Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézusban hány éves korában...

Jézusban hány éves korában tudatosult, hogy ő Isten fia, és addig miért nem?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 12. 14:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

valószínűleg mindig is tudta, de fiatalabb korában ennek viszonylag ritkábban adott hangot, a Biblia csak néhány helyen tesz erről említést, vannak külső hagyományok a gyermek jézusról, amik a tudomány jelenlegi állása szerint hitelesek lehetnek, de nehezen megfoghatóak ,tehát hit kérdése, hogy igaznak tartod e.


Szerintem azért is logikus, hogy egyszerűen nem fedte fel magát, mert a nyilvános működése során is volt ,hogy óvaintett embereket, hogy idejekorán elmondják mit láttak(pl meggyógyultak)

2015. ápr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az antikrisztus sem tudja magáról, hogy ki ő valójában.
2015. ápr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
A 18. születésnapján mondta meg neki az apja, hogy ő az apja.
2015. ápr. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
Jézus sosem állította, hogy ő Isten fia.
2015. ápr. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Dehogyis nem...


Ezt mondta magáról: János 10:36: ".......az Isten Fia vagyok." /Károli/


Benne van a Bibliádban, úgy bizony :)

2015. ápr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ha Bibliából indulunk ki, akkor 12 éves korában már biztos, hogy tudatában volt (amikor a templomban maradt Lukács ev. szerint), hiszen Atyám-nak nevezi. Csak kérdés, hogy mit értünk az Isten fiúság alatt, mivel ezt a kategóriát emberekre is értik, ezért is szólíthatjuk Atyánknak (lásd Mi Atyánk) Istent, mivel ő a mi Teremtőnk.
2015. ápr. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
csatlakozom az előttem szólóhoz, és annyit talán, hogy a multjára vissza emlékezni a keresztelkedésétől volt lehetősége, amikor Isten szelleme rá szált,akkor emlékezett vissza az Atyjával való meghitt kapcsolatra, beszélgetésekre, tettekre tanultakra,
2015. ápr. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Jézus nem Isten fia, Ő maga sem mondott ilyet soha.
2015. ápr. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Márkot a legrégebbi evangéliumnak tartják, itt a közvetlenül állítja a főpap kérdésére, hogy az Áldott Fia. (ez Isten egyik megnevezése)


Márk 14: "A főpap újabb kérdést intézett hozzá: "Te vagy a Krisztus, az Áldottnak Fia?" - kérdezte. Erre Jézus ezt felelte: "Én vagyok."


A "Te mondád" azt jelenti, hogy saját szájaddal ismerted el a kérdésedben, hogy amit kérdezel igaz (lásd Júdás esetében: Mt 26:25):


Mát 26,63-64 "... És felelvén a főpap, monda néki: Az élő Istenre kényszerítelek téged, hogy mondd meg nékünk, ha te vagy-é a Krisztus, az Istennek Fia? Monda néki Jézus: Te mondád! Sőt mondom néktek: Mostantól fogva meglátjátok az embernek Fiát ülni az Istennek hatalmas jobbján, és eljőni az égnek felhőiben."



A Jánost nem is említem, mert már írták.

2015. ápr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem szó szerint kell érteni, ez szimbólikus. Isten fia kifejezést a vallásos emberekre használták. Más próféták esetében is szerepel hogy Isten fia.


Ugyanez vonatkozik az Atya kifejezésre.


Egy az Isten és mindeneknek Atyja (Efézusbeliekhez írt levél 4:6)


Akkor szerinted mindenki Isten?


Egyértelműen láthatod hogy az Atya és a Fiú kifejezés szimbolikus.

2015. ápr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!