Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Össze tudunk így házasodni?

Össze tudunk így házasodni?

Figyelt kérdés
A párom keresztény, én ateista vagyok. Ő azt mondja, hogy a házasságkötésnél van egy ceremónia, amikor a két lélek eggyé válik, de csak akkor igazi a házasság, ha mindkét fél hisz Istenben, különben ha így születik gyerekünk, akkor ő bűnben fog élni (mármint a párom) és emiatt boldogtalan lesz. Ez tényleg így van? Nem elég csak megkeresztelkedni és felvenni a vallást? Egy ilyen helyzetben mi a megoldás?

2015. ápr. 1. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

Megoldás: ne házasodj vele össze. Főleg, ha Hitgyülis vagy Jehova.

A történelmi egyházak hívei akkor sem élnek bűnben, és nem lesznek boldogtalanok, ha a párjuk nem hisz Istenben.

De akkor is megszokták beszélni még a gyerekvállalás előtt,, hogy a gyereket vallásosan nevelik-e?

2015. ápr. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

en ateistakent csinaltam vegig az egyhazi eskuvot fokepp a csalad kedveert.

nem nagy ugy par igent mondani...

2015. ápr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

nem Jehova , hanem Jehova Tanúja


de hát sajnos az emberi hozzáállás kérdése ez is.

2015. ápr. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Először is: amit írsz, az nem így működik. Ha nem hiszel Istenben, akkor úgysem tudsz megkeresztelkedni. Még ha végig is csinálod a ceremóniát, úgyis érvénytelen lesz (vallási szempontból, világi szempontból pedig az egész keresztségnek nincs már jelentősége, mert sehol nincs nyilvántartva, hogy te "hivatalosan" milyen egyházhoz tartozol).

Egyébként nem könnyű, de nem is lehetetlen egy hívő és egy ateista embernek házasságban élni. Bizonyos egyházak ezt - különböző feltételekkel - megengedik. Ha a párodé szigorúbb, akkor valamelyikőtöknek meg kell változtatnia a világnézetét - nem csak külsőségekben, hanem a szívében is. Úgysem fog működni, ha ilyen alapvető dologban nem tudtok dűlőre jutni.

2015. ápr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 KZitus ***** válasza:

Szia


Leírom mit ír a Biblia arról, amiről a párod nagyjából beszélt, azután döntsd el, mi a véleményed a dologról.


1Mózes 2:24

24 Ezért a férfi elhagyja apját és anyját, ragaszkodik feleségéhez, és e g y testté lesznek.


1Korintusz 7:12–16

12 A többieknek pedig azt mondom, igen, én, nem az Úr: ha valamelyik testvérnek nem hívő felesége van, de ez hajlandó vele lakni, ne hagyja el őt; és az az asszony, akinek nem hívő férje van, de ez hajlandó vele lakni, ne hagyja el a férjét. Mert meg van szentelve a nem hívő férj a felesége révén, és meg van szentelve a nem hívő feleség a testvér révén; máskülönben a gyermekeitek bizony tisztátalanok volnának, most pedig szentek.Ha azonban a nem hívő fogja magát és elmegy, hadd menjen; a testvér vagy a testvérnő ilyen körülmények között nincsen szolgaságra vetve, hanem békére hívott benneteket az Isten. Mert honnan tudod, te feleség, hogy nem fogod-e megmenteni a férjedet? Vagy honnan tudod, te férj, hogy nem fogod-e megmenteni a feleségedet?


Lehet, hogy erre gondolt?

2015. ápr. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
16:35 nagyon köszönöm, hogy válaszoltál! Kikerestem és megmutattam neki ezt a részt a Bibliában és azt mondta, hogy így már teljesen rendben van. Tényleg nagyon köszönöm, úgy érzem mintha levettek volna egy súlyt a mellkasomról, hihetetlenül nyomasztott ez az utóbbi időben.
2015. ápr. 1. 18:06
 7/11 anonim ***** válasza:

Lesznek még komoly gondok a nézetekkel kapcsolatban. A párom nem ilyen mélyen vallásos (szerencsére) így mi kerek-perec kizártuk az egyházi esküvőt. Ellenben ha lesz gyerek akkor újabb vitaforrás lesz, hogy hogyan neveljük. Szerintem érdemes valami kompromisszumra törekedni. Nem ellenzem, hogy megismerje a vallási nézeteket, de az biztos hogy a racionalitásra fogom nevelni! Ésszel éljen és gondolkodjon! Ne másokat kövessen... tapossa ki a saját útját!


A keresztelkedésről pedig annyit, hogy meg lehet akkor is ha nem hiszel semmiben. Némi nyomás hatására én is megtettem (szerintem Oscar-t ért volna az alakításom) és így mindenki boldog. A vallásosnak úgyse tudod megmagyarázni hogy értelmetlen, de ha megteszed neki akkor megnyugszik...


Arra pedig SENKI nem kényszeríthet, hogy higgy valamiben. Ez nem így működik. Aki ezt várja el tőled, azzal szerintem ne tervezz hosszú távra.

2015. ápr. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
Íme egy újabb példa, amikor a vallás okoz problémákat, állít gátakat egy boldognak ígérkező párkapcsolat útjába.
2015. ápr. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Íme, egy újabb példa a demagóg általánosításra, amikor a hangyabolyból kiemelnek egy kis hangyát, azt felnagyítják elefánt méretűre és azonosítják a bollyal.
2015. ápr. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 KZitus ***** válasza:
Szívesen, máskor is:-)
2015. ápr. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!