Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az újszövetség evangéliumait...

Az újszövetség evangéliumait hány évvel az események után jegyezték le? Milyen szempontok alapján állították össze a bibliát a 4. században?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 12. 13:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Figyelj, szerintem pont Te nem érted az evolúció lényegét. A legelismertebb tudósok is vallják, hogy ez csak egy elmélet, nincs bizonyítva, nincs rá tudományos bizonyíték. Több millió dollárt kaszálhatna, aki bemutat egy tudományos bizonyítékot az evolúcióra, de nincs ilyen. Szerinted miért nincs? Mert baromira nem volt semmi ilyesmi. Egy nagyon szép elmélet, amibe beleillesztenek olyan tényeket, amik tényleg tények. Tények a fosszíliák, tény az egyedfejlődés, tény a rasszok létezése, tény a dinoszauruszok létezése, tény a világ élőlényei génállományának a nagyon nagymértékű hasonlósága és még sorolhatnám a rengeteg tényt, de az egy téves következtetés, hogy ezek az evolúcióra mutatnak. NEM. Ezt nem tudták bebizonyítani, de kívánom, hogy be tudják bizonyítani, mert akkor tényleg megdőlnének a vallások. DE, amíg nem tudják ezeket bizonyítani, addig csak egy elmélet, amit VALAKI KITALÁLT!

Hiába tűzdelik tele tudományosnak hangzó dolgokkal, attól az még nem lesz az, egyetlen komoly tudós sem mondaná, hogy 100%, hogy az ember evolucionárisan fejlődött ki, mind elismernék, hogy ez csak egy elmélet, a jelenleg legelfogadottabb elmélet. De hidd el, én vagyok a legnagyobb figyelője a tudományos felfedezéseknek. Ha valamit találnak, ami tényleg bizonyíték, azonnal változtatok a nézeteimen. De nem fognak, mert Isten 6 nap alatt teremtette a világot. :)

2015. ápr. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Az evolúció tudományos evidencia, ha egyetlen kövületet sem találtak volna akkor is megkérdőjelezhetetlen. Bizonyítható egy genetikai vizsgálatra alkalmas laborban, a genetikai módosulások visszakövethetők a közös őstől származó különböző fajokban. Amúgy pedig az ember is képes eljátszani a természetes kiválasztódás szerepét. Megfigyelheted, hogy a farkasoknál hogyan segítettük a számunkra előnyös tulajdonságok felhalmozódását egészen a ma élő összes kutyafajtáig.
2015. ápr. 13. 12:13
 13/18 anonim ***** válasza:

A Bibliában le van írva, hogy Isten fajokat teremtett, nem fajtákat. Tudod mi a különbség? Egy fajon belül több fajta is lehet. De sosem lesz egyik fajból egy másik. A természetes kiválasztódás teljes egészében működik, fajták alakulnak ki egy fajból, amit Isten megteremtett. Az ember valóban el tudja játszani ezt mesterségesen is, de nem értem ez mire bizonyíték? A természetes kiválasztódás nem bizonyíték arra, hogy a bálna valamikor a szárazföldön mászott.


Genetika. Nem értem ezeket a laikus genetikusokat, akik írogatnak itt a gyk-n. Képzeljünk már el egy teremtést... Isten formálja az élőlényeket, létrehozza őket, felépíti a génállományukat. Komolyan egy olyan teremtést vártok, ahol minden egyes fajnak teljesen különbözik a génállománya a többitől? Nem fogok belemenni a szénalapú szerves kémiába, de szerintem, ha 2%-nyi genetikus eltéréssel emberből majmot lehet csinálni, akkor ezt Isten fel fogja használni (nyilván eleve Ő teremtette ilyenre) és csak annyit fog változtatni a génállományokon, amennyit szükséges. Ergó valóban lesznek olyan részek, amik minden élőlényben egyformák, de ez baromira nem egy közös ősre, hanem egy közös teremtőre mutat. Ez egy teljesen logikus dolog, nem értem miért lovagol mindenki a genetikán...

2015. ápr. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
/www.youtube.com/watch?v=h8-UFBZGMS8&list=PLZAkLrlewTx9KmQNP1bsjAi2c2gBftwO1&index=5
2015. ápr. 13. 12:53
 15/18 anonim ***** válasza:
szerintem az ember jelenléte avagy jelen nemléte pont ,hogy jelentős, pont azért mert akkora hatással van, engem nem ingat meg az ilyesmi
2015. ápr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Neharagudj Kérdező, de Angliában élek.


"A videó Channel 4 tulajdonában álló anyagot tartalmaz, aki letiltotta azt az országodban szerzői jogi okok miatt."

2015. ápr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
A zseniális Darwin című film egy részletét linkeltem ide, ahol egy világhírű biológia professzor ecseteli, hogy az evolúcióról szóló vita lezárult és tudományos ténynek tekintendő.
2015. ápr. 13. 18:44
 18/18 szp72 ***** válasza:
Szerintem kérdező azt se tudod, hogy mit kérdeztél, mert egészen másról beszélsz.
2015. ápr. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!