Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták! Melyik a kedvenc...

Ateisták! Melyik a kedvenc vallásotok és miért?

Figyelt kérdés
Nekem a Római Katolikus, mert civilizációt és egységet teremtett.

2015. ápr. 9. 23:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
Az ateizmus, mert ateisták.
2015. ápr. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Ozmium42 ***** válasza:
64%
Jehova tanúi. Szimpi, hogy nem hisznek a lélekben és a pokolban. Engem igazából ők győztek meg erről. Hát aztán tovább gondoltam, mi lehet még az, amiről hasonló módon azt hittem, hogy létezik, de közben mégsem.
2015. ápr. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%

Az ókori görög.


Azoknak az istenei legalább lejönnek néha kúrni egyet a halandókkal. Vajon milyen lehet Apollónnal dugni?


A római is jó volt.


Ha sikerül mindenkit megölnöd, aki az utadba áll a trónig, és uralkodsz egy kicsit császárként (keresztre feszítesz egy-két keresztényt, felégeted fél Germaniát), halálod után talán istenné avatnak.

2015. ápr. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
42%

A buddhizmus. A többi közül egyik sem szimpatikus, főleg a kereszténység nem.


A buddhizmus emiatt a két gondolat miatt tetszik:

[link]


[link]

2015. ápr. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Jedi :D
2015. ápr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Ozmium42 ***** válasza:
78%
Kérdeznek, válaszolok, lepontoznak a földig.
2015. ápr. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 cli_hlt ***** válasza:

Buddhizmus, többek között ezért:


"My confidence in venturing into science lies in my basic belief that as in science so in Buddhism, understanding the nature of reality is pursued by means of critical investigation: if scientific analysis were conclusively to demonstrate certain claims in Buddhism to be false, then we must accept the findings of science and abandon those claims." - Tenzin Gyatso, 14th Dalai Lama


Nagyjából:


"Azért járok ilyen magabiztosan a tudomány birodalmában, mert hiszem, hogy csakúgy, mint a tudomány, a buddhizmus is a valóság kritikus vizsgálódás általi megismerését célozza. Ha a tudományos vizsgálat minden kétséget kizáróan bebizonyítaná, hogy a buddhizmus egyes állításai hamisak, úgy el kellene fogadnunk ezeket az eredményeket, és el kellene hagynunk ezen tanokat." - Tenzin Gyatso, 14. Dalai Láma

2015. ápr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Végülis Hitler is katolikus volt, egységet is akart teremteni..de valamért nem csípem mégse, bocs
2015. ápr. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

Én mondjuk agnosztikus vagyok, nem ateista.


Nekem pl. a buddhizmusban szimpatikus az, hogy nem tiltja a többi vallást, illetve a reinkarnálódás.

2015. ápr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A hellén és a skandináv. (Utóbbi alatt nem a bosszúállók film és a tündék értendőek.)
2015. ápr. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!