Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Úgy érzem nagyon sokat kaptam...

Úgy érzem nagyon sokat kaptam Istentől, nagyon sok a hitemet építő és támogató bizonyosságot és nagyon sok és nagy ajándékot, kegyelmeket. És én mégis képes vagyok elárulni (? )

Figyelt kérdés

Azt hiszem nagyon sok bizonyságot kaptam és olyan ajándékot például, hogy szabadult és hitre jutott mellettem a párom (nem általam, vagy miattam, bár persze én is imádkoztam ezért). De úgy érzem hogy én nem vagyok képes és nem tudok megfelelni Isten szeretetének és Mindennek ellenére képes vagyok a bűnt választani, amikor az ösztöneim felöl jön a kísértés. És nagyon bánom hogy ezt teszem/tettem és mindíg szentül megfogadom hogy nem teszek többé ilyet és nem árulom el többé Istent és próbálom az életem úgy élni hogy az hála legyen az Úrnak mindazért amit kaptam, a hitemért, a csodákért, amit a környezetemben véghezvitt, de végül mindíg az az én "hálám" hogy engedek a kísértésnek. És sokáig láttam jelét annak hogy mindíg, amikor bűnbe estem, Istentől feddést kaptam valamilyen formában, ami persze nem esett jól, mégis azt a reménységet fűzhettem hozzá, hogy a mennyei Atya talán éppen fiaként ostoroz engem a büntetéssel, s talán így ez nem olyan nagy baj. Sőt...

Aztán újra és újra jelét láttam annak hogy Isten -bár én nem tudtam elhagyni valójában a bűneimet, csak ideig óráig-, mégis kitartóan velem van és képes engem is minden rossz dolgaim ellenére a jóra használni.

De most egy ideje- mióta a legnagyobb bizonyságot megkaptam azt mondhatom talán életem folyamán, és amihez foghatóakat talán nálam sokkal keresztényibb és szentebb életet élő, valódi jó emberek sem kapnak-, és mióta én ezt követően és ennek ellenére is képes voltam a rosszat választani (bár ne tettem volna), most egy ideje úgy érzem elmaradnak azok az átmeneti rossz következmények, amiben furcsa mód még vígaszomat is leltem, mert azt gondoltam hogy az Úr egy kicsit kiegyenlíti a számlát és terelget. És valahogy úgy érzem és azt hiszem hogy teljesen megérdemelten és joggal lemondott "végre" rólam és elveszítettem Őt bizonyos értelemben. Mert Kiderült rólam hogy minden kegyelem és gondoskodó szeretete ellenére egy hazug, akaratgyenge, és a bűneivel összeforrt ember vagyok, akit nem lehet megmenteni. Nyilván nem a hitemet vesztettem el, de talán Isten szeretetét és talán a bizalmát hogy valóban meg akarok/meg tudok változni. Lehetséges ez, ügye?



2015. ápr. 10. 22:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Csalódást egészen biztos, hogy nem okoztál az Istennek. Ő mindig neked szurkol, de sohasem ellened.

Egyébként szerintem addig nincs komoly baj, amíg talpra szeretnél állni, a komoly baj mindig ott található meg, amikor valaki elesik, és mégsem akar fel állni.


Isten nagyon szeret téged, akkor is amikor elesel, mivel Ő azt is tudja, hogy egyszer majd le tudod győzni önmagad. Bizony Jézus nem véletlenül mondta, hogy nincs semmitől amitől félnünk kellene, csak elrontott önmagunktól.


Ne add fel, mindig kapaszkodj az Istenbe! És egyébként csak bűnös ember van, mert mindenki küszködik saját elrontott önmagával. A földi élet nem a mennyország, hanem a próbatételek, az elesések, és talpra állások helye!

2015. ápr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Tamás321 ***** válasza:
0%
Most leírok neked egy olyan dolgot, amivel nem kötelező senkinek sem egyetértenie, de egyre erősebben igazolódik magam előtt egy sejtésem, amint olvasom az ó és újszövetséget. Igaz, hogy Jézus az út, az igazság és az élet, és senki sem mehet az Atyához, csak őáltala. És Mózes törvényt adott, amiről Pál mondta, hogy a törvény cselekedeteiből nem igazul meg egy test sem. Mert a törvény valójában lelki, amit maga az Élet, a Lélek hordoz magában. Viszont magát az utat, aki Jézus, aki az Atyához vezet, csak Mózes által lehet megismerni, meg persze a Lélek által, amit csupán a leírt törvény betűi nem adhatnak meg. De Isten Mózes által adta a maga törvényét, melyet viszont csak Krisztusban lehet betölteni. Ha nem ismered meg Mózes törvényeit, honnan tudod, hogy milyen törvényről mondta Jézus, hogy azt nem eltörölni jött, hanem betölteni? Jézushoz az út Mózes, és aztán válik Jézus úttá az Atyához. Az Atya a Fiún keresztül vonja magához az övéit, majd Jézus rámutat arra a törvényre is, amit be kell tölteni őáltala. Mert Mózes is Jézusra utalt a törvények által, hogy Őáltala lehet csak betölteni azt, amit Isten adott Mózes által. Jézus nem csak megszigorította a törvényt, hanem irgalmas is volt a törvényszegőkkel szemben, elengedvén bűneiket. És ezt éppen a paráznaság és más bűnök esetével is példázta. A házasságot is szigorúbban kell venni, mint Mózes törvényében, de nem kövezhették meg a parázna nőt. Viszont az ószövetségben halálra kellett kövezni a szombatrontót. Hogy mi erre a magyarázat? Megtudhatjuk Mózes törvényéből. „De a mely ember felemelt kézzel cselekszik, akár benszülött akár jövevény, az Urat illeti az szidalommal, vágassék ki azért az az ő népe közül; Mivelhogy az Úrnak szavát megvetette, és az ő parancsolatját megszegte, kiirtatván kiirtassék az az ember, az ő hamissága legyen ő rajta.” És éppen ezután a törvénypont megadása után találtak Izrael fiai egy férfit, aki fát szedegetett szombatnapon. Erre nem kövezték meg azonnal, hanem megkérdezték Istent, hogy mit cselekedjenek a törvényszegővel. Ekkor mondta Isten Mózesnek, hogy kövezzék azt halálra. És hogy miért? Mert Isten tudja, hogy kik azok, akik felemelt kézzel cselekednek őellene. De mit értünk a felemelt kézen? Azt, amikor nem ismerik el Isten hatalmát, és készakarva gyalázzák azt. Elég megnézni a világot, hogyan gyalázza készakarva Istent, és ha tudatlan is, semmiképp nem venné a fáradtságot az igazság tudakozására. A vallásosok is sokan mondogatják, hogy a bűn az, ha valamit nem cselekszel Isten dicsőségére, illetve nem adod Istennek a dicsőséget. De azért az embernek is adják a dicsőséget, ahogy Jézus is mondta, hogy ti egymástól nyertek dicsőséget. A hatalom kizárólag Istené, és Isten nem ismeri el az emberi hatalmat, melyet az ember dicsőít, mert az emberi hatalom sem ismeri el az Istenét. Nézd meg Márdokeust, aki nem volt hajlandó még csak meg sem mozdulni Hámán előtt, míg az egész nép térdet hajtott és leborult előtte. A mai ember viszont annyira tetszelegni akar a másik ember előtt, hogy mindenképp be akar illeszkedni a világba az ő káromkodásaival, szlengjeivel, trágárságaival az elismerésért, nehogy kiközösítse a bűnös társaság. Most viszont nem írok többet, holott még nincs vége a gondolatmenetemnek, de ide nehezen férne be.
2015. ápr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Szívből köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 11. 19:51
 14/14 anonim ***** válasza:
47%
Ha megbántad és bocsánatot kértél akkor Istennél el van felejtve. De a bűn egyik következménye, hogy az ördög rombolhatja a bizalmat Isten és közted. Emiatt olvashattuk ezt a kérdést is. A következményekkel számolni kell. A bűn nem játék akkor sem, ha Isten megbocsájt.
2015. ápr. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!