Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Keresztények! A ti...

Kedves Keresztények! A ti vallási nézetetek szerint mennyire fog bűnhődni egy olyan magát katolikusnak valló hívő, aki nem képes böjtölni?

Figyelt kérdés
Mit mondanak a húsevés böjt napján az egyes Keresztény irányzatok/felekezetek?

2013. márc. 29. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire.
2013. márc. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 yuda ***** válasza:
58%

Semmilyen vallási irányzat, felekezet rendelkezései nem fogják befolyásolni Istent az itéletben. Egyedüli és mindenkori mérce a biblia lesz.

Ha a bibliában nincs írva, hogy a böjtölés üdvösségi kérdés lenne, ..vagy olyan, hogy ennek elhagyása miatt valaki bűnhődne-nos akkor egyetlen felekezet sem veheti magának azt a bátorságot, hogy kárhoztasson bárkit, akit Isten nem kárhoztat.


Ne ez miatt aggódj, hanem hogy van üdvösséged, vagy sem?

A felekezeted bibliai mércével hol áll? A te személyes hited miben nyilvánul meg? van közösséged Istennel?

..mert ha az életviteled semmiben nem különbözik a bűnösökétől, vagy csak liturgiákból áll, akkor a böjtölésen való aggodalmad a legkisebb lesz, ami problémát fog okozni.

2013. márc. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Molnár Sándorné ***** válasza:
50%

T.Kérdező!

Ha valaki ugy határoz, hogy bőjtölni fog, megteheti. De egyáltalán nem követeli meg a bőjtöt Isten. A Bibliában sehol nem találsz olyan irást, ami megkövetelné hogy bőjtölj. A Máté 15:11 verse ezt irja: "Nem az fertőzteti meg az embert ami a szájon bemegy, hanem ami a szájból kijön, az fertőzteti meg az embert."

Tehát mindegy mit eszel, nem az számit. Az viszont igen, hogy mi jön ki a szájból, "azaz a káromkodás, becstelen beszéd".

Tehát összegezve, nem követelmény a böjt.

Hozzátenném /katolikus voltam/, saját szememmel láttam, hogy husvétkor a papunk sonkát evett. Szóval erről a bőjtről ennyit. Üdvözlettel: Judit!

2013. márc. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

Szia!


Ahogyan az előttem lévők is leírták: semennyire.


Sajnos ma a böjt fogalma igencsak eltorzult, a hústól való tartozkodást értik rajta, pedig sokkal többről van itt szó! Az igazi böjt teljes megtartóztatást jelent minden ételtől! Böjtölni általában azért szoktak az emberek, hogy megtisztítsák a szervezetüket a salakanyagoktól.


Van egy nagyon híres könyv, én 3 évig vártam rá az antikváriumban, hogy hozzájussak, az a címe, hogy a böjt csodája. Ebben arra biztat mindenkit a szerző, hogy heti egy napon tartóztassa meg magát az evéstől ,és jó sok tiszta vizet igyon, így a szervezet tud pihenni és regenerálódni. Sajnos gyermekkorunktól fogva hozzászoktatjuk a szervezetünket a folyamatos evésre, így soha nem tud megpihenni az emésztőrendszerünk, pedig neki is szüksége lenne időszakonként a pihenésre, regenerálódásra. Ezen túlmenően azt ajánlja a szerző, hogy évente 2-4 alkalommal tartsunk több napos böjtöket, ahol teljesen ki tud tisztulni, és méregteleníteni tudja magát a szervezet. A helyes böjt az egészséges életmód része, ajánlom figyelmedbe ezzel a témával kapcsolatosan Szabó Attila előadását a böjt csodája címen, melyet le tudsz tölteni a gödöllői Bibliaház életmód menüjéből: [link]


Üdv. Péter

2013. márc. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Hozzátenném /katolikus voltam/, saját szememmel láttam, hogy husvétkor a papunk sonkát evett."


:D

Én is láttam ilyet, sőt mi is ezt szoktuk csinálni. Mivel húsvétkor már lehet húst enni, népi hagyomány szerint sonkát eszünk. A hústilalom a nagyböjt péntekjeire, illetve hamvazószerda és nagypéntek szigorú böjti napokra vonatkozik.


Csak hogy egy katolikus válasz is legyen itt..

Kérdés, hogy mit értesz böjtölés alatt. Csak a hústól való tartózkodást? Mert a böjt nem csak erről szól. Továbbá nem mindegy a körülmény sem: bizonyos ételektől való tartózkodás alól fel vannak mentve azok, akik fizikai munkát végeznek, betegek, idősek, gyerekek, továbbá azok is, akik nem a saját asztaluknál esznek (tehát munkahelyi konyhán csak húsleves van, akkor meg lehet enni). A böjtölés lényege, hogy olyanról mondunk le, ami a kedvünket, kényelmünket szolgálja: pl. nem megy autóval, helyette gyalog, vagy nem néz TV-t, vagy többet imádkozik stb. Így is lehet böjtölni.

Aki erre nem figyel oda tudva és akarva, az igazából önmagának árt vele. Ezek segítenek a bűnbánatban és hogy felkészüljünk a húsvétra. A nagyböjt segít minket abban, hogy újra Istenre irányuljon a figyelmünk, és kizökkenjünk a mindennapok mókuskerekéből. Aki semmilyen szinten nem tartja a böjtöt, ott arra következtetek, hogy nem is fontos neki igazán a vallás, nem több egy jó szokásnál és kimazsolázza belőle azt, ami neki tetszik. De hangsúlyozom, ezt arra értem, aki tényleg semmit nem csinál és nem is próbál.

2013. márc. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


A böjt nem csak fizikai, táplálékkal kapcsolatos önmegtartóztatásra értendő, hanem és elsősorban a vágyak feletti önuralom kiépítéséhez vezető belső gyakorlatot.


A böjt belső rendet teremt, amely magával hozza a külső világ rendjét.

2013. márc. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


6Nekem az olyan böjt tetszik, amikor leoldod a bűnösen fölrakott bilincseket, kibontod a járom köteleit, szabadon bocsátod az elnyomottakat, és összetörsz minden jármot! 7Oszd meg kenyeredet az éhezővel, vidd be házadba a szegény bujdosókat, ha mezítelent látsz, ruházd fel, és ne zárkózz el testvéred elől! 8Akkor eljön világosságod, mint a hajnalhasadás, és hamar beheged a sebed. Igazságod jár előtted, és az ÚR dicsősége lesz mögötted. 9Ha segítségül hívod az URat, ő válaszol, ha kiáltasz, ezt mondja: Itt vagyok! Ha majd senkire sem raksz jármot, nem mutogatsz ujjal, és nem beszélsz álnokul, 10ha kenyeret adsz az éhezőnek, és jól tartod a nyomorultat, akkor fölragyog a sötétben világosságod, és homályod olyan lesz, mint a déli napfény. 11Az ÚR vezet majd szüntelen, kopár földön is jól tart téged. Csontjaidat megerősíti, olyan leszel, mint a jól öntözött kert, mint a forrás, amelyből nem fogy ki a víz. 12Fölépítik fiaid az ősi romokat, falat emelsz a régiek által lerakott alapokra; a rések befalazójának neveznek, aki romokat tesz újra lakhatóvá. 13Ha nem jársz kedvteléseid után a nyugalom napján, az én szent napomon, ha a nyugalom napját gyönyörűségesnek hívod, az ÚR szent napját dicsőségesnek, és azzal dicsőíted, hogy abbahagyod munkáidat, nem keresed kedvteléseidet, és nem tárgyalsz ügyeidről. 14akkor gyönyörködni fogsz az ÚRban, én pedig a föld magaslatain foglak hordozni, és táplállak ősödnek, Jákóbnak örökségében. Az ÚR maga mondja ezt. (Ézs 58,6-14)


Nem bűnhődésről, nem büntetésről van szó, mint azt te magad is olvashatod, kedves kérdező, hanem inkább szabadulásról. A böjt = szabadulás.

"leoldod a bűnösen fölrakott bilincseket"

"kibontod a járom köteleit"

"szabadon bocsátod az elnyomottakat"

"ne zárkózz el testvéred elől"


"ha abbahogyod munkáidat, nem keresed kedvtelésidet, akkor gyönyörködni fogsz az ÚRban..."


Hogy ez kinek miben mutatkozik meg... azt keresse meg maga! Lehet, hogy valakinek csakugyan - hogy katolikus színterekre lépjünk vissza- a falánkság. Tehát ez a bűn az, ami a "bűnösen fölrakott bilincs", ami miatt nem tud a lelki életére figyelni, ami imatt elzárkózik másoktól.

Ami miatt másokkal rossz a kapcsolata. DE! nem feltétlenül ez a bűne. :)


Remélem ez válasz volt a kérdésedre.

2013. márc. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 homo ludensz ***** válasza:
A tavaszi böjt sokkal régebbi mint maga a kereszténység. Ezt is mint oly sok mást az emberiség által hasznosnak vélt szokást,rituálét magába olvasztotta a kereszténység. Célja hogy fizikálisan és mentálisan egy kicsit megpihenjen a szervezetünk.Ezt a régiek is tudták meg azt is hogy teli gyomorral sem meditálni sem elmélyülten imádkozni nem lehet.
2013. márc. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. márc. 30. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!