Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Tanúk. Mi lenne, ha...

Kedves Tanúk. Mi lenne, ha kiderülne, hogy amire az egész életetek építettétek, cselekedeteitek és megszorításaitok, hazugság lenne?

Figyelt kérdés
Vagyis mi lenne, ha a Biblia nem lenne más, mint egy történeteket igen, de valóságalapot nem tartalmazó könyv. Ilyen fényben hogy tekintenétek az életetekre, hogy állandóan gyülekezetbe jártatok, és házalni, nem vettetek magatokhoz olyan olvasmányokat, játékokat, filmeket, ami a spiritualitást csak részben tartalmazza, de akár az élet minden területén tanúsított visszafogottságotok (akár ha vágytatok is volna rá) is a semmiért lett volna?
2015. febr. 8. 08:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%

Mi lenne ha lenne, mi lennne ha nem lenne.... :)


Meg vagyok róla gyözödve, hogy a Biblia egy Istentöl ihletett értékes könyv.

Mivel gyermekkorom óta érdekel a tudomány és a történelem össze tudom hasonlítani a dolgokat.


Bármennyire mérgelödnek egyes emberek, de ha megnézik a hivatalos internetes oldalunkat, meglátják, hogy sokat foglalkozunk a tudománnyal, történelmmel ...


Én látom a Bibliai jelek teljesülését napjainkban is.


Hogy én tanú vagyok, máris olyan életet élek, melynek van értelme.

Nem félek a haláltól, mert tudom, hogy nincs szószerinti kínok pokla, sem újraszületés bármilyen formában.


Tudom, hogy szép jövö áll elöttem, ezért nem vagyok depressziós abból amit látok a világban.


Kedves, barátságos, vidám barátaink vannak, akikre mindenkor számíthatok, és ök is én rám.

Kongresszusainkon örülök, hogy újra látom testvéreimet.


A gyülekezeti tanulmányozások építöek, mi rengeteget nevetünk is, mert jó pofa testvéreim vannak.....


Nem lettem rabja a Biblia tanítása miatt a dohánynak, az alkoholnak, nem pocsékoljuk a pénzt, nem játszuk a szerencsejátékokat, tehát nem is kell magunkat a függöségtöl gyógyíttatni.


A családi életemben a Biblia tanácsai szintén pozitívan visszahatnak..... akkor most mond mi a baj?

2015. febr. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

"akkor most mond mi a baj?"

Az, hogy kérdezek, de nem a kérdésre válaszolsz. :)

Nem támadtam, csak szeretnék a kérdésemre választ kapni. Nem mellébeszélést. Például ha kíváncsi vagy egy bibliai iránymutatásra, nem azt várod, hogy mellékszálon mondjanak mindent, csak azt ne amit tudni szeretnél. Az Őrtorony és Ébredjetek is megválaszolja a saját kérdéseit, ha van is benne rizsa.

2015. febr. 8. 09:01
 3/20 anonim ***** válasza:

szia.

Lényegében a mi lett volna kérdés egy feltételezés.

Ha Te meg vagy nyomatékosan győződve valamiről, akkor nem jut eszedbe, hogy máskép is lehet, vagy lehetne


Próbálom megérteni a kérdésedet, mert szeretnék ráválaszolni, ám ha az irójának személyét tekintem, megint csak oda Lyukadok ki, hogy nincs ha...

Mert nem hiszem, hogy az élet forrása, a Teremtőnk feltételes módokban kételyekben akarna tartani bennüket


Nyilván valóan ha csak egy mezei könyv lenne, amit nem a Teremtő iratott, akkor talán ugyan ugy venném a könyvet, mint egy szép irodalmat, és valószinűleg lehetne akkor is tanulni belőle, a mondanivalójából, az irójáról...


Az ember gondolom tud a valóság és a Fikció között különbséget tenni, ha valamelyest van gondolkodó képessége, és nyitott szemmel jár a világban

s az szerint is él....

2015. febr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Talán még annyit, hogy az Örtorony nem a saját kérdéseit válaszolja meg, hanem azzal foglalkozik amik az embereket érdeklik a világban.

S az emberek által feltett kérdésekre adnak Bibliai válaszokat, a Teremtő nézőpontjából.


A mi lett volna pedig csak arra jó, hogy ne kelljen szembe nézni a valósággal, az élet nem a "mi lett volnákra" épül azzal kell foglalkozni ami van, a többi haszontalan szó cséplés, ami eltereli a figyelmet a valóságról.

2015. febr. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
a házalás kereskedelmi tevékenység, mi nem kereskedünk Isten szavával.
2015. febr. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Mindenki tudja, hogy nem igaz. De az álom jobb, mint a valóság. Felesleges, hogy kiderül-e.
2015. febr. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Egy kicsit szomorú vagyok, mert én a saját meggyőződésemtől el tudok vonatkoztatni egy "Mi lenne ha" esetén, de úgy látom ebben a Tanúk nem példamutatóak, nem elfogulatlanok. Pedig úgy mondjátok, azok vagytok. :(
2015. febr. 8. 10:38
 8/20 anonim ***** válasza:

kérdezö, ne légy szomorú :)


Jézus Krisztus mikor kiadta tanítványainak a parancsot, hogy hirdessék az Isten országának a jó hírét az egész világon /Máté 24:14/... Ö sem mondta, hogy mi lenne ha nem lenne......


A hit nem egyenlö a hiszékenységgel. A hitröl úgy írja a Biblia, hogy a nem látott dolgokról való meggyözödés. Zsidók 11:1


Mi a hitünkre nem olyan kerülö módon jutottunk el, hogy mi lennne ha lenne, ha nem lenne...nem is a teológusok nézete alapján.


Az, hogy Istent nem látjuk, nem jelenti, hogy nem létezik ugye?


Amit a Bibliában Te is elolvashatsz, hogy elhiszed vagy nem hiszed, nem a hiszékenységen kell hogy alapuljon.


Például nem azon, hogy valaki mit mond, mit ír a bulvár stb..mert az emberek sokszor tévednek.


A Biblia nem téved, ez Isten szava. Nem házalunk, mert nem árulunk semmit sem. Teljesítjük a Jézus Krisztus parancsát, hogy hirdessük az embereknek a jó hírt.


Hogy milyen filmeket nézünk, mit olvasunk, talán nincs hozzá jogunk megválogatni a színvonalas vagy a ponyva között?


Mit gondolsz? :)

2015. febr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Csak halkan jegyzem meg, hogy teljesen önkényes az (Mt 24,14)-nek a mi korunkra való értelmezése.


A szövegkörnyezet szerint ugyanis az a jövendölés - az egész fejezettel együtt - betűre pontosan beteljesedett már i.sz. 70-ez bezárólag.

2015. febr. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

nem teljesedhetett be mert nem lett az egész földön akkor még hirdetve....


Még a cselekedetek könyve is azt irja hogy a föld legtávolabbi részéig, hirdetve lesz, s ezt 70-ben még nem jutottak el Pl Grönlandra---


Ennél fogva a Máté 24 fejezetének csak egy része teljesedett 70-ben és ha akkor eljött volna a vég akkor már paradicsomi körülmények között kellene élnie az embereknek....

2015. febr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!