Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vagdossák magukat némelyek?

KZitus kérdése:

Miért vagdossák magukat némelyek?

Figyelt kérdés
ír a Biblia erről?

#vagdosás #némelyek
2015. ápr. 1. 18:17
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
0%

Én pedig arra nem tudok mit mondani, ha te azt gondolod, hogy az önpusztító életvitelt folytató emberek tettének a gyökere önmagukban van, mivel a környezetük olyan változást idézett elő bennük, minek következtében kizárkóztak önmagukból és elhagyták a kulcsot. Ez nem így van: gonosz szellemek hatalmába kerültek, akik kihasználták az emberek sérült állapotát és erőszakot követtek el rajtuk, amikor a résnyire nyitott ajtón benyomták a lábukat, befurakodtak és az alany megkérdezése nélkül ütöttek tanyát az életükben. A Biblia gyógyszere a gonosz szellemek kilakoltatása, görögül "ekballó", ami kb. azzal analóg, amikor a kidobóember megragadja a nemkívánatos személyek grabancát és kihajítja őket az utcára. Ha kidobják a démont, megszűnik a probléma. Nem a sérülés, nem a frusztráció, vagy a társadalmi elnyomottság, csak az, ami közvetlenül démonikus, jelen esetben az önpusztítás.


A következő link Mahesh Chavda A szeretet csodákra képes című könyvének egy részletére mutat, ahol leírja egy önpusztító, Down-szindrómában szenvedő fiú szabadulását az önpusztítástól, ami azonban még nem gyógyította ki a gyermeket a Down-szindrómából. Mivel ez egy hosszabb részlet, aki hadilábon áll az olvasással, a Stevie esete alcímtől kezdje az olvasást:


[link]

2015. ápr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
Bocsi, a tizedik válaszra reagáltam fentebb.
2015. ápr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
32%

"Én pedig arra nem tudok mit mondani, ha te azt gondolod, hogy az önpusztító életvitelt folytató emberek tettének a gyökere önmagukban van, mivel ....."


Nem is szükséges erre mit mondanod, mert ha azt a következtetést vontad le az általam leírtakból, hogy én ezt gondolom, akkor rosszul értelmeztél valamit.


Ha nem ment át a mondanivalóm tartalma, feleslegesnek tartom magyarázni, te egészen nyugodtan tekints úgy a magukat kényszeresen vagdosó tizenévesekre, mint akiket "gonosz szellemek" vagy démonok szálltak meg, nem pedig úgy, mint együttérzésre és segítségre szoruló gyerekekre, akiknek az életkoruknál fogva nincsenek meg az eszközeik, pszichés túlélési, megküzdési stratégiáik arra, hogy az őket érő stresszt megfelelő módon kezeljék, és fel tudják dolgozni, hogy - az esetek egy részében - azok az emberek, akiktől a legtöbb szeretetre, támogatásra és elfogadásra lenne szükségük, súlyosan elhanyagolják, vagy rosszabb esetben akár verbálisan, akár érzelmileg, akár fizikailag, esetenként szexuálisan bántalmazzák őket, ők pedig kiszolgáltatott helyzetüknél fogva nem tudják megvédeni magukat. (Sajnos a fentiek közül mindegyikre olvastam itt, ezen a fórumon a "családi kapcsolatok" rovatban szívszorító eseteket kétségbeesett kamaszok által kiírt kérdésekben, akik abban kértek tanácsot felnőttektől, hogy hová, kihez fordulhatnának segítségért.)

2015. ápr. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
16%

A démon űzőhöz, kihez máshoz? :S

Ha meg bele hal, nem volt hite.

2015. ápr. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
Mi köze az alany hitének a benne levő démon kilakoltatásához? Mennyi hitre van szüksége a páciensnek ahhoz, hogy a sebész kioperálja a gyomrába fúródott fogpiszkálót? Ha erre válaszolsz, akkor talán más nézőpontból fogod nézni.
2015. ápr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
12%
Kedves huszonharmadik, a démonizált embereknek szükségük van szeretetre és együttérzésre, aminek része az is, hogy valaki a "Legyetek békességben, melegedjetek meg és lakjatok jól" jókívánságok mondásán felül is tegyen valamit értük. Ha elolvastad és értelmezted volna a link által mutatott részletet, akkor ezt világosan megérthetted volna.
2015. ápr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akik a kérdéssel kapcsolatban leírták a véleményüket.

A vita meg nem érdekel. Úgye nem probléma?


De a kérdésre válaszolóktól, szívesen olvasnám az írásokat:-)

2015. ápr. 2. 15:13
 28/40 anonim ***** válasza:
Ha megszólítanak, vagy reagálnak arra, amit írtam, és azt kommentálni akarom, azt ezután is meg fogom tenni, ahogyan emlékeim szerint te magad is szoktad. Ugye nem probléma?
2015. ápr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
38%
Azért, mert a lelkük fáj. És a fizikai fájdalom eltereli a figyelmet a lelki fájdalomról. Legalábbis én ezért csináltam. De ez helytelen dolog, és mióta megtértem úgy gondolom ez az ördögtől van. De nem szabad kárt tennünk testünkben, hisz az a Szent Szellem temploma.
2015. ápr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:

28- persze hogy nem. Minden oké! :-)


De ugye az sem probléma, ha megköszönöm a kérdésre válaszolókat? :-)

Szerintem minden OK :-)

2015. ápr. 8. 12:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!