákat...


Üdv. Péter

2015. márc. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

19-es ne fáradj :) nem érti meg.


Isten parancsolta meg a böjtöt. Szerinted kérne olyat ami káros? Nyilván nem. Az hogy valaki vallási megfontolásból böjtöl vagy mert szerinte jót tesz ez egészségének mindenkinek a maga dolga. Én sajnálom ha valaki nem érti a vallási részét de ez más kérdés. Amiket te irtál viszont hülyeség, légyszives ha máskor késztetést érzel arra hogy értelmetlen dolgokat irj ne itt tedd meg.

2015. márc. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!