Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért keverik bele a vallást...

Miért keverik bele a vallást a politikába?

Figyelt kérdés
Rengeteget lehet olvasni politikáról szóló cikkekben keresztény értékrendről, egyéb nem oda való dolgokról. Én vallásos vagyok de a konzervatív értékrend kifejezés szerintem inkább helyénvaló ebben az esetben.
2008. aug. 26. 12:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Azért mert minden vallás ugyanolyan korrupt mint a kormányok.Egyetlen vallás van amelyik nem keveredik a politikával.Ezek a Jehova Tanúi.Szerintem igazuk van teljesen.
2009. szept. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Azért mert az egyházak szavazatokat hozhatnak és pénzzel/állami támogatással manipulálhatóak. Vagyis mindenki jól jár. Csak az a balek nem, akinek a pap mondja meg, hogy kire szavazzon.
2010. febr. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

természetesen kivételt képeznek azok az egyházak, akik nem kérnek/nem fogadnak el állami támogatást. Sajnos egy kezemen meg tudom számolni, hány ilyen van Mo-on. :-(

2010. febr. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A lényeg ez: feladatunk nem evilág szerint, de evilágban élni, és hatni a környezetünkre (Mt 5:13-14, Jn 17:15, Fil 2:15).

Ami a hatalomhoz való hozzáállást illeti, minden hatalom Istentől van (Róm 13:1-7, 1Pt 2:13-14), és - optimális esetben - a közigazgatás feladatait ellátók istenadta funkciót töltenek be istenadta tehetséggel. Istennek való alárendeltségben, a közjó érdekében, a nép pedig a jó kormányzatért Istennek ad hálát. (Ez nem naiv vágyálom, voltak idők, amikor a királyok „Isten kegyelméből" voltak azok, akik voltak, és akiket egyszerű prédikátorok megfeddhettek, ha elfeledkeztek a Királyok királyáról.) Manapság sok vezető funkcióba került ember a tehetségével és a helyzetével nem Istent, nem országát, hanem önmagát szolgálja.

Bár mennyei állampolgárok is vagyunk (Fil 3:20, Ef 2:19), kötelességünk a társadalmi rendért és igazságosságért imádkozni, és életvitelünkkel is küzdeni érte (1Tim 2:1-2, Tit 3:1-2). Ha az apostol ezt a hozzáállást követelte a pogány Római Birodalom idején, akkor a mai demokráciák korában sem lehet más a hozzáállásunk. Ha evilági feladatunk, talentumunk a közigazgatásba hív, és a fennálló rendszer sem keresztényellenes diktatúra, akkor Isten nevében és lelkiismeretünk tisztaságához ragaszkodva (Csel 5:29) végezhetjük a dolgunkat, jótékony hatást gyakorolhatunk világunkra (Róm 16:23).

Igenis van különbség rendszer és rendszer között, s ezt a keresztényeknek kellene a legjobban tudni, hiszen régen és helyenként ma is sok országban diszkriminálják őket - de nem mindig és mindenhol.

A újkori és legújabb kori nagy evangéliumi ébredések története mind Jézus társadalomátalakító hatalmáról szól, aki egész országrészeket ki tud szabadi-tani az ördög hatalmából és meg tud tisztítani minden fertőtől. Ilyesmire azonban mindig csak azok kaphattak és kaphatnak felhatalmazást, akik számára Jézus Krisztus maga az Úr Isten (1Kor 12:3.13, Fil 2:11, Mt 28:18).

2010. márc. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!