Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire érzed magad közel az...

KZitus kérdése:

Mennyire érzed magad közel az Istenhez?

Figyelt kérdés
„Közeledjetek az Istenhez, és ő közeledni fog hozzátok” (Jakab 4:8).

#Istenhez
2015. ápr. 6. 19:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én maximálisan,mert bármennyit dolgoztam azon,hogy kirekesszem és eltüntessem,ahhoz képest mindig megtalál így,vagy úgy és nem hagy el.Nála kötök ki egyfolytában.Nem enged,pedig egy roh@dt ateistának tartottam magam.Próbáltam magam elsüllyeszteni az ateista,evolucionista "valóságban",de nem enged.Szerintem üldöz,de nem baj.Kezdem megszeretni.
2015. ápr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Teljes ellenkezője az első válaszadónak. Kerestem sokáig, elhittem, hogy hiszek benne, hogy segít nekem, de nem megy. Hívő akartam lenni, egy kis ideig be is csaptam magam, hogy az vagyok, de nem megy már. Törődjön Istennel, aki akar.
2015. ápr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én közelednék, de nem érzem hogy túlontúl viszonozná.Talán még túl sokat akarok vagy valamit rosszul csinálok.Igyekszem.
2015. ápr. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Ensam skog válasza:
Valahogy mindig is úgy éreztem, hogy van valaki aki meghallgat de nem válaszol szavakkal és nem fogja hirtelenjében az összes kérésemet teljesíteni. Csupán egy párat, hogy azért mégis érezzem, hogy nem akar ő rosszat viszont ösztönözzön, hogy a dolgokat nekem kell megtanulnom mert különben sose tanulnék semmit. Ennek fényében érzem, hogy van viszonylag közel, csak nem látom nem tapintható. Pedig nagyon sok kérdésem lenne.
2015. ápr. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm őszinte válaszaitokat.


Ha Jakab azt írta, hogy ha mi közeledünk, ő is fog, és azt érzitek ez nem múködik, lehet, hogy valamin változtatni kellene?

Mert mégiscsak nekünk kell (közeledni)alkalmazkodni Istenhez, nem?

2015. ápr. 7. 19:04
 6/11 anonim ***** válasza:
én semennyire vagy egy kicsit esetleg.De h az életem sza r na az tuti.
2015. ápr. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mért is kellene nekem? Ő is megmozdulhatna csak arra jutottam h nagyon lusta.Mindig mást küld mint valami maffiózó.Univerzumban minden magától megy.Evolució akkor a csillagok és bolygók születése is.Neki semmi dolga csak annyi h mást küldjön.Persze ettől még lehet jó de nem annyira jó mint sok hivő gondolja.Nem segít csak néha.Ennyi erővel mikor lelőnek akkor hol van,sétálgat vagy mi? Simán megtehetné hogy akár fejbe lőnek is élhetnék persze alapvető orvosi segítséggrl de na nem csak nézi ahogy haldokolsz az utca közepén tehát mozizik.Ez nem jó isten inkább csak semleges.Nem segít de nem is öl meg.Néha segít talán de lehet h csak szerencse.Amit a fórumon írnak az tulzás h minden héten segít nekik,maradj már ki hiszi ezt el? Lehet szerencse vagy talpraesettek.De sajnoa a földi élethez nem mindenki való nem mindenki talpraesett ezek rendszerint öngyilkosok is lesznek.Aki szakítnés azért lesz az az se talpraesett mert az első csalódás nem a vég egy rendes embernek.
2015. ápr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

2-es


Sok szomorúság, és csalódás van a soraid mögött.

Néhány vígasztaló szó Istentől:

Én mindent tudok rólad… Zsolt.139:1

Ismerem leülésedet és fölkelésedet… Zsolt 139:2

Minden utadat jól ismerem… Zsolt 139:3

Fejed hajszálai is mind meg vannak számlálva… Máté 10:29-30

Mert az én képmásomra vagy megteremtve… 1Móz. 1:27

Mert általam van életed, általam mozgol és létezel… Csel 17:28

Mert az én leszármazottam vagy… Csel 17:28

Mielőtt megformáltalak az anyaméhben, már ismertelek… Jer. 1:4-5

A világ megalapítása előtt kiválasztottalak… Ef. 1:11-2

Te nem véletlenül jöttél létre!

Minden meghatározott napod be volt írva a könyvembe… Zsolt 139:15-6

És kiszabtam a meghatározott időket, az emberek lakásának megállapított határait… Csel 17:26

Félelmetkeltően és csodálatosan vagy megteremtve… Zsolt. 139:14

Én takargattalak az anyád méhében… Zsolt. 139:13

Én választottalak el anyád méhétől… Zsolt. 71:6

Engem helytelenül mutattak be azok, akik nem ismernek engem… Ján. 8:41-4

Itt vagyok melletted, és nincs bennem gonoszság, hisz tele vagyok irántad érzett szeretettel… Ján. 4:16

2015. máj. 9. 11:43
 9/11 anonim ***** válasza:

Egészségedre,csak a bibliát emberek írták tehát mi a garancia?! Vallással a népet hülyítették meg a tudományt lassították.

Isten mért is létezne?! Vagy mért is segítene?! Én is hittem benne de rájöttem hogy semmi más nem történik csak a rossz akkor meg?!Már nem vagyok hívő sőt azóta sokkal racionálisabb is vagyok ami jó mert nem hiszek minden féle baromságban! Ami fizikailag létezik na az létezik.

De ha létezik is mért is segítene?! Semmi köze hozzánk mi egy statisztikai adat vagyunk a sok milliárd érző földönkívülivel,csak a mi tejútrendszerünkben ami eléggé kicsi legalább 1 millió olyan bolygó van ahol kell lennie életnek.A menny is egy baromság így mert akkor felmegyek a menybe a sok meghalt emberhez?! Éngemet rohadtul zavarna egy 15-ik századi faszi,de akkor az ufók is legyenek ott,ennyi baromságot mint ez a biblia,de jó hogy végre az emberek kicsit változnak és nem igen hisznek benne,

Az életet nekünk kell jobbá tenni nem a csodára várni,bár magának az életnek sincs értelme ha a halál is ott van,építed a karriered lesz egy kocsit házad aztán meghalsz és kész,többi senki sem emlékszik már rád tehát akkor mi értelme volt a karriernek és a háznak meg a kocsinak?! Mi értelme volt annak a 80 évnek?! Kb semmi,ha isten létezne akkor legalább 500 de legalább 1000 évig kellene élned hogy ki tudj teljesedni meg hogy legyen értelme kezdeni magaddal valamit,De milyen 80 év?! Mindenki meghal ma már 60 évesen akkor meg pláne.

2015. máj. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
na sok választ kaptál, had kérdezzek vissza ezt miért írtad ki? közvéleménykutatás?
2015. máj. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!