Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Össze tudunk így házasodni?

Össze tudunk így házasodni?

Figyelt kérdés
A párom keresztény, én ateista vagyok. Ő azt mondja, hogy a házasságkötésnél van egy ceremónia, amikor a két lélek eggyé válik, de csak akkor igazi a házasság, ha mindkét fél hisz Istenben, különben ha így születik gyerekünk, akkor ő bűnben fog élni (mármint a párom) és emiatt boldogtalan lesz. Ez tényleg így van? Nem elég csak megkeresztelkedni és felvenni a vallást? Egy ilyen helyzetben mi a megoldás?

2015. ápr. 1. 15:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a párod milyen vallású.

De ha katolikus házasságkötésről van szó, akkor nem teljesen igaz, amit a párod mond, ugyanis köthet érvényes házasságot egy katolikus és egy meg nem keresztelt, ha úgy tetszik hitetlen ember és a gyerek sem fog "bűnben születni", hiszen ugyanúgy szentségi házasságban élnek, mint két hívő. Még csak fel sem kell venned a vallást, a házasságkötésnek és a keresztelésnek semmi köze egymáshoz, és az Egyház pont a vegyesházasságok könnyebbé tétele miatt mondja azt, hogy összeházasodhat egy megkeresztelt és egy nem megkeresztelt is, anélkül, hogy a "pogánynak" fel kéne vennie a vallást úgy, hogy amúgy nem akarná.

2015. ápr. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!