Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanuinál a megkeresztel...

Nevem Titkos kérdése:

Jehova tanuinál a megkeresztelkedés hogy működik?

Figyelt kérdés
Mennyi időbe telik ezeknek a dolgoknak a lezajlása meg miket kell tenni ez ügyben? Tudom jól hogy a bibliát kell tanulmányozni de valaki ki fejtené ezt jobban? Köszönöm előre is a kedves válaszokat!

2015. márc. 30. 10:56
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Ismertem egy ilyen embert mint te vagy. Valamikor a tanú testvérem volt. Majd elment tölünk. Kritikussá vált, majd olyanokat terjesztett, ami nem volt igaz."


1. Én soha nem voltam Jehova tanúja!

2. Így eleve nem lehet olyan mint az az ember!

3. Így igaz bizonyos dolgokban kritikus vagyok!

4. Felszólítalak hogy azonnal szólj ha olyanokat terjesztek ami nem igaz.

5. Amikor a vér kérdésről esik szó akkor miért nem kritizálok?


Megjegyzem elismered te magad hogy igazam van. Tehát az írásoddal tanúskodsz arról hogy igaz amit írtam. A 14. kommentben!


"Te megbortánkoztál a fenti szövegemben, hogy a tisztaság a higiena egy keresztény számára nagyon fontos.Te ezt Bibliai idézettel akartad ezt kiforgatni."


Tévedésben vagy! Én azon botránkoztam hogy azt írtad: "Futtából láttam, hogy az egyik kedves hozzászóló panaszkodik valamit a higiena miatt."


De hol van ez a panasz? Idézd kérlek. Senki nem írt testszagról, lábszagról meg ilyesmikről.

Tehát a higiéniáról. Téged leszámítva.

Írtak a ruházatról és a szakállról. Mit akartam én kiforgatni? Csak arra hívtam fel a figyelmet hogy nem kellene személyválogatónak lenni ami a ruházatot illeti. De hogy te ezt félre értetted arról én nem tehetek.

Az a baj hogy állandóan erre tudtok csak gondolni. De mond csak elmélkedtél egy kicsit?

Elgondolkoztál azon hogy mi is áll az adott igében?

Ugyan dehogy! Csak egyből az ugrott be amit szajkóznak az irodalmakban és az összejöveteleken. Hogy mindenki támad aki nem veletek van. De az eszedbe sem jut hogy esetleg nem akar valamit mondani csak én értem félre egy kicsit. Na de mind1 nem érdekes.


"A tiszteletet Istennel szemben is ezzel is kimutatjuk. A piszkosnak, meg kell tanulni a tisztálkodást, a rongyosnak meg kell tanulni a lyukat a ruhán, zoknin befoldozni, vagy megkérni valakit segíteni."


Igen értelek. De áruld már el nekem hogy hol mondtam én ennek ellent? Mert én nem azt állítottam hogy nem fontos a higiénia. Az én kritikám mindössze arra vonatkozott hogy meghatározzák hogy milyen ruhában lehet a gyülekezetbe menni. Mert én erre akartam rávilágítani. Arra hogy ha teszem azt egy férfi nem öltöny nyakkendőben jelenik meg rendszeresen akkor ezt szóvá fogják neki tenni. S itt nem arról van szó hogy nem TISZTA és RENDEZETT a ruhája. Hanem arról hogy nem öltöny nyakkendőben megy a gyülekezetbe.

De ennek köze sincs a személyes higiéniához. De ha én tévedek akkor kérlek fejtsd ki hogy hol mert eddig még nem jöttem rá.


"Vidripi,öszintén nem érdekel ez a batyuba kötött kritika. Nagyon is tisztában vagyok vele, amikor jobban megértettünk valamit és megjavítottuk a Biblia alapján."


De ne írj többes számot mert te nem tartozol azok közé akik megértették. Te nem tartozol a hű és értelmes rabszolga osztályhoz.

Csak és kizárólag ők értették meg és az alapján amit ők megértettek lett kiigazítva az addigi tanítás. S neked ahhoz semmi közöd te abban nem vettél részt. Te neked csak az volt a dolgod hogy az újvilágosságot megértsed és megtanuld s azt tanítsd. Ennyi és nem több!

Te nem tartozol abba az osztályba! Igaz vagy nem igaz!


"Nem volna hasznosabb inkább a Biblia tanítására összpontosulni, hogy hol az igazság, ha egyszer Istenben hiszel? :)"


De igen! Így van. Katy te egyetlen igét sem hoztál fel, velem ellentétben. Tehát akkor most erre összpontosíts!

Te hozod fel a Biblia tanítását de még sem idézel belőle. Hát én arra bátorítalak hogy tedd meg. Idézz a Bibliából! Ha más ok nem jut eszedbe akkor tedd meg az én kedvemért. De remélem ez áll az utolsó helyen. Mit írhatnék még?

2015. ápr. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!