Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi van, hogy ha ez az egész...

Mi van, hogy ha ez az egész dinoszaurusz baromság csak egy nagy hazugság?

Figyelt kérdés

Régen imádtam őket, bloggoltam róluk, de ahogy egyre jobban beleástam magam, csak spekulációkat és értelmetlen teóriákat láttam. Azután kezdtek bejönni ezek a tollas dinoszauruszok, hogy elfogadotabb lett a madár-dinó elmélet. Mi ez ha nem a tudomány hamisítása? Hasonlóan mint a Piltdowi ember. Aztán pár hete a kezembe került egy Biblia, beleolvastam.

Nekem sokkal emberibb, természetesebb mint a Darwini hazugság. A Biblia azóta egy biztos pont az életemben, semmi spekuláció. És hamarosan minden jóra fog fordulni. :))


2015. ápr. 2. 15:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%

Dinoszauroszok tényleg léteztek. :)


A létezésük nem Biblia ellenes.


Hogy mi célból teremtette Isten öket, azt nem tudjuk. De az ember és egy hatalmas dinoszaurusz egymás mellett nem élhetett volna, hiszen feltaposta volna az embert. Foglalkoztatja a tudósokat a kipusztulásuk, erre több elmélet van.

2015. ápr. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%

Hát, akkor nem nagyon ismered a Bibliát, az fix. Nem akarlak megbántani, de kutatásaim szerint a Biblia nem 100%-osan megbízható, több okból kifolyólag sem.


A bibliai történetek szerzői merítettek korábbi, pogány forrásokból (pl Mózes története esetében). Ezen kívül a szerzők úgy alkották meg ezeket a történeteket, hogy némi történelmi anyagot felhasználtak, és amellé fiktív adatokat illesztettek, így egy laikusnak elég nehéz különválasztani a történelmi valóságot a legendáktól. Ráadásul a Biblia szövege és kanonizálása is elég problematikus. Az Újszövetségből több mint 5000 kézirat áll rendelekzésünkre, ha azonban ezeket összehasonlítjuk, akkor azt láthatjuk, hogy alig van két teljesen egyforma. Igaz, kissebb mértékben csak apró eltérések vannak, más esetében azonban hosszabb betoldások. Pl a kutatás kimutatta, hogy a (Jn 7,53-8,11) szakasz későbi betoldás. Elgondolkodtató, hogy Isten vajon miért nem foglalkozott azzal, hogy teljesen tisztán fennmaradjon a szöveg. A szakemberek a szövegkritika segítségével kísérlik meg visszaállítani az eredeti szöveget, úgy, hogy összehasonlítanak különböző kéziratokat, és próbálják összhangba hozni őket egymással... Ugyanilyen probléma még a kánonnak a kérdése is. Valószínű, te a 66 könyvből álló protestáns Bibliát olvasod, ami 66 könyvet tartalmaz, az őskeresztényeknél azonban az alapszöveg az LXX volt, ami egy bővenn kánon, ehhez jött még az is, hogy a korai egyházban előszeretettel olvasták a ma apokrifnak minősített irodalmat is. A mostani Biblia tehát egy erősen szelektált válogatás, ami nincs teljesen összhangban avval, ami a kereszténység legelején volt. Abba meg már nem is megyek bele, hogy a bibliaktatás szerint a bibliai könyveknek több esetben is nem egy, hanem több szerzője volt, és nem is azt írta, akinek a hagyomány tulajdonítja...


Tehát amikor Charles Darwint szidod - aki mellesleg keresztény volt korábban, csak végleg ábrándult ki - akkor jusson eszedbe, hogy a keresztény vallás sem tökéletes

2015. ápr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
59%
Gyenge troll kérdés.
2015. ápr. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%
Akkor baromság,és egy nagy hazugság.És mi van,ha a teremtés sem úgy történt pontosan?
2015. ápr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Kati néni!

Mi az a feltaposás?

Hogy lehet felfele taposni?

2015. ápr. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg inkább egy másik felnöttet , én most éppen más gyerekekkel játszok, bujócskát. :D
2015. ápr. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%
Feltaposás xD LOL... Megáll az ész xD
2015. ápr. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ne, kérlek, ne hozzátok be az országba a kreacionizmust.. Van már itt épp elég baromság anélkül is, kenjétek inkább a zsidókra meg az illuminátira, vagy az EU-ra, ahogy a többi normális csökkent értelmi képességű.
2015. ápr. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
36%

"Ne, kérlek, ne hozzátok be az országba a kreacionizmust.. "


Jó.

De akkor valaki magyarázza már el, hogy a madarak, amikor elkezdtek tollat növeszteni, akkor milyen evolúciós előnyei voltak ?

Mert az, hogy majd pár millió év múlva repülni lehet vele, az elég karcsú érv az evolúció oldaláról.

És az a tollkezdemény, ami már elég merev, de repülni még nem lehet vele, melegíteni meg nem melegít, a kosztól se véd annyira, mire volt jó, "feleslegesen"?

2015. ápr. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

9. Dísznek. Amire ma is.

De nem feltétlenül tudunk ma minden tolltípusról. Nagy eséllyel melegítette is a hidegebb égtájakon élő állatokat.

Itt pl. egy tollbundával borított dinoszaurusz:

[link]

2015. ápr. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!