Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi? Ők lennének az...

Jehova Tanúi? Ők lennének az "Igaz Vallás"? Csak Hívők válaszát várom!

Figyelt kérdés

A gondjaimat sorolnàm el elöször.

Az élet jó dolgait tiltjàtok közben pedig mindenki menjen prédikàlni és kiràlysàg terembe. Mert csak az nyer megmentést. Igaz?!

Csalàdokról beszélgettek. Csalàdokról amik nem léteznek. Ha valamelyik "csalàdtagotok" kiközősitik onnantól nektek semleges egy senki mert a vallàs nem fogadta el!

Kinek a mércéje szerint történik a kiközösités?!

Hogy dönthet bàrki a màsik élete felett?!


Szerény véleményem az hogy nem vagytok többek puszta képmutatóknàl!



2015. márc. 28. 20:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
44%
Az igazi hívő nem Istennel, hanem mindenkivel foglalkozik.
2015. márc. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:

Nem hiszek benne mert amikor hittem olyan beteg lettem.Élet halál között voltam.Mióta nem állok jehovákkal szóba mondhatni jobban vagyok!


Tutti van összefüggés a betegség és a jehova között!

2015. márc. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

szia


"az élet jó dolgait tiltjátok"


ez alatt mit értesz?

Azt hogy nem élünk nemi életet házasságon kivűl?

hogy nem ünnepelünk világi ünnepeket?


Semmi sincs tiltva, csak amit Teremtő is tilt,

és képzeld boldogok vagyunk és van családunk is.


De léteznek, magam is boldog házasságban élek,

s bár minket is érnek az életben nehézségek de könnyebben kezeljük ezeket mert segitséget nyújt igéretéhez hiven Istenünk.


S ha ez a bajod fő forrása, hogy a biblia alapján Isten nem szeretné hogy a nyájában olyan emberek legyenek akik nem tartják be és tiszteletben az alapelveket?


Jézus azt mondta, hogy az engedelmesség jobb bármiféle áldozatnál.

s Isten mindig is megkövetelte a hozzá és az imádathoz a hüséget, még a rokonokkal szemben is


Nem véletlen mondta Jézus hogy aki jobban szereti a rokonait, mint Őt és z Atyja kéréseit, az méltatlan hozzá


Kinek a mércéje szerint?

Isten kinevezett a szellemén keresztül véneket akik imával kisérve vizsgálnak meg egy ügyet, úgy hogy amilyen döntés születik azt Isten is jóváhagyja ez is le van irva

(Máté 18:18) 18 Bizony mondom nektek, hogy bármit köttök is meg a földön, az meg lesz kötve az égben, és bármit oldotok is fel a földön, az fel lesz oldva az égben.

Ezért a vének bármit bocsátanak is meg, illetve nem bocsátanak meg, Jézusnak a Máté 18:18-ban található szavainak az értelmében teszik


s téves hirverés hogy ezt örömmel teszik, egyébként sem a kiközösités a cél minden áron.

de ha valaki gőgös, és a tetteiből szavaiból nem látható megbánás, akkor Isten szerető törödése ez hogy a hibát elkövető, ne vegye félválról a bűnét.


Mi lenne Isten népén belül?

az ami más vallásokban, hogy nem lehet látni a különbséget a keresztény és a nem keresztény között


ki dönthet? akinek Jézus engedélyt adott erre, és ez a személy a szellem által kinevezett személy.


A Tanúk mindent a biblia leirásának fényében igyekszenek megtartani és megtartatni,

jogod van nem egyet érteni.

2015. márc. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

kedves hozzá szóló.


"amikor hittem benne beteg lettem"


Érdekes, hogy több mint 8. millió 200. ezer Tanú is hisz benne, és bár őket is éri néha betegség nehézség, boldogok akárhol is éljenek a földön.

Pedig még vannak háború súlytotta területeken élők is de nem adják fel arra hivatkzva, hogy Jehova Isten lenne a betegség, vagy Bármilyen gonoszság forrása.


Én közel 25 éve szolgálom Istenemet és élek keresztény életet és nem érzem, hogy valami gonoszság, vagy betegség rabja lennék azért mert nem élek parázna életet, vagy mert nem veszek rész a világ megszokott kerék vágásában

Nem vagyok semmitől megfosztva.


Van élelmem ruházatom otthonom, munkám, szerető férjem,

s bár a lányom nem Tanú de ennek ellenére is tiszteletben tartva éljük az életünket, sőt amikor meghallja a piszkálódást megvédi a Tanúkat...

2015. márc. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Na jó, de az miért baj, ha mi meg abszolút megvagyunk Jehova nélkül?
2015. márc. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ha bárki egy olyan vallási közösség tagja, amelyiknek téziseit elfogadja, mélyen hiszi, feltétlen az ő vallását tartja egyedül igaznak.

Következik, hogy a kérdés eleve logikátlan.

.

A fentiek alapján ők beterelni akarják az embereket közösségükbe, a nem közülük valók pedig -hibásan!- megváltoztatni akarják világnézetüket, hitüket.

Pedig ahhoz, hogy ki mit hisz, senkinek semmi köze.

2015. márc. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Ennyi?

Ezt tudtad felhozni példának?

A paràznaságot meg az ünnepeket?


Nem túl eredeti ;)

2015. márc. 28. 21:20
 8/19 anonim ***** válasza:

Es mit ertesz paraznasag allat kerdezo?

Szexualis tevekenyseget hazasag elott vay kivul???

Ezt kene meghatarozuuk elobb hogy tovab lepjunk...

2015. márc. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ja bocsi most ertettem meg a kerdest en kerek elnezest:

A paraznasag azert nem jelent kizarolag szexualis cselekedetet mivel Izrael paraznalkodott idegen istenennek...de hat csak nem kefeltek meg az isteneket????

Vagy megis??? hihihi...

2015. márc. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ott szellemi paráznaságról van szó, úgymond megcsalták Istenüket.
2015. márc. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!