Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan keresztény...

Van itt olyan keresztény ember (férfi vagy nő), aki NEM akar házasodni, mert csak Istennek szeretne élni, önmegtartóztatásban?

Figyelt kérdés
Akármilyen okból, de elsősorban olyanokkal szeretnék barátkozni, akik maguktól döntöttek így, nem valami kényszerből.

2015. febr. 7. 23:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Miért?
2015. febr. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
A szerzetesek épp ilyen emberek
2015. febr. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ezt a dolgot nem mindenki tudja megérteni. Nem is baj ez.

Csak bizonyos emberek kapnak Istentől ilyen sorsot, egyesek meg önként vállalják. Szép dolog ez.

(Nyilván nem is lehet mindenki ilyen.)


Szerintem a szerzetesek nem önként vállalták be a nőtlenséget, hanem mert kötelezően együtt jár a papi élettel a katolikusoknál. Nekik csak eszköz a nőtlenség, nem egy választott valami. Szerintem.


Kérem, írjon rám privit, aki ilyen, ahogyan a kérdésben feltettem. Nagyon szeretnék ilyenekkel levelezgetni, barátkozni, beszélgetni, mert nekem is vannak ilyen gondolataim, és tudni szeretném, hogy nekem való lenne egy ilyen életforma.

2015. febr. 8. 00:12
 4/15 anonim ***** válasza:
Lány vagy vagy fiú?
2015. febr. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Akkor most a te eszméd a nőtlenség, amit kereszténységbe szeretnél csomagolni?

Mert nem értem, hogy az Úr imádatához hogyan jön a nőtlenség, mint nem választás.

2015. febr. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Basszus, ne válaszoljatok már ilyeneket!

Nyilván nem hozzátok szólt a kérdés :)

2015. febr. 8. 04:45
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen vagyok.

Sajnos, ez miatt félre is értenek a hétköznapokban...

Aztán kapom a hideget-meleget.


Aki nem hozta meg ezt a döntést, az nem is érti meg azt, aki igen.


De én a saját életemet akarom élni és nem másoknak megfelelni. :)

2015. febr. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Egy rokonom 98 évesen halt meg néhány évvel ezelőtt, nagyon erősen vallásos volt, és soha életében nem volt férfival. Pedig voltak fiatal korában kérői, de ő nem vágyott a házas életre (semmilyen értelemben). Hogy mindez ezért volt-e, mert Istennek akarta szentelni az életét, vagy egyszerű természetes ellenérzés volt-e benne, azt nem tudom, bár azt többször emlegette, hogy sajnálja, hogy nem ment apácának.

Amennyire a 20. század végigélése megengedte, boldog, teljes életet élt.

Ja bocs, most látom, hogy barátkozni szeretnél ilyennel. Vele már nem lehet, de arra talán jó a válaszom, hogy lásd, az életben is van ilyen.

2015. febr. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek a 3-ra.


Összekevered a szerzetességet a papi cölibátussal.

Római katolikusoknál valóban cölibátus van, de ezt mindenki tudja aki papi pályára készül, tehát önként vállalják. De görögökatolikusoknál és ortodoxoknál nincs cölibátus, nős ember is lehet pap.


A szerzetesség pedig pont arról szól, hogy valaki az egész életét istennek szentelve szegénységben, tisztaságban és engedelmességben él.


A szerzeteseknek elvileg nem kell papnak lenniük, de a gyakorlatban a római katolikusoknál a szerzetesek is elvégzik a papi szemináriumot és pappá szentelik őket. Az ortodoxoknál nem, ott a szerzetesek többsége nem pap.

Női szerzetesek is vannak, ők az apácák.

2015. febr. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a szerzetesek nem önként vállalták be a nőtlenséget, hanem mert kötelezően együtt jár a papi élettel a katolikusoknál.


Ez nem így van, nem minden szerzetes pap, vannak laikus testvérek és apácák is, akik nem papok. Ez egy olyan hivatás, ami különbözik a papitól.

2015. febr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!