Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Én 20 éves...

Keresztények! Én 20 éves vagyok, a barátom 22. Szerintetek jorai lenne a házasság? 3 éve vagyunk együtt.

Figyelt kérdés
Szeretjük egymást, de azért(is) akarunk hamarosan összeházasodni, mert én megyek el egy másik városba tanulni, és ő meg velem szeretne lenni. Azt meg nem akarjuk, hogy keresztények lévén már házasság előtt összeköltözzünk. Lehet nem ide kellett volna irnom, de én keresztények véleményére vagyok kiváncsi elsősorban. Egy kicsit félek attól is, hogy ha elkezdem az egyetemet, és már első év végén megházasodok, akkor belémkötnek majd, meg cikiznek. Mit lehet az ilyen támadásokra egyáltalán mondani?
2012. jún. 7. 13:37
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
elirtam: korai
2012. jún. 7. 13:38
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem korai. Öröm látni, hogy vannak még fiatalok, akik úgy gondolkodnak még te! Látod, nincs veszve az a mai világ. Abszolút helyes a gondolatmeneted, mi ugyanígy csináltuk, és az idő minket igazolt, nem pedig azokat, akik ránk legyintettek, és finoman hülyének néztek minket (voltak egy páran).

Házasodjatok össze, ha így látjátok jónak! Ne költözzetek össze semmi szín alatt, mielőtt összeházasodnátok! Kötekedők és cikizők lesznek, de ha nyugodtan és egyszerűen megmondod nekik a frankót, le fognak állni. Mondd meg bátran, hogy nektek fontos a házasság, és az, hogy az Úrnak tetsző életet éljetek. Bizonyára sokan lesznek, akik furcsán fognak rátok nézni, de gondolj arra, hogy mi fontosabb: az, hogy mit gondolnak rólatok mások, vagy pedig az, hogy boldog és harmonikus életetek legyen?

Ők így csinálják, ti meg úgy. Ti boldogok lesznek, ők meg nem. Az én volt gimis osztálytársaim közül rajtam kívül egyetlenegy embernek van már gyereke, és ő is vallásos. A többi dolgozik, bulizik, piál, néha van kapcsolata, néha "depis". És még ők néztek hülyének engem. Köszönöm, de egy icipicikét sem bántam meg, hogy ezt az utat választottam, és nem azt, amelyet ők!


Hajrá, mindent bele, én támogatlak! :)

2012. jún. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem korai, bárcsak többen találnák meg maguknak eddigre társukat, szóval ezt szerintem húsz éves korára már tudja az ember, mit akar, és mit nem. Ha mindketten így érzitek helyénvalónak, még szorgalmaznám is, ha lenne beleszólásom ( mint ahogy nincs :) ).


"Egy kicsit félek attól is, hogy ha elkezdem az egyetemet, és már első év végén megházasodok, akkor belémkötnek majd, meg cikiznek."

Egyetemre elvileg már felnőtt emberek járnak, én sosem tapasztaltam ilyesfajta éretlen viselkedést.


"Mit lehet az ilyen támadásokra egyáltalán mondani?"

Mondjuk:

"Öreg, veled ellentétben én legalább boldog vagyok, szóval nem bír más hülyesége érdekelni." ;) De mondom, szerintem előbb lesznek irigyek, mint lenézőek.

2012. jún. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%

Egyetemen nem szokás kötekedni. Sokféle ember van ott, olyan is lesz akinek már gyereke is van.

Szerintem összeköltözés előtt elég egy eljegyzés is, meg egy folyamatos szándék, hogy lesz egyházi esküvő. Én diplomaosztó után raknám.

Szerencsére a normálisabb egyházak már nem akadnak fenn ilyeneken. A pap nálunk még örült is a jegyesoktatáson, hogy sok pár már szerzett tapasztalatot az együttélésről.

2012. jún. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindig lesznek, akik belédkötnek. Ha fiatalon mész férjhez, akkor azért, ha későn, akkor azért.
2012. jún. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem nem középiskola, ott dedós cikizéssel próbálkozni sokkal nagyobb visszatetszést kelt a többiekben, mint bármi, ami a cikizésre okot adhatott. Viszont természetesen sokan nem fognak megérteni titeket, és azt fogják gondolni, hogy meggondolatlanul és éretlenül ugrottatok fejest a házasságba - nyilván aki majd megismer titeket közelebbről, az meg látni fogja, hogy mi az igazság. De a többiek véleménye nem kellene, hogy egy ilyen kérdésben befolyásoljon téged, hiszen a te legbelsőbb magánéletedről van szó. És ezt mellesleg általában még azok is így gondolják, akik amúgy nem tartják jó ötletnek a házasságot ennyi idősen.
2012. jún. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Sok más extrémebb ember jár egyetemre, nem hiszem, hogy ezen fennakadnának.
2012. jún. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Szerintem sem korai, ha igazán szeretitek egymást, és mindketten ilyen fontosnak tartjátok a keresztény elveiteket, nagyon helyesen cselekedtek. Mi is viszonylag korán (23-23 évesen) házasodtunk össze, anyósom munkahelyén volt egy-két érdekes vélemény, teljesen ismeretlenül persze, hogy mi tuti egy év után el fogunk válni, meg hogy még nem is éltünk együtt, meg hasonló hülyeségekkel jöttek. Nem attól lesz jó egy házasság, hogy előtte már 10 évig együtt, SŐT!

Szóval sok boldogságot kívánok Nektek!

2012. jún. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2012. jún. 7. 15:42
 10/22 anonim válasza:
100%
19 vagyok, a barátom 20... Mi sem akarunk összeköltözni vagy szeretkezni házasság előtt. Azt írod, szereted, három éve vagytok együtt... Hát akkor meg kit érdekel, mit fognak mondani/gondolni mások? Ha ott tartotok a kapcsolatotokban, ahol, akkor senki ellenvéleménye nem számíthat! Házasodjatok össze, és legyetek még nagyon sokáig nagyon, de nagyon boldogok!
2012. jún. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!