Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bibliakommentárok közül melyiket?

Bibliakommentárok közül melyiket?

Figyelt kérdés
Több is van a neten, meg könyvek is kaphatóak, de nem tudom melyik hiteles, elisert, de elég olvasmányos is hogy megértsem.

2015. ápr. 10. 13:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Katolikus vagy református érdekelne, a kisebb egyházaké vagy irányzatoké bocs de nem.
2015. ápr. 10. 13:23
 2/6 anonim ***** válasza:
János jelenések könyve , pár éve aktuális .
2015. ápr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jubilleumi kommentárt olvass, az egyetlen igazán színvonalas jelenések könyve kommentár Magyarországon abban van (legalábbis amiről tudok, de ebben sok lelkész és történész ismerősöm megerősített)
2015. ápr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok, ha nem csak az érdekel akkor is nagyon jó a jubilleumi kommentár
2015. ápr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jubileumi kommentárt ne olvass, az egy liberális szemét + (részben már kissé túlhaladott).


Ha tudsz angolul, akkor itt egy szép válogatás, ezzel nem lehet nagyon mellélőni:


[link]


A neten elérhető a teljes Kálvin korpusz, és azonkívül az Ósz könyvekhez mindenképpen ajánlom a neten szintén elérhető Keil & Delitzsch kommentárt.


Egy másik nagyon jó válogatás van itt, de ezzel óvatosan, mert:


1. A Tyndale érzésem szerint néha kicsit vékony (bár kezdőknek kitűnő, és néha nagyon színvonalas),

2. John Piper continualista


Ha nem, akkor viszont általában a 'Biblia Ma' sorozat nem rossz darab, viszonylag részletes is.


A KIE által kiadott 'Biblia Ismerete' sorozat kommentárjai nem rosszak - bár néha csak a bibliai szöveg újrafogalmazását tartalmazzák. A teológiájuk viszont diszpenzacionalista, ezt óvatosan kell kezelni.


Kálvin elérhető magyarul is, amelyik megvan, arra érdemes lecsapni. (Bár a modernebb kommentárokkal együtt javasolt használni.)


William McDonaldot én nem ismerem (szintén magyarul), de sokan dicsérik.


Egyebek: Bolyki János bácsi írt a János leveleihez egy kommentárt, nekem nincs meg, de csak jókat hallottam róla.


Czanik Péter lp. írt több ósz. könyvhöz kommentárt, óvatosan kell forgatni, mert bár jó héberes volt, de elég liberális a szemlélete.


Gondold meg egyébként az egyes bibliai könyveket folyamatosan végigmagyarázó igehirdetésgyüjtemények beszerzését is. Magyarul mindenképpen Cseri Kálmánt ajánlom, angolul James Boice-t.


Ha kérdésed van - akár egyes könyvhöz is - bátran privizz.

2015. ápr. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A John Piper-es vállogatás lemaradt, itt a linkje:


[link]

2015. ápr. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!