Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk ehhez mit szóltok?

Tanúk ehhez mit szóltok?

Figyelt kérdés
[link]
2015. ápr. 7. 19:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Ez egy tragikus eset, bár fenntartom hogy a Tanúk jó szándékú keresztény emberek, de ez most a legrosszabbul végződött és két élet bánta.


Amúgy én is kiírtam egy kérdést erről, amit a kedves Deggial nevezetű válaszoló már linkelt a sor elején.

2015. ápr. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Egy hülyével kevesebb, de legalább egy adag vérrel több maradt egy épelméjű ember számára. Még mindig működik a természetes szelekció. Csak a gyerek életét sajnálom, hogy őt is magával rántotta a halálba.
2015. ápr. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Leírok egy rendszerváltás elötti esetet.


Az egyik kórházban egy letakart halottat kameráztak a filmesek. A tanúk ellen készült egy "dokumentum film" melyet közvetítettek a tv-ben


Egy fiktív eset, hogy meghalt a tanú, mivel nem fogadta el a vért.


Nagy felháborodást keltett, csak az volt a baj, hogy a történet kitalált volt, ezt a lakosság ugye nem tudta.


A médiák sokszor féligazságokat írnak, amiket a nép aztán feltétel nélkül elhisz.


Volt egy kolleganöm, meghalt benne a kisbabája, ö rengeteg vért kapott és sajnos ö is néhány héten belül meghalt.

Ha visszautasította volna a vért, a média lecsapott volna az esetre mint a saskeselyü, de mivel telepumpálták vérrel így ezt mondják: "mindent megtettünk, mégis meghalt"


Nemrégiben a NET-en felbukkant egy hír egy kisfiúról, akinek a szülei elintézték egy Prágai kórházzal a vérnélküli kezelést. Útközben a szülöket Spanyolországban letartóztatták, de mivel a világhálóra került a dolog, így megengedték a gyermeket a Prágai kórházba szállítani ahol sikeres kezelést kapott.


Sok hírnek csak a fele vagy még annyi sem igaz. A halálos beteg úgyis meghal, a vérnélküli kezelés pedig igen magas szinten van.

2015. ápr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

#13: Olyan eseteket miért nem írsz le, ahol kapott vért a paciens, és ez mentette meg az életét? Valószínűleg jóval több van belőle, mint olyanból, aki kapott vért de már későn ahhoz, hogy megmenthessék. Sőt, még olyannál is több van belőle, ahol a vérrel kaptak el valamilyen fertőzést a vérátömlesztést kapottak.


Elég csak a második VH-ra gondolni, tízezrek élték túl a csatamezőt a vértranszfúziónak köszönhetően.

2015. ápr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Kedves 14-es és Te honnan tudod, hogy az a páciens nem élte volna túl a vér nélkül is?


Az orvosok egyre több vérnélküli mütéteket hajtanak végre. Ezt általában az emberek nem tudják, mivel nem is igen érdekli öket.


Elég ha beírod a keresöbe a "vérnélküli sebészet" -et és elég sok érdekeset megtudhatsz.

2015. ápr. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

A vér nélküli eljárások kecsegtetőek valóban, sőt ez az eset akár a Tanúk jóvoltából is újabb lökést adhatna a vér pótlásához.

De, a vért nem viccből használják ettől függetlenül az élet megmentésére. Nem heccből vannak vérbankok, igenis sok embert mentettek meg már vele. Fura de működik, érdekes ez a világ nem? Erre az én családomban is van példa. Nem is egy. Ahogy a műtétet is elfogadják az emberek pedig ott is állandó a kockázat. Nem valami csodás felfedezésre várnak ami kiváltja a műtétet. Hanem alávetik magukat, és lám sokan megmenekülnek.

2015. ápr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

..és lám rengetegen megmenekülnek a vér nélkül is. Az én családom is van rá példa.


Két rokonom utasította vissza a vért, azzal fenyegették öket, hogy meghalnak, nem haltak meg, egészségesek sok éve...hál´Istennek :)


De mindenki maga dönt a saját és gyermeke élete fölött.

Sokszor eszembe jut egy orvos ismerös, aki rendszeres véradó volt. Rákban halt meg, halála elött nem sokkal még vért adott. Szerencsés vagy szerencsétlen aki megkapta a vérét?

Mi a legjobbat akarjuk. :)

2015. ápr. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"..és lám rengetegen megmenekülnek a vér nélkül is. Az én családom is van rá példa."


Nem vitatom, van rá bőven precedens. Sőt mint írtam vannak ígéretes fejlesztések is. Viszont mivel ez a világ olyan, de olyan érdekes! Hogy lám rengetegen megmenekülnek a vér segítségével is. :) Hogy mik vannak.. Írtam személyes példát is.


"De mindenki maga dönt a saját és gyermeke élete fölött."


Ez érdekes valahol úgy tartják hogy Isten rendelkezik e fölött. Elvégre akkor eutanázia, öngyilkosság, gyermekgyilkosság (mivel az én tulajdonom) bármi jöhetne. Könnyen ki lehetne magyarázni. Tulajdonképpen magasztosabb szintre emelni egy gaztettet.

Annyi biztos, nincs abszolút jó döntés az életben. Hiába a jó szándék, hiába akarja valaki a legjobbat.

No mindegy, ettől függetlenül nem akarok bárkit is megsérteni. Bár a véleményem eléggé szemben áll erről a Tanúkkal bizonyos okok miatt, de nem támadó céllal írtam.

2015. ápr. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Kedves 14-es és Te honnan tudod, hogy az a páciens nem élte volna túl a vér nélkül is? "


Valószínűleg nem, éppen ezért adtak nekik vért. Tök logikus, nem gondolod?

Lehet, hogy lett volna tíz közül egy, aki túléli, de miért kellett volna 10-ből 9 embert elveszíteni a ti agybajotok miatt?


Ha kifizeted a vérnélküli műtét költségét, nekik biztos úgy is jó, csak megmeneküljenek. De ma még mindig lényegesen olcsóbb vért adni valakinek, mint vérnélküli műtétben részesíteni. Lehet, hogy eljön majd az az idő is, hogy teljesen visszaszorul a vér szükségessége a gyógyászatban, de ma még nem ilyen világot élünk.

2015. ápr. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Egyébként meg egyszerűen nem értem, hogy mit kell ezen vitázni: a vér már rengeteg ember életét mentette meg, és fogja a jövőben is még nagyon sokáig, ez biztos. Ez azt jelenti, hogy semmi probléma sincs a vérrel, akár létezik alternatíva (vérnélküli gyógyászat), akár nem. Akkor meg minek kell egy alapvetően megfelelő és életmentő dologgal ellenségeskedni? Még egyetlen ember sem változott át zombivá vagy nem szállta meg az ördög, aki vért kapott volna. Nagyon sokan közülük még éveket, évtizedeket eléltek a vérátömlesztésük után, és nem kezdtek gyilkolászni vagy gyújtogatni tőle. Szóval mi is a baj a vérrel? Azon kívül, hogy egy alapvetően a kétezer évvel ezelőtti színvonalon álló embereknek íródott könyvben le van írva párszor, hogy óvakodj a vértől.

Jövőre már majd a sportolás ellen fogtok lázadozni? Az is egészséges, életmentő, és abba is halnak bele néha emberek, ettől még nem kezdi el senki kriminalizálni meg démonizálni a sportolást.


Tudod, ha a gyermeked olyan betegséget kapna el, vagy olyan balesetet szenvedne, hogy csak a vérátömlesztés segítene rajta, mert a vérnélküli műtétre már nem lenne idő Dániába szállítani, vagy nem lenne pénzed rá, akkor mit csinálnál? Hagynád meghalni?

Szerintem te is bevállalnád, Biblia ide vagy oda, minden épelméjű, normális anya ezt tenné.

2015. ápr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!