Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, akik nem szexelt...

Keresztények, akik nem szexeltetek a házasság előtt! Aludtatok vagy éltetek együtt az esküvő előtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Légyszi csak azok válaszoljanak a kérdésre,akik érintettek. (NEM szeretnék olyan válaszokat, amelyekben a házasság előtti nemi életről fejtitek ki a véleményeteket!)

Köszönöm!



2015. ápr. 8. 12:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Hát manapság nem nagyon vannak ilyen keresztények. Régen is kevesebb volt, mint gondolnánk, de régen tabu volt. ;)
2015. ápr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Én és a barátom szeretnénk várni.:)

Két párt ismerünk, akik már régebb óta együtt vannak és ők is ezt szeretnék. Az egyik pár együtt is él.

2015. ápr. 8. 13:25
 3/18 anonim ***** válasza:
73%

szia


Igen. Én nem laktam és nem is életm együtt a férjemmel házasság kötés előtt sem nemi életet sem semmilyen életet.

nem aludtunk együtt az esküvő előtt.


De nagyon boldogok vagyunk mert tisztán állhatunk Isten előtt, és semmilyen csalódás nincs, mert a szeretet soha nem vall kudarcot.


(1Korintusz 13:8) 8 A szeretet soha nem vall kudarcot. . . .

2015. ápr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köwzönöm a választ!
2015. ápr. 8. 17:45
 5/18 anonim ***** válasza:
68%

"a szeretet soha nem vall kudarcot."

Ez nem igaz, mert én tudok olyat, ahol nem működött.

Az lehet, hogy NEKTEK bejött - akkor szerencsések vagytok.

2015. ápr. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
34%

akkor az nem volt igazi szeretet és tisztelet egymás iránt,


ami nem létezik az kudarcot vall, az igazi szeretet nem vall kudarcot, mert akkor nem lenne leirva

2015. ápr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

"akkor az nem volt igazi szeretet és tisztelet egymás iránt,"


-->Te nem látsz bele más életébe, szóval nem is tudod megmondani, hogy ott volt-e igazi szeretet, vagy sem. Nem értem, mi köze a szeretethez, ahhoz, hogy működött-e a "házasság előtti szex" szabály vagy sem. Akik nem próbálják ki házasság előtt a szexet, azok nagyot rizikóznak, mert nem biztos, hogy működni fog. Mert hiszed vagy sem - van úgy, hogy két ember között a szex nem működik, az meg eléggé meg tudja mérgezni a kapcsolatot. Ha ez a házasságban derül ki, akkor még rosszabb a dolog. Persze meg lehet csinálni azt, hogy bebeszélik, hogy a szex nem fontos, de akkor az egy boldogtalan házasság lesz, mert a szex egy természetes testi szükséglet, amit mindenkinek joga van élvezni.


Elnézést Kérdező, hogy kicsit belementem ebbe a témába, de nem szerettem volna szó nélkül hagyni azt, amit az előbbi fundamentalista szemléletű vallásos ember írt.

2015. ápr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%
Én is nagyon jó dolognak tartom a házasság előtti önmegtartóztatást. Nemcsak Isten miatt, hanem a házasság sikere miatt is, hiszen azzal, ha a fiatal pár nem azzal tölti az idejét, hogy egymás szexuális és érzéki vonzódásait éli ki egymáson, akkor több idő marad a beszélgetésre, egymás megismerésére, a közös programokra stb. Így van idejük alaposan megismerni egymást, s ez idő alatt az is kiderül, ha esetleg nem illenek össze.
2015. ápr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a véleményt és a választ.

De konkrétan a kérdésre még nem nagyon kaptam választ.

2015. ápr. 9. 07:09
 10/18 anonim ***** válasza:
78%

"s ez idő alatt az is kiderül, ha esetleg nem illenek össze."

És mi van, ha testileg, szexuálisan nem illenek össze? Az mikor derül ki?

2015. ápr. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!